Προς το περιεχόμενο

Κωτσοβολος - Ατοκες δοσεις με χρεωστικη


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα ο Κωτσοβολος οντως κανει δοσεις και με χρεωστικες;

Γιατι απο τα παραπανω, δεν καταλαβα αν το ξεκαθαρισατε....ενταξει, με πιστωτικες γινεται, αλλα με χρεωστικες;

Όταν μια τράπεζα σου δίνει μια πιστωτική κάρτα με όριο 1.000€, στην ουσία σου έχει εγκρίνει ένα δάνειο ύψους 1.000€ το οποίο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορές/πληρωμές ΜΟΝΟ μέσω της κάρτας αυτής. Τώρα όταν ένα κατάστημα σου προσφέρει άτοκες δόσεις μέσω πιστωτικής κάρτας, στην ουσία η πιστωτική κάρτα εξασφαλίζει στο κατάστημα ότι θα πάρει τα λεφτά του τη στιγμή που πρέπει. Αν δεν πληρώσεις μια δόση στην ώρα της το κατάστημα θα πληρωθεί από την τράπεζα, και μετά η τράπεζα θα έχει να κάνει με σένα. Αυτό είναι όλο.

 

Η χρεωστική κάρτα είναι άλλο πράγμα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορές/πληρωμές ΜΟΝΟ εφόσον υπάρχει επαρκές υπόλοιπο στον λογαριασμό τον οποίο είναι συνδεδεμένη.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τώρα γιατί δεν μπορούν να γίνουν δόσεις μέσω χρεωστικής κάρτας.

 

Επισης, ειναι οντως ατοκες;

Αλλα το ερωτημα αυτο δεν πρεπει να τεθει ετσι...

Στην τιμη μετρητοις, αν πεις 'θελω δοσεις με καρτα', σου σπανε το ποσο της τιμης σε δοσεις, ή έχει αλλη αυξημενη τιμη χωρις δοσεις, οποτε μονο 'ατοκα' δεν το λες;

 

Άσχετα πως θέτεις το ερώτημα, άτοκο δεν υπάρχει, το κατάστημα που σου πουλάει κάτι με άτοκες δόσεις έχει ήδη υπολογισμένους τους τόκους μέσα στην τιμή.

 

Στην κανονική τιμή θα πληρώσεις με άτοκες δόσεις, αν όμως ζητήσεις καλύτερη τιμή για πληρωμή μετρητοίς ίσως και να στη μειώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν μια τράπεζα σου δίνει μια πιστωτική κάρτα με όριο 1.000€, στην ουσία σου έχει εγκρίνει ένα δάνειο ύψους 1.000€ το οποίο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορές/πληρωμές ΜΟΝΟ μέσω της κάρτας αυτής. Τώρα όταν ένα κατάστημα σου προσφέρει άτοκες δόσεις μέσω πιστωτικής κάρτας, στην ουσία η πιστωτική κάρτα εξασφαλίζει στο κατάστημα ότι θα πάρει τα λεφτά του τη στιγμή που πρέπει. Αν δεν πληρώσεις μια δόση στην ώρα της το κατάστημα θα πληρωθεί από την τράπεζα, και μετά η τράπεζα θα έχει να κάνει με σένα. Αυτό είναι όλο.

 

Η χρεωστική κάρτα είναι άλλο πράγμα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορές/πληρωμές ΜΟΝΟ εφόσον υπάρχει επαρκές υπόλοιπο στον λογαριασμό τον οποίο είναι συνδεδεμένη.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τώρα γιατί δεν μπορούν να γίνουν δόσεις μέσω χρεωστικής κάρτας.

 

 

Άσχετα πως θέτεις το ερώτημα, άτοκο δεν υπάρχει, το κατάστημα που σου πουλάει κάτι με άτοκες δόσεις έχει ήδη υπολογισμένους τους τόκους μέσα στην τιμή.

