Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Phycho_Warhead παραλίες δεν ήθελες? Παραλίες θα πάρεις!

 

 

 

regTile-2.jpg

 

regTile-1.jpg

 

regTile-3.jpg

 

 

 

e32403a0560a45c9ac5d3ff02f5a60cc.jpg

 

 

 

Κάποιες παρατηρήσεις:

 

 

1. Από το reveal wallpaper αν γίνει zoom στα μάτια του χαρ/ρα, θα φανούν 4 άτομα, λογικά αυτά τα 4 (5) που φαίνονται στην παραπάνω.

2. Πως κρατάει έτσι το Thomson (2η φωτογραφία) :P

3. Ξεκάθαρα μιλάμε για την 1st Infantry Division (Big Red One). To μόνο CoD που είχε μέσα αυτό το τμήμα πεζικού ήταν το CoD: BRO (PS2 - 2005)

 

 

 

ΕDIT:

 

 

r6p_Vi66.jpg

 

u3_HKG30.jpg

 

 

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προβλέπονται μεγάλες επικιλες με απόβαση στην νορμανδια. Το τελευταίο ww2 game τους ήταν το waw αρα έτσι όπως έχουν εξελιχθεί προς το καλύτερο τα πράγματα απο πλευράς γραφικών κλπ θα δουμε κάτι πολύ ωραίο. Αυτήν την φορά έχω εμπιστοσύνη στην Activision θα ακούσει και εμας που φαγαμε την ζωη μας πολεμανοντας τον άξονα στην toujane.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω εμπιστοσύνη στην Activision θα ακούσει και εμας που φαγαμε

 

Δεν χρειάζεται να δω κάτι άλλο εγώ, έχει φύγει ήδη Pre Order χωρίς να χρειαστεί να δω ούτε Trailer ούτε Gameplay.

 

#Hype

 

Ειλικρινά απορώ...αλλα τουλάχιστον δεν απορώ πια το πως πουλάνε ότι πουλάνε τόσα χρονια κάθε χρόνο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά απορώ...αλλα τουλάχιστον δεν απορώ πια το πως πουλάνε ότι πουλάνε τόσα χρονια κάθε χρόνο.

Εδω εγω απορω με τον εαυτο μου που μαλλον θα αγορασω cod μετα απο 12 χρονια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

C98_s_Px_Vo_AEPvhj.jpg

 

 

Τελικά, δεν ήταν αντιγραφή του BF αλλά του BiA :P. Μόνο μην δούμε και Τeam-Βased FPS (όχι ότι θα με χαλούσε για αλλαγή).

 

 

Άσχετο, λέτε να δούμε κάποιο remaster φέτος?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εγω απορω με τον εαυτο μου που μαλλον θα αγορασω cod μετα απο 12 χρονια! 

 

Άμα σπέρνει εννοείτε και εγώ αλλα πιθανότητες βάσει ιστορικού (games) είναι σχεδόν μηδαμινές οποτε κανένας λόγος για hype/hopes or whatever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά απορώ...αλλα τουλάχιστον δεν απορώ πια το πως πουλάνε ότι πουλάνε τόσα χρονια κάθε χρόνο.

Καλά μην τρελαίνεσαι, εγώ μιλάω για Download ~ Play SP ~ Uninstall, εκτός και αν έχει δυνατό MP αλλά αμφιβάλλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, λέτε να δούμε κάποιο remaster φέτος?

Πιστεύω ότι ένα MW2 είναι πολύ πιθανό να δούμε. Ίσως πάνε σερί την τριλογία τώρα που κάνανε την αρχή με το MW1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ένα MW2 είναι πολύ πιθανό να δούμε. Ίσως πάνε σερί την τριλογία τώρα που κάνανε την αρχή με το MW1

 

