Προς το περιεχόμενο

DHL paket international


Benoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε φτάσει Ελλάδα από το μεσημέρι αλλα αλλά απο τις 5 έδειχνε κολλημένο στο κατ αερολιμένα και 1 το βράδυ έκανε ενημέρωση, και λέω εχε γούστο να πληρώσω κανένα τελωνείο, γιατί η αξία του δέματος ήταν τεράστια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδώ και 1 μήνα μου έρχονται ευτυχώς μόνιμα με DHL. Μην το ματιάσω αλλά μάλλον αυτή την περίοδο δεν χρειάζεται να πασάρουν καθόλου δέματα στα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες ποτε ερχεται Ελλαδα;;;εχει φυγει απο Γερμανια;; Δν εχει δωσει αλλο κωδικο

Πέμπτη

17. Φεβρουάριος 2022

  • 23:38 Τοπική ώρα  |  The shipment was prepared for onward transport.Feucht, German
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Σοβαρά τώρα? 🤔

Απλη ερωτηση ειναι...ξερει κανεις ποσο καιρο κανει να ερθει ελλαδα;;στο τηλ μου ειπαν εχει φυγει απο Γερμανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Was prepared for onward transport", εμένα μου κάνει 4  έως 6 εργάσιμες κατά μέσο όρο. Τυχαίνει να έχω πρόσφατα 17 φεβρουαρίου και εγώ σε αυτό το στάτους 2 δέματα, θα παραλάβω σήμερα και τα δύο μου είπαν από DHL Express. 23 σήμερα. άρα σε αυτή την περίπτωση ακριβώς 4 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2022 στις 7:50 ΠΜ, conqueror06 είπε

"Was prepared for onward transport", εμένα μου κάνει 4  έως 6 εργάσιμες κατά μέσο όρο. Τυχαίνει να έχω πρόσφατα 17 φεβρουαρίου και εγώ σε αυτό το στάτους 2 δέματα, θα παραλάβω σήμερα και τα δύο μου είπαν από DHL Express. 23 σήμερα. άρα σε αυτή την περίπτωση ακριβώς 4 εργάσιμες.

Απο 17 εφυγε κ εμενα αλλα ακομη δν ηρθε ελλαδα...βολτες ουκρανια κοβει;;;γτπ DHL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριολεκτικα 7 μερες, αρα 5 εργασιμες...
και σου φαινεται πολυ? 
συν το γεγονος οτι αστειευεσαι με αυτα που συμβαινουν στην Ουκρανια,εισαι τουλαχιστον καραγκιοζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 24/2/2022 στις 4:06 ΜΜ, sleepychris είπε

κυριολεκτικα 7 μερες, αρα 5 εργασιμες...
και σου φαινεται πολυ? 
συν το γεγονος οτι αστειευεσαι με αυτα που συμβαινουν στην Ουκρανια,εισαι τουλαχιστον καραγκιοζης.

Αν μπορούσες να βοηθούσες (αν θέλεις φυσικά)  καλό θα ήταν...επίσης για να γελάσουμε και εμείς δεν μας λες το λόγο που γελάς σε αντίδραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακόμα κολλημένο το δέμα εκεί? Τεράστιο το διάστημα ακόμα και για DHL Paket. Σίγουρα ο αποστολέας έχει γράψει σωστά τη χώρα/διεύθυνσή σου στο πακέτο? Δεν θα έπρεπε να λέει κανονικά "arrived in the region of recipient" στη Feucht αλλά "The international shipment has been processed in the export parcel center"

Δηλαδή το τελευταίο βήμα του tracking εμφανίζεται σαν να πρόκειται για αποστολή εντός Γερμανίας.

Ίσως να τσεκάρεις αν έχει γίνει κάποιο λάθος ή αν έχει γίνει μπέρδεμα από την Deutsche Post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα ,, έχω παραγγείλει ένα δέμα από Γερμανία με dhl packet η αποστολή παραλήφθηκε από την dhl  στις 19 Ιανουαρίου και έχει κολλήσει στο εξής στάδιο 

Ξέρουμε σε πόσες μέρες θα θα φτάσει περίπου ; 

Screenshot_20230124-122137.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...