Προς το περιεχόμενο

DHL paket international


Benoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sleepychris είπε

σου φαινεται πολυ??
μιλαμε για πρακτικα -μετρωντας και τη σημερινη- 3 εργασιμες!

διαβαζω διαφορα, ειναι νορμαλ τοσες μερες ε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 16/12/2018 στις 9:28 ΜΜ, epir21 είπε

Καλησπέρα παιδιά, sorry που ξεθάβω το θέμα αλλά το θεώρησα καλύτερο από το να φτιάξω νέο.

Έχω κάνει μια παραγγελία και η αποστολή φαίνεται ότι είναι με DHL Ταχυδρομείο  και όχι courier.

Φαίνεται πως εδώ θα παραδοθεί με DHL (απο αυτά που διαβάζω παραπάνω) μιας και αυτό το URL μου δίνει. Το URL της Ελληνικής DHL δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα οπότε δεν έχει φτάσει εδώ λογικά ακόμα.

Το θέμα είναι ότι είναι κολλημένο από τις 6/12 ότι φεύγει από την Γερμανία, και με τα πόδια να το έφερναν θα είχε φτάσει.

Θα καλέσω αύριο την DHL μήπως μπορούν να μου δώσουν καμία πληροφορία. Το κατάστημα έγραφε ότι η παράδοση γίνεται σε 5-8 εργάσιμες, μπορώ να διεκδικήσω επιστροφή χρημάτων για την καθυστέρηση;;; Δεν ήταν και λίγα (13 ευρώ). Παραγγέλνω συνέχεια από εξωτερικό, τέτοια καθυστέρηση δεν έχω ξαναδεί. 

EDIT: Ήρθε τελικά σήμερα το δέμα :) 11 εργάσιμες απο τότε που έφυγε απο Γερμανία, σε περίπτωση που κάποιος έχει το ίδιο θέμα!

Τα στάδια είναι τα παρακάτω:

Untitled.png.86b379620bde14e8a662b724ed3c84a6.png

Γνωστο μηνυμα, το δεμα δειχνει οτι κινειτε οδικως, θα φτασει καποια στιγμη σε ενα αεροδρομιο της Γερμανιας και ενα πρωι θα αφιχθει Ελλαδα. Θελει υπομονη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...