 

Στην κανονική τιμή θα πληρώσεις με άτοκες δόσεις, αν όμως ζητήσεις καλύτερη τιμή για πληρωμή μετρητοίς ίσως και να στη μειώσουν.

Όχι παιδιά ΟΛΟ το ποσό το παίρνει το κατάστημα...

 

Μετά η τράπεζα ζητάει τις δόσεις μήνα μήνα...

 

Γιαυτό αν έχεις πχ πιστωτικό 1000 ευρώ και πάρεις πχ μια τηλεόραση 600 ευρώ με δόσεις των 50 ευρώ για 12 μήνες το πιστωτικό σου όριο στην κάρτα δεν θα είναι 950 ευρώ (1000 μείον τα 50 της δόσης αυτού του μήνα)

 

αλλά 400 (1000 μείον τα 600 που πήρε η τράπεζα και τα έδωσε στο μαγαζί που πήρες την TV) και εσύ μετά θα πληρώνεις 50 ευρώ κάθε μήνα και με την κάρτα θα μπορείς να κάνεις επιπλέον αγορές μόνο έως 400 ευρώ και ας ήταν το πιστωτικό σου 1000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά ΟΛΟ το ποσό το παίρνει το κατάστημα...

 

Μετά η τράπεζα ζητάει τις δόσεις μήνα μήνα...

 

Γιαυτό αν έχεις πχ πιστωτικό 1000 ευρώ και πάρεις πχ μια τηλεόραση 500 ευρώ με δόσεις των 50 ευρώ για 10 μήνες το πιστωτικό σου όριο στην κάρτα δεν θα είναι 950 ευρώ (1000- τα 50 της δόσης αυτού του μήνα)

 

αλλά 500 (1000- τα 500 που πήρε η τράπεζα και τα έδωσε στο μαγαζί που πήρες την TV)

 

Φίλε μου γράφεις για πράγματα που δεν έχεις την παραμικρή ιδέα...

 

Το default είναι το κατάστημα να μην παίρνει τίποτα απολύτως στην αρχή, και μετά κάθε μήνα να παίρνει από μία δόση. Τώρα αν για λόγους ρευστότητας το κατάστημα δανείζεται(εντόκως φυσικά) από την τράπεζα με ενέχυρο τις δόσεις που κάνει να λαμβάνει, είναι άλλο θέμα.

 

Όσο για το παράδειγμα σου, όταν έχεις πιστωτικό όριο στην κάρτα σου 1.000€ και αγοράζεις πχ μια τηλεόραση 500€ με 10 άτοκες δόσεις των 50€, τότε το πιστωτικό σου όριο πέφτει στα 500 γιατί τα άλλα 500 δεσμεύονται ώστε η τράπεζα να πληρώσει τις δόσεις στο κατάστημα στην ώρα τους άσχετα με το τι θα κάνεις εσύ.. Σε ένα μήνα εφόσον πληρώσεις κανονικά την πρώτη δόση το πιστωτικό σου όριο θα ανέβει στα 550€, τον δεύτερο στα 600€, κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τόκο θα βάλει η τράπεζα αν δεν πληρώσεις τις δόσεις στην ώρα σου δεν έχει να κάνει με το ποσό της αγοράς.

 Ή εννοούσες κάτι άλλο;

 

 

 

Αυτο ενουσα.... Μια μικρη καθυστεριση ειναι επιθυμητη για την Τραπεζα για να βαλει τοκους 17-20 %.Μια μη πληρωμη καθολου δοσεων  δεν ειναι επιθυμητη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γράφεις για πράγματα που δεν έχεις την παραμικρή ιδέα...

 

Το default είναι το κατάστημα να μην παίρνει τίποτα απολύτως στην αρχή, και μετά κάθε μήνα να παίρνει από μία δόση. Τώρα αν για λόγους ρευστότητας το κατάστημα δανείζεται(εντόκως φυσικά) από την τράπεζα με ενέχυρο τις δόσεις που κάνει να λαμβάνει, είναι άλλο θέμα.

