Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να πήραν μάθημα τα τελευταία παραστρατήματα και να δούμε όσο τον δυνατόν καλό WW2 FPS μετά από σχεδόν μια δεκαετία. 

 

 Σημεία που μου "κράτησα" μέχρι τώρα:

 

-νέα modes

-από ότι "είπαν" το single player θα είναι προσεγμένο ώστε να μεταφέρει στον θεατή-παίχτη όσο τον δυνατόν πιο πιστά και ιστορικά ακριβές πολλές από τις σημαντικότερες μάχες του 2ου Π.Π

-ζόμπι mode

-Division mode, ranks ( Classes )

-No regeneration health στο single player ( ? και στο multi ? ή κάποιο -hardcore- mode ?? )

-μέχρι 48 άτομα max παίχτες ( μέσω ειδικού κάτι σαν =war mode= )

-(?) Πιο στρατηγικής άποψης gameplay ( ακούγεται )

 

- ? ίδια μηχανή γραφικών ? Προσωπικά δεν με χαλάει αρκεί να έχει όμορφα γραφικά και να τρέχει αξιοπρεπέστατα

 

Και λίγο γκρίνια,

-αρμεγμα σίγουρα από DLC's ( ε πιο άλλο παιχνίδι δεν έχει ειδικα multi )

- Θα έχει κάτι σαν Social χαρακτηριστικά. Κάτι σαν marketplace in game χώρος ο οποίος θα χρησιμοποιείτε για ανταλλαγή αντικειμένων ( skins ? ) ( παράδειγμα Tower από το Destiny ). Σίγουρα θα πέσει αρκετό microtransaction-ιλίκι εδώ.

- Αν δεν έχει και αυτή τη φορά dedicated servers - jesus !

 

Αυτά πάνω κάτω. Βέβαια περιμένουμε και Ε3 για περισσότερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

[...]

1. No regeneration health στο single player ( ? και στο multi ? ή κάποιο -hardcore- mode ?? )

 

Και λίγο γκρίνια,

-αρμεγμα σίγουρα από DLC's ( ε πιο άλλο παιχνίδι δεν έχει ειδικα multi )

- Θα έχει κάτι σαν Social χαρακτηριστικά. Κάτι σαν marketplace in game χώρος ο οποίος θα χρησιμοποιείτε για ανταλλαγή αντικειμένων ( skins ? ) ( παράδειγμα Tower από το Destiny ). Σίγουρα θα πέσει αρκετό microtransaction-ιλίκι εδώ.

- Αν δεν έχει και αυτή τη φορά dedicated servers - jesus !

2. ...

1. Οι περισσότεροι λένε ότι αναφέρεται στο campaign μόνο. Στο hardcore δεν έχει νόημα, τόσο.. Είναι ήδη πιο ρεαλιστικό (ίσως μόνο για το ammo resupply).

2. Να προσθέσω και το "PC port" και PC BETA?

 

Ας έχει microtransactions, δεν με απασχολεί (δεν αγοράζω ούτως ή άλλως), αλλά να μην βάλουν παρδαλά χρώματα όπως AW, IW. Σε λογικά πλαίσια. Επίσης, γίνεται να μην υπάρχουν supply drops και variants, ή αν υπάρχουν να είναι όπως στο BF1?

 

Y.Γ Τι έγινε ρε Επτανήσιε? Eίδαμε WW2 παιχνίδι και ξεχάσαμε το SW (για το avatar)? :P

 

​EDIT: μόλις βρήκα αυτό στο reddit:

 

 

65a3t8azg3uy.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Οι περισσότεροι λένε ότι αναφέρεται στο campaign μόνο. Στο hardcore δεν έχει νόημα, τόσο.. Είναι ήδη πιο ρεαλιστικό (ίσως μόνο για το ammo resupply).

2. Να προσθέσω και το "PC port" και PC BETA?

 

Ας έχει microtransactions, δεν με απασχολεί (δεν αγοράζω ούτως ή άλλως), αλλά να μην βάλουν παρδαλά χρώματα όπως AW, IW. Σε λογικά πλαίσια. Επίσης, γίνεται να μην υπάρχουν supply drops και variants, ή αν υπάρχουν να είναι όπως στο BF1?

 

Y.Γ Τι έγινε ρε Επτανήσιε? Eίδαμε WW2 παιχνίδι και ξεχάσαμε το SW (για το avatar)? :P

ΧΑαχαχα είναι οι 2 μεγάλες μου "αγάπες" star wars & ww2 games :P

 

Θα συμφωνήσω και περι pc port

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να πήραν μάθημα τα τελευταία παραστρατήματα και να δούμε όσο τον δυνατόν καλό WW2 FPS μετά από σχεδόν μια δεκαετία.