Πρώτον, το MW2 είναι της IW. Με κάνει να πιστεύω ότι δεν θα το δώσει έτσι. Δεύτερον, και να κυκλοφορήσει μαζί το MW2, θα μοιραστεί η κοινότητα, στην περίπτωση που είναι πολλά καλό το WW2. Δύσκολο να "χτυπήσει" με remaster, μάλλον με νοσταλγία θα γίνει η δουλειά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, το MW2 είναι της IW. Με κάνει να πιστεύω ότι δεν θα το δώσει έτσι. Δεύτερον, και να κυκλοφορήσει μαζί το MW2, θα μοιραστεί η κοινότητα, στην περίπτωση που είναι πολλά καλό το WW2. Δύσκολο να "χτυπήσει" με remaster, μάλλον με νοσταλγία θα γίνει η δουλειά :P

Να σου πω και εγώ αμφιβάλλω κυρίως επειδή το MW2 δεν έχει λόγο Remastered αφού και τώρα μπορείς εύκολα να το παίξεις (όσο να πεις το MW1 αν το έπαιζες σήμερα έβγαζε μάτι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είχε πει και ο Σάκης από τους Unboxholics "Το κοινό δεν ξέρει τι θέλει τελικά"

 

Φοβερη επικλειση στην αυθεντια εκανες. Ανεφερες ατομο το οποιο δεν ακουμπαει online παιχνιδια για να ισχυροποιησεις την αποψη σου?Σοβαρα τωρα?

Επισης τραγικη ειρωνια οτι το κοινο του unboxholics(οπως και του 2j στο youtube)κυριως απο την νεαρη ηλικια βγαζει το ψωμι του.......

 

Και τωρα στο ζουμι.

Είναι πραγματικά για γέλια (ή για κλάματα) το κοινό και ΦΥΣΙΚΑ οι Ελληναρες (το πιο αισχρό Gaming Community στην Ευρώπη πια είμαι σίγουρος) έτρεξαν για άλλη μια φορά να κράξουν, να γκρινιάξουν και να βγάλουν το κόμπλεξ τους (μόνο ως κομπλεξ μπορώ να το εκλάβω πια).

Ολη η pc gaming κοινοτητα που εχει ριξει ακυρο στα call of duty εδω και χρονια μετραει καθολου?

Το οτι ανεκαθεν στα call of duty στο pc ειχαμε κακα port και χαλια servers μετραει?

 

 θα καταλαβαίνω απόλυτα όποιον Developer κάνει ότι γουστάρει χωρίς να ακούει τον Gamer, γιατί αν το αφήναμε πάνω στο κοινό θα είχαμε καταστραφεί.

Δεν εχεις καταλαβει καθολου μαλλον πως λειτουργουν γενικα οι εταιρειες. Αν βγαζανε οτι γουσταρανε αγαπητε και ο κοσμος δεν τα αγοραζε θα ειχαν ριξει λουκετο.... Το κραξιμο του κοσμου για το τελευταιο call of duty ειναι στην ουσια feedback που λαμβανει η εταιρεια οτι(στην περιπτωση μας)δεν τραβαει αλλο αυτο το futuristic fps που πλασαρουν και πρεπει να κοιταξουν να βγαλουν κατι αλλο.

 

Οσο για τα περι Παγκοσμιου Πολεμου και για να προσγειωσω λιγο ορισμενο κοσμο με αυτα που γραφονται,το Battlefield 1 που ολοι λενε τα καλυτερα και που μαζεψε και τις κριτικες που μαζεψε εγω βλεπω στο Pc και εχει λιγοτερο κοσμο απο το TF2, Football manager και Rainbow Six Siege.

Αρα ή τελικα δεν πουλαει οσο νομιζουν μερικοι οτι πουλαει,ή ο περισσοτερος κοσμος ασχολειται μονο με το campaign του.

 

http://bf1stats.com/

http://steamcharts.com/top

 

Τελος το εχω απορια

Φαντάσου τι περιμένεις από 10χρονα που ίσα να πρόλαβαν το CoD 3. Το community του CoD είναι διχασμένο, οι βετεράνοι του CoD και τα 10χρονα, σαφώς υπερέχουν οι δεύτεροι, εξού και τα σχόλια αυτά.

