Προς το περιεχόμενο

DHL paket international


Benoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω κι εγω δυο δεματα ακριβως στο ιδιο σημειο,απο την ιδια ημερομηνια.
αυτες τις μερες οι εργαζομενοι στην dhl ( εκει ειναι και σαν τα ελτα τους,οχι μονο ιδιωτικη εταιρια διανομης) , βρισκονται σε απεργια, οποτε ειναι λογικο να υπαρξει μια καποια καθυστερηση.
αν ειμαστε τυχεροι, ισως εμφανιστουν ελλαδα αυριο-μεθαυριο.

1.jpg

2.jpg

Επεξ/σία από sleepychris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και παλι μου ήρθε ενημέρωση από την dhl . Ποτέ περίπου να το περιμένω ? Γιατί χρειάζεται το δέμα άμεσα 

Screenshot_20230126-190717.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Δημήτρης123κ είπε

Καλησπέρα και παλι μου ήρθε ενημέρωση από την dhl . Ποτέ περίπου να το περιμένω ? Γιατί χρειάζεται το δέμα άμεσα 

Screenshot_20230126-190717.png

Εφοσον εφτασε Ελλαδα σε 2-3 εργασιμες με 1 βδομαδα μεγιστο αναλογως συνθηκων καιρου κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Δημήτρης123κ είπε

Καλησπέρα και παλι μου ήρθε ενημέρωση από την dhl . Ποτέ περίπου να το περιμένω ? Γιατί χρειάζεται το δέμα άμεσα 

 

Η δικια μου εμπειρια λεει οτι αν εισαι Αθηνα μπορει να το εχεις και σημερα. Το πολυ τη Δευτερα. Εφοσον το διακινει η DHL και δεν το εδωσαν στα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε το νου σας, η DHL διακινει και μεσω BOXNOW....!  περιμενα πριν ενα μηνα, δεμα απο γερμανια, και ......, καλα οτι ειναι χαζοι εκει μεσα και δεν εβλεπαν διευθυνση αποστολης ενω ηταν γραμμενη πανω στο δεμα, μου εστειλαν το δεμα μεσω αυτης της υπηρεσιας κα ιοχι μεσω ΕΛΤΑ.....!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα πρωι πρωι τηλεφωνο τη dhl να δω τι γινειται γιατι το tracking ηταν λιγο αλλου ντ'αλλου και τελικα με ειδοποιησαν στις 11κ30 οτι θα παραλαβω σημερα ως τις 6 και τα δυο δεματα., μεσω της dhl express.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, sleepychris είπε

εγω πηρα πρωι πρωι τηλεφωνο τη dhl να δω τι γινειται γιατι το tracking ηταν λιγο αλλου ντ'αλλου και τελικα με ειδοποιησαν στις 11κ30 οτι θα παραλαβω σημερα ως τις 6 και τα δυο δεματα., μεσω της dhl express.

Ακριβως. Εδω συνηθως γυρναει σε DHL express που ειναι super fast. Καμμια φορα ομως τα δινουν σε ΕΛΤΑ που παιρνει λιγες μερες παραπανω. Το κακο ειναι οτι το paket international που ειναι παμφθηνο δεν ισχυει για να στειλεις εσυ πισω και αν χρειαστει να κανεις επιστροφη η DHL ζηταει τα μαλλια της κεφαλης της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

11κ30 με ειδοποιησαν, 12κ20 ηταν εδω ο διανομεας!
μα κι εγω περιμενα να πανε στα ελτα,γιατι οταν εκανα τις παραγγελιες, δεν επελεξα express.

Επεξ/σία από sleepychris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραμένει ακόμα στην κατάσταση που είχα αναφέρει . 2η μέρα , μένω Κοζάνη 6 ώρες από Αθήνα . Να πάρω κανένα τηλέφωνο . Αν θα πάει στο box now θα με ειδοποιήσουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Δημήτρης123κ είπε

Παραμένει ακόμα στην κατάσταση που είχα αναφέρει . 2η μέρα , μένω Κοζάνη 6 ώρες από Αθήνα . Να πάρω κανένα τηλέφωνο . Αν θα πάει στο box now θα με ειδοποιήσουν? 

Τριτη με Τεταρτη λιγο πριν τη βδομαδα λογικα θα γινει παραλαβη.

Κανε ενα τηλ στη dhl από Δευτερα για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο προσωπικη εμπειρια σε αυτο το σταδιο θα μεινει γυρω στις 5-7 εργασιμες. 
επομενο σκαναρισμα θα ειναι αθηνα.

Επεξ/σία από sleepychris
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...