 

Όσο για το παράδειγμα σου, όταν έχεις πιστωτικό όριο στην κάρτα σου 1.000€ και αγοράζεις πχ μια τηλεόραση 500€ με 10 άτοκες δόσεις των 50€, τότε το πιστωτικό σου όριο πέφτει στα 500 γιατί τα άλλα 500 δεσμεύονται ώστε η τράπεζα να πληρώσει τις δόσεις στο κατάστημα στην ώρα τους άσχετα με το τι θα κάνεις εσύ.. Σε ένα μήνα εφόσον πληρώσεις κανονικά την πρώτη δόση το πιστωτικό σου όριο θα ανέβει στα 550€, τον δεύτερο στα 600€, κοκ.

Εγώ που δεν έχω την παραμικρή ιδέα πήρα στο 13 28 38 Στην τράπεζα Πειραιώς και συνδέθηκα με το τμήμα εμπόρων (μετα απο 45 λεπτά ενας θεός ξέρει τι θα πληρώσω για αυτό τώρα τεσπα.. ) και μου είπαν ότι προπληρώνεται ο έμπορος το ποσό η τράπεζα κρατάει μια προμήθεια για αυτό και το κομμάτι των δόσεων(αν πληρώσει δεν πληρώσει ο πελάτης κτλ) δεν αφορά τον έμπορα το αναλαμβάνει η τράπεζα.

 

θα ήταν και χαζό εξάλλου το αντίθετο κάθομαι και ασχολούμαι τζάμπα...

 

Θα πρέπει η επιχείρηση είτε να πουλάει 2,3, πράγματα χαμηλής αξίας τον μήνα είτε ο επιχειρηματίας να έχει τεράστια ρευστότητα και να μην τον νοιάζει προκειμένου να δεχτεί στο να παίρνει ενα μικροποσό κάθε μήνα όταν πουλάει με δόσεις...

 

 

Φαντάσου δηλαδή πχ να πουλάει ενα μαγαζί (δεν θα πω αυτοκίνητα...θα πω PC) και να κάνει μέσα στο μήνα 20 πωλήσεις PC με δόσεις... συνολικού τζίρου 20.000 ευρώ...

 

Και αυτός για να τα αγοράσει απο τον αντιπρόσωπο έδωσε πχ 15.000 ευρώ...

 

 

Θα πρέπει να έχει κάθε μήνα 15.000 στην τσέπη του και να περιμένει τα ψίχουλα απο τις δόσεις των πελατών που θα τα πάρει σε 3 χρόνια απο τώρα όλα; πλάκα μας κάνεις;

 

και το πιο πάνω παράδειγμα ειναι απο μικρομεσαία επιχείρηση... φαντάσου να πάνε καλά οι δουλειές και να πουλήσει 100 PC τον μεθεπόμενο μήνα με δόσεις και αυτά.. κάηκε :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν έχω την παραμικρή ιδέα πήρα στο 13 28 38 Στην τράπεζα Πειραιώς και συνδέθηκα με το τμήμα εμπόρων (μετα απο 45 λεπτά ενας θεός ξέρει τι θα πληρώσω για αυτό τώρα τεσπα.. ) και μου είπαν ότι προπληρώνεται ο έμπορος το ποσό η τράπεζα κρατάει μια προμήθεια για αυτό και το κομμάτι των δόσεων(αν πληρώσει δεν πληρώσει ο πελάτης κτλ) δεν αφορά τον έμπορα το αναλαμβάνει η τράπεζα.

 

θα ήταν και χαζό εξάλλου το αντίθετο κάθομαι και ασχολούμαι τζάμπα...

 

Θα πρέπει η επιχείρηση είτε να πουλάει 2,3, πράγματα χαμηλής αξίας τον μήνα είτε ο επιχειρηματίας να έχει τεράστια ρευστότητα και να μην τον νοιάζει προκειμένου να δεχτεί στο να παίρνει ενα μικροποσό κάθε μήνα όταν πουλάει με δόσεις...