Το εχω απορια αυτο αλλα απο εποχες modern warfare 2-3 συνεχεια διαβαζω για 10χρονα στο call of duty. Εκτος του οτι δεν στεκει φυσικα ακομα και ρεαλιστικα να το δουμε(τι στο καλο μια ζωη 10χρονων παραμενουν ή τους επιβαλουν στο σχολιο απο τετοιες ηλικιες να αγοραζουν call of duty?)υπαρχει καποια επισημη ερευνα για το ποιος αγοραζει τα call of duty παιχνιδια ηλικιακα?

 

Αυτο το ή βετερανοι του CoD ή 10χρονα απο που προκυπτει ακριβως?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τωρα στο ζουμι.

Ολη η pc gaming κοινοτητα που εχει ριξει ακυρο στα call of duty εδω και χρονια μετραει καθολου?

Το οτι ανεκαθεν στα call of duty στο pc ειχαμε κακα port και χαλια servers μετραει?

 

 

Οσο για τα περι Παγκοσμιου Πολεμου και για να προσγειωσω λιγο ορισμενο κοσμο με αυτα που γραφονται,το Battlefield 1 που ολοι λενε τα καλυτερα και που μαζεψε και τις κριτικες που μαζεψε εγω βλεπω στο Pc και εχει λιγοτερο κοσμο απο το TF2, Football manager και Rainbow Six Siege.

Αρα ή τελικα δεν πουλαει οσο νομιζουν μερικοι οτι πουλαει,ή ο περισσοτερος κοσμος ασχολειται μονο με το campaign του.

 

http://bf1stats.com/

http://steamcharts.com/top

 

 

 

Δυστυχως στην κατρακυλα του cod στο pc εχει συμβαλει και το steam. Ανυπαρκτη προστασια και γεματο hackers ηταν. Μια χαρα κοσμο ειχαν το mw1 και 2 στην εποχη τους. Οσο για το BF1 οταν εχεις περασει τα μυρια με το origin στα προηγουμενα δεν ειναι ευκολο να εμπιστευτεις ξανα. Για αυτο και το Overwatch σαρωνει στο pc, γιατι τουλαχιστον λειτουργει απροβληματιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινά απορώ...αλλα τουλάχιστον δεν απορώ πια το πως πουλάνε ότι πουλάνε τόσα χρονια κάθε χρόνο.

Δεν τα λεγα εγω αγαπητε και πριν κυκλοφορησει το Battlefield 1 ?Ολες αυτες οι δηλωσεις ορισμενων τυπου'' ποτε pre order παιχνιδιων απο τις γνωστες εταιρειες'' και εβλεπες αργοτερα τους περισσοτερους να εκαναν day one αγορα?

Και το insomnia ειναι μικρογραφια του τι γραφεται και στα αλλα site του εξωτερικου φυσικα.

 

Δεν σου κανει εντυπωση οτι παρολο την κακη φημη που εχει η Activision και η ΕΑ(και εν μερη και η Ubisoft),ο κοσμος εξακολουθει και ριχνει τα pre order με το τσουβαλι?

 

Εβγαλε μια εικονα Β Παγκοσμιου Πολεμου(λες και ειναι και τιποτα πρωτοτυπο τυπου Bioshock)και ολοι κατευθειαν τα καλυτερα λογια.

Τωρα αν στο pc δεν εχει dedicated servers,αν εχει season pass 40-50ευρω δεν ειναι καν αξιο αναφορας.

Ειλικρινά απορώ...αλλα τουλάχιστον δεν απορώ πια το πως πουλάνε ότι πουλάνε τόσα χρονια κάθε χρόνο.

Δεν τα λεγα εγω αγαπητε και πριν κυκλοφορησει το Battlefield 1 ?Ολες αυτες οι δηλωσεις ορισμενων τυπου'' ποτε pre order παιχνιδιων απο τις γνωστες εταιρειες'' και εβλεπες αργοτερα τους περισσοτερους να εκαναν day one αγορα?

Και το insomnia ειναι μικρογραφια του τι γραφεται και στα αλλα site του εξωτερικου φυσικα.

