Προς το περιεχόμενο

Aliexpress


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το aliexpress  επειδή άνοιξα δυο dispute τον ίδιο μήνα για  δυο προϊόντα που μου ήρθαν χαλασμένα μου μπλόκαραν τον λογαριασμό και δεν δέχονται να μου τον ξεμπλοκάρουν .  Είναι λογικό ;

 

 

Thank you for contacting AliExpress. 
  

     I am sorry to inform you that since you account  was disabled due to continuous violations of our Buyer Protection Program rules. In line with this, we regret to inform you that the account can no longer be reactivated. We are  sorry for the inconvenience caused for you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις κάνει πάρα πολλά dispute;

 

Επειδή βλέπω λέει οτι κανεις συνεχόμενα violation στο buyers protection τους μήπως σε οτι κανεις παραγγελία ζητάς μετά dispute;;

 

Αν το κάνεις αυτό λογικό είναι να στον μπλοκάρουν επειδή νομίζουν ότι τους δουλεύεις.

 

 

Δεν έχει σημασία 2 dispute η 10 το μήνα,σημασια έχει αν Παραλλαβεις και μετά ζητάς και τα λεφτά σου σε κάθε παραγγελία τότε τρως ban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα αγορινα.

 

Τα dispute τα εκανες στον ιδιο αγοραστή?

 

Επίσης οταν τα εκανες, ειχες επικοινωνία με τον πωλητη/ες?

Καλημέρα

 

είναι διαφορετικοί πωλητές και πριν ανοίξω το dispute   επικοινώνησα με τον πωλητή αλλά μέχρι εκείνη την στιγμή δεν μου απαντούσε στα μηνύματα μου .

Μήπως έχεις κάνει πάρα πολλά dispute;

 

Επειδή βλέπω λέει violation στο buyers protection τους μήπως σε οτι κανεις παραγγελία ζητάς μετά dispute;;

 

Αν το κάνεις αυτό λογικό είναι να στον μπλοκάρουν επειδή νομίζουν ότι τους δουλεύεις.

όχι μόνο σε αυτά τα δυο και μπορούσες να δεις το profil μου είχα αγοράσει πολλά Κινητά κάμερες ανταλλακτικά για υπολογιστές και ποτέ δεν είχα ανοίξει dispute μόνο αυτά τα δυο  

το θέμα μου είναι μην πατήσουν εκεί και αποφανθούν κατά μου στο dispute και είναι πολλά τα χρήματα 150€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες tracking number για αυτά τα 2; Για τι ποσά μιλάμε;

έχω για το ένα είχα χάσει το dispute και είχα κάνει appeal και έχασα ξανά τέλος με αυτό τώρα για το άλλο έφτασε σε μένα χαλασμένο ανέβασα βίντεο (είναι μια μητρική έχω ανοίξει θέμα) ακόμα δεν έχω απάντηση από τον πωλητή και πριν ανοίξω το dispute επικοινώνησα με το chat για να τους ρωτήσω εάν είναι σωστό να ανοίξω dispute η αίτημα επιστροφής και μου είπαν να ανοίξω dispute  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρελθόν είχες κάνει πολλά dispute;

 

Με παραξένεψε που λένε για παραβίαση στο buyers protection

 

Αυτό το λένε μόνο όταν κάνεις πολλά dispute η γενικώς Παραλλαβεις και μετά ζητάς χρήματα κτλπ γενικά στον μπλοκάρουν αν νομίζουν η καταλάβουν ότι τους δουλεύεις ώστε να παιρνεις και το αντικείμενο και τα λεφτά σου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα εγιναν στο ιδιο χρονικο διάστημα?

 

Στο παρελθόν είχες κάνει πολλά dispute;

 

Με παραξένεψε που λένε για παραβίαση στο buyers protection

 

Αυτό το λένε μόνο όταν κάνεις πολλά dispute η γενικώς Παραλλαβεις και μετά ζητάς χρήματα κτλπ γενικά στον μπλοκάρουν αν νομίζουν η καταλάβουν ότι τους δουλεύεις ώστε να παιρνεις και το αντικείμενο και τα λεφτά σου πίσω.