 

 

Φαντάσου δηλαδή πχ να πουλάει ενα μαγαζί (δεν θα πω αυτοκίνητα...θα πω PC) και να κάνει μέσα στο μήνα 20 πωλήσεις PC με δόσεις... συνολικού τζίρου 20.000 ευρώ...

 

Και αυτός για να τα αγοράσει απο τον αντιπρόσωπο έδωσε πχ 15.000 ευρώ...

 

 

Θα πρέπει να έχει κάθε μήνα 15.000 στην τσέπη του και να περιμένει τα ψίχουλα απο τις δόσεις των πελατών που θα τα πάρει σε 3 χρόνια απο τώρα όλα; πλάκα μας κάνεις;

 

και το πιο πάνω παράδειγμα ειναι απο μικρομεσαία επιχείρηση... φαντάσου να πάνε καλά οι δουλειές και να πουλήσει 100 PC τον μεθεπόμενο μήνα με δόσεις και αυτά.. κάηκε :P

 

 

 

 

Χλωμό το κόβω να πήρες το νούμερο που έγραψες και να κατάφερες να μιλήσεις με Πειραιώς... :)

 

Αυτό που δεν θέλεις να καταλάβεις είναι το ότι η χρήση πιστωτικής κάρτας σε τέτοιες αγορές(άτοκων δόσεων) εξασφαλίζει στο κατάστημα ότι θα πάρει τα χρήματα του, ενώ τα γραμμάτια πχ που ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμα δεν του εξασφαλίζουν απολύτως τίποτα. Αυτή είναι η διαφορά "φερεγγυότητας".

 

Όσο για τη ρευστότητα του καταστήματος, όπως είπα και πριν, αν δεν υπάρχει λογικό είναι να δανείζεται από την τράπεζα με ενέχυρο τις δόσεις που κάνει να λαβαίνει. Κάτι σαν προεξόφληση δόσεων. Αν υπάρχει ρευστότητα όμως, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην περιμένει μέχρι τη λήξη της κάθε δόσης για να εισπράξει. Λες όποιος επαγγελματίας έχει λεφτά στην άκρη να προεξοφλεί δόσεις πληρώνοντας μεγάλο επιτόκιο, και ταυτόχρονα τα δικά του λεφτά να τα έχει να κάθονται δίνοντας του σχεδόν μηδενικό επιτόκιο?

 

Σκέψου το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χλωμό το κόβω να πήρες το νούμερο που έγραψες και να κατάφερες να μιλήσεις με Πειραιώς... :)

 

http://www.piraeusbank.gr/el/epiheiriseis-epaggelmaties/lyseis-emporon/collections-eisprakseis/collections-eft-pos

 

 

 

Ήξερα εξαρχής πως δουλεύει, πήρα τηλέφωνο μια μεγάλη τράπεζα που ειναι γνωστή για τέτοιου είδους υπηρεσίες και το επιβεβαίωσε και το ίδιο επιτάσει η λογική και έρχεται τώρα ενας 21 χρονών που βγήκε χθες απο το πατρικό του να μου λέει εξυπνάδες και πως δεν έχω ιδέα... οκ ότι πεις.

 

Επειδή ένας θεός ξέρει τι πατάτε στο google και δεν σας βγαίνουν νομίζετε ότι ξέρετε πλέον πως έχουν τα πράματα... Αν ήταν έτσι ούτε εργασιακή εμπειρία ούτε ηλικιακή εμπειρία ούτε μόρφωση σε πανεπιστήμια κτλ απλά όλοι θα ρωτάγαμε τον γούγλη (με ερωτήσεις καθαρά όσο καλές όσο μας κόφτει) και θα ερμηνεύαμε με την υποκειμενικότητα μας και με το μυαλό μας το τι έβγαζε και τελείωνε εκει το πράμα.... έβγαλες σπυρί στον κώλο; κοίταξα τον γούγλη έχεις καρκίνο...άσε τους γιατρούς κτλ στο λέω εγώ :P Ναι η καταστροφή της Σμύρνης ήταν απλα συνωστισμός το λεει ο γούγλης

Επεξ/σία από billdanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ξέρω ότι το κατάστημα παίρνει όλο το ποσό από την τράπεζα (μείον την προμήθεια που κρατά η τράπεζα φυσικά) και μετά ο πελάτης χρωστά στην τράπεζα, όχι στο κατάστημα.

