Προς το περιεχόμενο

Aliexpress


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 

 

 

Σε καμιά περίπτωση δεν αλλάζω τον λόγο θα πατήσει εκεί και θα φαίνομαι εκτεθειμένος συμφωνήσαμε να την στείλω για Έλενο και να ανεβάσω μια αναφορά από το service . Έχετε καμιά ιδέα σε ποιο κατάστημα να πάω είμαι από Λάρισα. σκέφτηκα το Πλαίσιο γιατί είναι το πιο γνωστό στην Ελλάδα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα το πας για ελενχο σε τεχνικό service εδώ Ελλάδα και θα στείλεις την αναφορά εκεί σε screenshot να το δουν; Και πως ξέρουν ότι δεν θα πεις του τεχνικού να γράψει οτι θέλεις στο χαρτί;

 

Πολύ πρόχειρα μου ακούγονται αυτά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα το πας για ελενχο σε τεχνικό service εδώ Ελλάδα και θα στείλεις την αναφορά εκεί σε screenshot να το δουν; Και πως ξέρουν ότι δεν θα πεις του τεχνικού να γράψει οτι θέλεις στο χαρτί;

 

Πολύ πρόχειρα μου ακούγονται αυτά πάντως.

Αυτό πρότεινε ως λύση για να είναι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ασυμβατότητα εγώ του είπα ευχαρίστως αλλά εάν θελήσεις να σταλεί πίσω θα σου χρεώσω και τα έξοδα αποστολής και τα έξοδα που τυχόν προκύψουν βεβαία αυτός επιμένει να αλλάξω τον λόγο αλλά εγώ πιστεύω ότι θα πατήσει εκεί και θα μου χρεώσει τα μεταφορικά οπότε δεν αλλάξω τίποτα. Ανέβασα βίντεο που δείχνει την μητρική να ανοίγει και μετά από 3 δευτερόλεπτα κλείνει    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε το πας πχ στο service του πλαισιο και λες να το τσεκαρουν και να βγάλουν μία αναφορά γραμμένη και θα την στείλεις να την δουν;

ναι τι άλλο μπορώ να κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω ότι θα πατήσει εκεί και θα μου χρεώσει τα μεταφορικά οπότε δεν αλλάξω τίποτα. Ανέβασα βίντεο που δείχνει την μητρική να ανοίγει και μετά από 3 δευτερόλεπτα κλείνει    

 

 

αυτο ναι ισχυει γιατι μετα θα σου πει buyer's remorse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

μετά από αρκετό καιρό επιστρέφω στο θέμα ο λογαριασμός μου έχει περιοριστεί και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλέον έχασα το dispute και έκανα καταγγελία της συγκεκριμένης πληρωμής στην τράπεζα και την κέρδισα σήμερα μου ήρθε ένα email ότι η συγκεκριμένη παραγγελιά έχει παγώσει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαυρο το aliexpress και απο μενα παιδια.

 

ebay και παλι ebay.


εκανα dispute γιατι αλλο εγραφε το λισταρισμα και αλλο μου εστειλε ο πωλητης

 

και ενω το κερδισα το dispute μου εδωσαν μονο το δικαιωμα να το επιστρεψω για να παρω τα λεφτα μου πισω με δικα μου τα εξοδα αποστολης γιατι λεει παραβιασα πολλες φορες την προστασια του καταναλωτη.

 

ελεος. οτι dispute εχω ανοιξει ειχα βαλει αποδειξεις και ειχε βρει το aliexpress πως ειχα δικιο.

 

οι ανθρωποι απλα δεν υπαρχουν. τους εβρισα και στο τσατ , εβρισα και τον πωλητη και τελος.

 

δεν ξανα αγοραζω τιποτα απο εκει μεσα , τα καθαρματα


και δεν μιλαω για δεματα χωρις τρακινγκ που δεν τα ελαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν είσαι far cry που ενώ λαμβανες το αντικείμενο άνοιγες dispute και έπαιρνες και τα χρήματα σου πίσω;

 

Σε αυτό δεν φταίει το alixpress ούτε το protection του,αν εσύ δεν κάνεις ορθή χρήση αλλά άλλου είδους χρήση.... ;) Έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν είσαι far cry που ενώ λαμβανες το αντικείμενο άνοιγες dispute και έπαιρνες και τα χρήματα σου πίσω;

 

Σε αυτό δεν φταίει το alixpress ούτε το protection του,αν εσύ δεν κάνεις ορθή χρήση αλλά άλλου είδους χρήση.... ;) Έτσι δεν είναι;

 

 

εγραψα

 

και δεν μιλαω για δεματα χωρις τρακινγκ που δεν τα ελαβα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 φορα το εκανα αυτο.

 

τις αλλες 3 φορες ειχα αποδειξεις πως υπηρχε προβλημα και ξαναγραφω το aliexpress ειπε πως το claim μου με βαση των αποδειξεων ειναι valid


μακρια απο aliexpress αυτο εχω να πω μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν ισχύει αυτό που λες

 

Εντελώς φιλικά στο λέω.

 

Έχω πάνω από 60 παραγγελίες (αν θέλεις σου δείχνω και screenshot) που μου ήρθαν όλες κομπλέ και όποτε χρειάστηκε dispute (1-2 φορές ) ήταν άψογοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και εμενα αψογοι ηταν στα 3 dispute. στο 4 μου την εκαναν

 

1 μη ληψη αντικειμενου, χωρις παρεμβαση aliexpress

1 αντικειμενο που δεν δουλευε οπως ελεγε ο πωλητης χωρις παρεμβαση aliexpress

1 αντικειμενο επεξεργαστης που ηρθε με στραβωμενα πινακια. παρεμβαση aliexpess

 

και τωρα

 

1 αντικειμενο που ο πωλητης ειχε γραψει διαφορετικο listing απο το αντικειμενο που μου εστειλε, παρεμβαση aliexpress κερδισα αλλα δε μου κανουν partial refund παρα μονο επιστροφη για να πληρωσω εγω τα μεταφορικα και να παρω τα λεφτα μου πισω

 

γιατι λεει παραβιασα κατ εξακολουθηση την προστασια καταναλωτη

 

βρισκεις λογικη εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...