 

κάπου ένα μηνά διάφορα το ένα από το άλλο δεν με νοιάζει τόσο ο λογαριασμός όσο τα χρήματα έχω μιλήσει και με την τράπεζα για να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής (δεν ξέρω εάν θα βγει κάτι)  

 

 

 

Στην πρώτη περίπτωση μου ζητούσαν να δοκιμάσω το παλιό digitizer από το ταμπλετ για να αποδείξω ότι δεν έχει πρόβλημα και ότι το καινούριο δεν δουλεύει εάν δούλευε το παλιό για ποιο λόγο να αγοράσω καινούριο παράλογα πράγματα ( έχω ζητήσει επιστροφή χρημάτων από την revolut αλλά δεν το βλέπω ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ζητησες dispute στο reason τι εγραψες?

 

και ζητησες full refund η partial refund και να τους το στειλεις πισω?

Quility Problems (full refund) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εάν πληρώνουν τα μεταφορικά δεν έχω πρόβλημα να το στείλω πίσω ( να βάλω από την τσέπη μου 40€ δεν...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχεις το λινκ της αγορας που εκανες?

 

(θελω να τσεκαρω το καταστημα,τις αξιολογησεις του κτλπ)

 

 

από alixpress εχω κανει πανω από 300 αγορες με μικρα και μεγαλα ποσα και ποτε δεν ειχα θεμα

 

(ένα παρομοιο ''θεμα'' ειχε ένας συνάδελφος μου που αγοραζε μικροαντικείμενα αξιας 4-5-6 ευρω,του ερχονταν και παρολα αυτά μετα από 55-60 μερες ηθελε refund ότι και καλα δεν του ηρθαν. 1-2-3 του εδωσαν πισω τα χρηματα και την επομενη τον μπαναραν και του εγραψαν παρομοιο λογο ότι παραβιαζε δηλαδή το buyer protection τους,γ αυτό εξαρχής σε ρωτησα γ αυτό) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχεις το λινκ της αγορας που εκανες?

 

(θελω να τσεκαρω το καταστημα,τις αξιολογησεις του κτλπ)

θέμα που άνοιξα με το πρόβλημα 

 

προφίλ πωλητή aliexpress

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εριξα μια ματια.

 

κομπλε φαινεται, με σχεδον 5ετη παρουσια στο site και γενικως δεν αναφερουν παρομοια θεματα οποτε δεν τον λες και λαμογιο.βεβαια σε σχεση με αλλα ''μαγαζια'' ηλεκτρονικα μεσα στο site εχει λιγες πωλησεις ο συγκεκριμενος και λιγα προιοντα.

 

τωρα δεν ξερω τι μπορεις να κανεις εφοσον ειναι κλειδωμενος ο λογαριασμος σου.

ξαναστειλε μαιλ στο customer service και ξαναπες τους τι παιζει και πως,και πες να τον ανοιξουν ωστε να γινει σωστη διαπραγματευση με τον πωλητη επειδη τα χρηματα δεν τα λες και λιγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εριξα μια ματια.

 

κομπλε φαινεται, με σχεδον 5ετη παρουσια στο site και γενικως δεν αναφερουν παρομοια θεματα οποτε δεν τον λες και λαμογιο.βεβαια σε σχεση με αλλα ''μαγαζια'' ηλεκτρονικα μεσα στο site εχει λιγες πωλησεις ο συγκεκριμενος και λιγα προιοντα.

 

τωρα δεν ξερω τι μπορεις να κανεις εφοσον ειναι κλειδωμενος ο λογαριασμος σου.

ξαναστειλε μαιλ στο customer service και ξαναπες τους τι παιζει και πως,και πες να τον ανοιξουν ωστε να γινει σωστη διαπραγματευση με τον πωλητη επειδη τα χρηματα δεν τα λες και λιγα.

θα περιμένω και θα σας ενημερώσω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...