Και από Κωτσόβολο μάλιστα, τα είχα παλιά με διευθυντή καταστήματος όταν δούλευε με δάνεια ο Κωτσόβολος και όχι με κάρτες, αλλά ισχύει το ίδιο. Αυτός με είχε συμβουλέψει κιόλας να κάνω πάντα παζάρια σε τιμές μετρητοίς όταν προσφέρει άτοκα κάποιο μαγαζί, γιατί στο μετρητοίς πάντα βγάζει μεγαλύτερο κέρδος (δεν πληρώνει προμήθεια σε τράπεζα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα λετε,

οτι αλλη τελικη τιμη ο κωτσοβολος μετρητοις,

και αλλη τελικη τιμη με 'ατοκες' δοσεις;

Σωστα;

 

Το κατάστημα δεν λεει κατι τετοιο .Αν το κανει είναι κατι που μπορεις να δεις εκεινη τη στιγμη αν το παζαρεψεις αλλα προσωπικα δεν νομιζω .

 

Αυτό που σιγουρα δεν συμφερει είναι οι δοσεις καταστήματος γιατι είναι δανειο μεσω Τραπέζης και επιτοκιο πανω από 15%

 

Μου εχει τυχει να αποριφθει κατι τετοιο και μου ειπαν από Κωτσοβολο ότι επειδή "είμαι καλος πελατης" μου εκανε δοσεις το ιδιο το κατάστημα χωρις να εμπλακει τραπεζα με επιτοκιο  χαμηλοτερο του τραπεζικου δανειου προφανως γιατι ηθελαν να σπρωξουν το συγεκριμενο προϊον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα λετε,

οτι αλλη τελικη τιμη ο κωτσοβολος μετρητοις,

και αλλη τελικη τιμη με 'ατοκες' δοσεις;

Σωστα;

Την ίδια τιμή κάνει. Αλλά στο μετρητοίς βγάζει μεγαλύτερο κέρδος.

Αν παζαρέψεις θα σου κάνει έκπτωση. Εκτός κι αν πέσεις σε διευθυντή που δεν του'κατσε η γκόμενα το προηγούμενο βράδυ και θέλει να ξεσπάσει σε κάποιον και σου πει όχι.

 

Άλλο παράδειγμα, το Πλαίσιο που πήγα με τον ανιψιό μου να ρωτήσει για iphone, στην τιμή μετρητοίς που τους ζόρισα όχι μόνο έκαναν έκπτωση αλλά έδιναν και αξεσουάρ δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.piraeusbank.gr/el/epiheiriseis-epaggelmaties/lyseis-emporon/collections-eisprakseis/collections-eft-pos

 

πιες τον τώρα...

 

Δεν κάθομαι καν να διαβάσω τις φαντασιώσεις σου κάνας ξεροκέφαλος πιτσιρικάς θα είσαι

 

Ήξερα εξαρχής πως δουλεύει, πήρα τηλέφωνο μια μεγάλη τράπεζα που ειναι γνωστή για τέτοιου είδους υπηρεσίες και το επιβεβαίωσε και το ίδιο επιτάσει η λογική και έρχεται τώρα ενας 21 χρονών που βγήκε χθες απο το πατρικό του να μου λέει εξυπνάδες και πως δεν έχω ιδέα... οκ ότι πεις.