Ποια ειναι ακριβως τα τελευταια παραστρατηματα?

 

Εγω βλεπω το τελευταιο call of duty με ολο το hate (που ουτως ή αλλως τρωει εδω και χρονια)να ηταν το 4ρο πιο καλοπουλημενο παιχνιδι της χρονιας που μας περασε και να περναει και το Battlefield 1(WW1 και λοιπα).

http://www.vgchartz.com/yearly/2016/Global/

Οι τελικες πωλησεις δειχνουν οτι ο κοσμος για να προτιμαει στο τελος το φουτουριστικο call of duty μαλλον δεν τον τραβαει το ολο Παγκοσμιου Πολεμου παιχνιδι,τουλαχιστον οσον αφορα το multiplayer του.

 

Τωρα θα μου πει καποιος για ποιο λογο τοτε επελεξαν να βγαλουν WW2 φετος?Η απαντηση ειναι Destiny 2 που βγαινει το Σεπτεμβριο(activision και αυτο ολως τυχαιως).

 

Και η Activision σε αυτα ειναι μανουλα σε σχεση με τις βλακειες που εκανε περυσι η ΕΑ με το Titanfall 2 και BF που τα κυκλοφορησε την ιδια χρονικη στιγμη.

 

- Αν δεν έχει και αυτή τη φορά dedicated servers - jesus !

Με βαση τις πωλησεις που εχει κανει η σειρα τα τελευταια χρονια στο pc,θα μου προκαλουσε μεγαλη εκπληξη αν ειχε dedicated servers οσο κακο και αν ακουγεται.

 

Βεβαια βαζω στοιχημα οτι οι περισσοτεροι παλι για το single player campaign θα το παρουν γιατι και στην περιπτωση του Battlefield που τα πραγματα ειναι καλυτερα απο του call of duty,παλι στο Pc εχει πατωσει απο κοσμο

https://battlefieldtracker.com/

και οταν λεω για χαμηλο κοσμο,εννοω σε σχεση με τα αλλα online παιχνιδια

http://steamcharts.com/top

 

Οποιος(μεταξυ αυτων και εγω)ενδιαφερεται να ασχοληθει με call of duty παραπανω,θα κοιταξει δυστηχως στην κατωτερη(απο θεμα χειρισμου)εκδοση των κονσολων για την ανωτερη(απο θεμα αποδοσης,server,hacker κλπ)εμπειρια.

 

Ολα αυτα παντα κρατωντας ενα μονοψηφιο ποσοστο ελπιδας οτι καποια στιγμη θα δουμε και στο pc μια ανταξια εκδοση του παιχνιδιου οπως ειδαμε και στο Overwatch(σε σχεση με τα περισσοτερα παιχνιδια τουλαχιστον),γιαυτο και τιμηθηκε απο τοσο κοσμο και στο Pc αν και πιο καρτουνιστικο(και overpriced).

Και για να προλαβω οποιον πει οτι ειμαι hater της σειρας ή της εκδοσης του Pc,οχι ειμαι ρεαλιστης και σχολιαζω παντα σε σχεση με τα χρηματα που ζηταει το εν λογω παιχνιδι για να εχεις την ολοκληρωμενη εμπειρια του,τα οποια ειναι 100ευρω(τα οποια παραδοξως ειναι λιγοτερα απο τα 120περιπου ευρω της ultimate edition του BF1)

http://store.steampowered.com/app/476600/Call_of_Duty_WWII/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33.5 ευρώ

 

Δεν αναιρώ το γεγονός ότι πολέμησαν, απλώς δεν ξέρω αν αυτοί το κάνουν για ιστορικούς λόγους ή για να μην έχουν θέματα με διάφορες ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33.5 ευρώ

 

Δεν αναιρώ το γεγονός ότι πολέμησαν, απλώς δεν ξέρω αν αυτοί το κάνουν για ιστορικούς λόγους ή για να μην έχουν θέματα με διάφορες ομάδες.

κλαιν πραγματικά η απορία σου.

Άντε και παραβλέπουμε ότι το βάζουν ιστορίκα-που μάλιστα είναι πολύ καλό στοιχείο..

 

Εαν το βάλουν για την διαφορετικότητα τί; Δε θα μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ ή θα μειωθεί ο ανδρισμός; :-(

Δεν είναι κάτι καινούργιο κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...