 

Δεν σου κανει εντυπωση οτι παρολο την κακη φημη που εχει η Activision και η ΕΑ(και εν μερη και η Ubisoft),ο κοσμος εξακολουθει και ριχνει τα pre order με το τσουβαλι?

 

Εβγαλε μια εικονα Β Παγκοσμιου Πολεμου(λες και ειναι και τιποτα πρωτοτυπο τυπου Bioshock)και ολοι κατευθειαν τα καλυτερα λογια.

Τωρα αν στο pc δεν εχει dedicated servers,αν εχει season pass 40-50ευρω δεν ειναι καν αξιο αναφορας.

Δυστυχως στην κατρακυλα του cod στο pc εχει συμβαλει και το steam. Ανυπαρκτη προστασια και γεματο hackers ηταν. Μια χαρα κοσμο ειχαν το mw1 και 2 στην εποχη τους. Οσο για το BF1 οταν εχεις περασει τα μυρια με το origin στα προηγουμενα δεν ειναι ευκολο να εμπιστευτεις ξανα. Για αυτο και το Overwatch σαρωνει στο pc, γιατι τουλαχιστον λειτουργει απροβληματιστα.

Το θεμα ειναι οτι καθε φορα σε πρωτου προσωπου παιχνιδια υπαρχει αδικαιολογητος ενθουσιασμος παρολο που στην τελικη καταλληγουν να ειναι περισσοτερο benchmarks καρτων γραφικων παρα που τα παιρνει ο κοσμος.

 

TItanfall 2 πατωσε αντικειμενικα απο κοσμο(παρολο που ειναι αξιολογο)

Battlefront 1 πατος και αυτο http://swbstats.com/

Battlefield 1 με το ολο hype για Παγκοσμιο Πολεμο,optimized παιχνιδι,σουπερ ντουπερ γραφικα πολυ πεσμενα πραγματα

http://bf1stats.com/

Call of duty Infinite warfare(αλλα και το προηγουμενο black ops 3)εκει και αν μιλαμε για πατο

http://steamcharts.com/search/?q=call+of+duty

Ξεχασα να αναφερω και το Destiny 2 που θα βγει φετος. Παρολο που σαν παιχνιδι με τα μοντελα που ακολουθησε η Acitivion δεν με τραβηξε προσωπικα,σιγουρα ειναι ενα παιχνιδι που τραβηξε παρα πολυ κοσμο μεχρι και σημερα και αρα και ενδαιφερει αρκετους

http://destinytracker.com/

 

Και οπως ειπα και σε αλλο συμφορουμιτη να δειτε οτι περισσοτερο ενδιαφερον θα εχει το Star Wars που κυκλοφορει και με την ταινια κοντα παρα το call of duty(παρολο που θα πεσει κλασσικα διαφημιση απο την Activision και θα τραβηξει και αυτο το ενδιαφερον των κονσολαδων).

 

Οσο για το Overwatch να θυμισω οτι οπως το Battlefront 1 δεν εχει single player campaign(και για αυτο εφαγε κραξιμο).

Επισης ειναι αστειο που διαβαζα οτι το Overwatch αξιζει περισσοτερο στο pc να το παρει καποιος σε σχεση με τις κονσολες λογω του χειρισμου και γιαυτο και εχει πουλησει τοσο στο Pc,λες και δεν ισχυει αυτο για ολα τα πρωτου προσωπου παιχνιδια......

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι στο Pc ο κοσμος λειτουργει τελειως διαφορετικα στο Online κομματι σε σχεση με τις κονσολες. Οταν υπαρχουν τοσες επιλογες σε παιχνιδια λογω και υποστηριξης πιο παλιων παιχνιδιων ο κοσμος δεν γινεται να καθεται να λιωνει σε καθε παιχνιδι που αγοραζει που εχει και multiplayer.

 

Γιαυτο και βλεπουμε παλια παιχνιδια στο steam να εχουν τοσο online κοσμο,υπολογιζοντας βεβαια και τα αλλα πιο γνωστα moba παιχνιδια(Dota 2,lol,heroes),παιχνιδια με καρτες(hearthstone,gwent,elder scrolls)και βεβαι τα mmo.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...