 

Επειδή ένας θεός ξέρει τι πατάτε στο google και δεν σας βγαίνουν νομίζετε ότι ξέρετε πλέον πως έχουν τα πράματα... Αν ήταν έτσι ούτε εργασιακή εμπειρία ούτε ηλικιακή εμπειρία ούτε μόρφωση σε πανεπιστήμια κτλ απλά όλοι θα ρωτάγαμε τον γούγλη (με ερωτήσεις καθαρά όσο καλές όσο μας κόφτει) και θα ερμηνεύαμε με την υποκειμενικότητα μας και με το μυαλό μας το τι έβγαζε και τελείωνε εκει το πράμα.... έβγαλες σπυρί στον κώλο; κοίταξα τον γούγλη έχεις καρκίνο...άσε τους γιατρούς κτλ στο λέω εγώ :P Ναι η καταστροφή της Σμύρνης ήταν απλα συνωστισμός το λεει ο γούγλης

 

louilouiCK δεν σε αμφισβητώ φίλε, αλλά αυτό που σου λέει ο Joshua21 ισχύει. Στην δική μου περίπτωση όταν χρέωσα ένα ποσό 1000€ σε 10 άτοκες δόσεις, η τράπεζα μου έδινε 100 ευρώ (- την προμήθεια της) κάθε μήνα για 10 μήνες. Αν ήθελα να πάρω όλο το ποσό προκαταβολικά έπρεπε να κάνω ξεχωριστή συμφωνία με την τράπεζα  και η προμήθεια της θα ήταν φυσικά μεγαλύτερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

louilouiCK δεν σε αμφισβητώ φίλε, αλλά αυτό που σου λέει ο Joshua21 ισχύει. Στην δική μου περίπτωση όταν χρέωσα ένα ποσό 1000€ σε 10 άτοκες δόσεις, η τράπεζα μου έδινε 100 ευρώ (- την προμήθεια της) κάθε μήνα για 10 μήνες. Αν ήθελα να πάρω όλο το ποσό προκαταβολικά έπρεπε να κάνω ξεχωριστή συμφωνία με την τράπεζα  και η προμήθεια της θα ήταν φυσικά μεγαλύτερη.

 

Επειδή ξερω ατομο σε τραπεζα που δουλευει πανω σε αυτό με καρτες στις ατοκες δοσεις εχει σημασια που εχει κανει ο εμπορος .Συνηθως; μεγαλες αύσιδες όπως ο Κωτσόβολος τα παιρνουν όλα αμεσα με μια πολύ μικρη προμηθεια .Η τραπεζα ...περιμενει τον πελατη στη γωνια να καθυστερισει την πληρωμη της δοσης για να βαλει τοκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια τιμή κάνει. Αλλά στο μετρητοίς βγάζει μεγαλύτερο κέρδος.

Αν παζαρέψεις θα σου κάνει έκπτωση. Εκτός κι αν πέσεις σε διευθυντή που δεν του'κατσε η γκόμενα το προηγούμενο βράδυ και θέλει να ξεσπάσει σε κάποιον και σου πει όχι.

 

Άλλο παράδειγμα, το Πλαίσιο που πήγα με τον ανιψιό μου να ρωτήσει για iphone, στην τιμή μετρητοίς που τους ζόρισα όχι μόνο έκαναν έκπτωση αλλά έδιναν και αξεσουάρ δώρο.

 

Αρα,αφου τιμη μετρητοις=ιδια με δοσεις,

τοτε μεσω πιστωτικης ειναι οντως ατοκες.

Καλα το λεω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξερω ατομο σε τραπεζα που δουλευει πανω σε αυτό με καρτες στις ατοκες δοσεις εχει σημασια που εχει κανει ο εμπορος .Συνηθως; μεγαλες αύσιδες όπως ο Κωτσόβολος τα παιρνουν όλα αμεσα με μια πολύ μικρη προμηθεια .Η τραπεζα ...περιμενει τον πελατη στη γωνια να καθυστερισει την πληρωμη της δοσης για να βαλει τοκους.

Δεν ξέρω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

Αν θα υπάρχει θα υπάρχει με ειδική συμφωνία σε μεγάλες αλυσίδες.

Εμείς πάντως, όταν δίνουμε άτοκες δόσεις σε πελάτες, περιμένουμε κάθε μήνα να πάρουμε τα λεφτά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...