Προς το περιεχόμενο

Κωτσοβολος - Ατοκες δοσεις με χρεωστικη


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν προχωρησω με αυτον τον τροπο την παραγγελια φανταζομαι δεν θα ολοκληρωθει και θα βγαζει σφαλμα, ε?

 

Οι χρεωστικές κάρτες υποστηρίζουν μόνο απευθείας χρέωσή τους - όπως άλλωστε υποδηλώνει και τ' όνομά τους. Για να πιστώσεις κάποιο ποσό (είτε εφάπαξ, ή με δόσεις) χρειάζεσαι, μάντεψε. Πιστωτική.

 

Ο Κωτσό υποστηρίζει και δόσεις μέσω δανειοδότησης, αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι γρήγορη / εύκολη / σίγουρη η διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χρεωστικές κάρτες υποστηρίζουν μόνο απευθείας χρέωσή τους - όπως άλλωστε υποδηλώνει και τ' όνομά τους. Για να πιστώσεις κάποιο ποσό (είτε εφάπαξ, ή με δόσεις) χρειάζεσαι, μάντεψε. Πιστωτική.

 

Ο Κωτσό υποστηρίζει και δόσεις μέσω δανειοδότησης, αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι γρήγορη / εύκολη / σίγουρη η διαδικασία.

Να το ειδικεύσω ακόμη περισσότερο, μιας και που πολλοί έχουν φύγει εξωτερικό.

ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ.

Αν χρησιμοποιήσεις πιστωτική τράπεζα εξωτερικού, θα σου λειτουργήσει ως χρεωστική τραβώντας όλο το ποσό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το ειδικεύσω ακόμη περισσότερο, μιας και που πολλοί έχουν φύγει εξωτερικό.

ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ.

Αν χρησιμοποιήσεις πιστωτική τράπεζα εξωτερικού, θα σου λειτουργήσει ως χρεωστική τραβώντας όλο το ποσό.

 

Να λειτουργήσει σαν χρεωστική δε το νομίζω, μιας και οι cc δεν συνδέονται με τραπεζικό λογαριασμό, οπότε από τι θα "τραβήξει" λεφτά; Εννοείς ότι μπορεί να επιλέξεις δόσεις και αντ' αυτού να πιστωθεί ολόκληρο το ποσό με τη μία; Ή απλά να μην εγκριθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω μια απορία.

όλοι εσείς που θέλετε να πληρώσετε μια αγορά με δόσεις (πιστωτική) δε διαθέτετε τα χρήματα ή απλά δε θέλετε να τα δώσετε με τη μια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να λειτουργήσει σαν χρεωστική δε το νομίζω, μιας και οι cc δεν συνδέονται με τραπεζικό λογαριασμό, οπότε από τι θα "τραβήξει" λεφτά; Εννοείς ότι μπορεί να επιλέξεις δόσεις και αντ' αυτού να πιστωθεί ολόκληρο το ποσό με τη μία; Ή απλά να μην εγκριθεί;

Εννοώ ότι θα τραβήξει όλο το ποσό από το διαθέσιμο πιστωτικό υπόλοιπο που έχεις στην πιστωτική κάρτα.

Αν μετά δεν το ξεχρεώσεις με την μία, θα αρχίσει να τοκίζεται όπως θα τοκιζόταν αν έκανες αγορά χωρίς δόσεις.

Δεν ισχύουν δόσεις με πιστωτικές κάρτες εξωτερικού, αγορά μπορείς να κάνεις αν έχεις διαθέσιμο υπόλοιπο αλλά τραβάει ΟΛΟ το ποσό της αγοράς και τοκίζεται αν δεν το πληρώσεις.

Δεν εννοούσα ότι θα τραβήξει από την χρεωστική κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω μια απορία.

όλοι εσείς που θέλετε να πληρώσετε μια αγορά με δόσεις (πιστωτική) δε διαθέτετε τα χρήματα ή απλά δε θέλετε να τα δώσετε με τη μια;

 

Απλη απορια ή θελεις να κατακεραυνωσεις την πρωτη κατηγορια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>εγώ έχω μια απορία.</p>

<p>όλοι εσείς που θέλετε να πληρώσετε μια αγορά με δόσεις (πιστωτική) δε διαθέτετε τα χρήματα ή απλά δε θέλετε να τα δώσετε με τη μια;</p>

 

Να σου απαντήσω εγώ που έχω πιστωτική. Οι Δόσεις είναι ένα πολύ καλό εργαλείο αν ξέρεις πως να το χειριστείς. Εμένα μου χάλασαν ταυτόχρονα 2 ups μου. Δεν είχα εκείνη την περίοδο 400 μετρητά έτσι έβαλα δόσεις 40 ευρώ για 10 μήνες. Οι δόσεις είναι αν μπορείς να δίνεις ένα χ ποσό για ψ μήνες
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλη απορια ή θελεις να κατακεραυνωσεις την πρωτη κατηγορια;

 

μην είσαι καχύποπτος. δε θέλω να κράξω αυτούς που δεν έχουν να φάνε και βάζουν 120 δόσεις για να πάρουν νέα LCD.

 

απλά από γνωστά μου άτομα έχω παρατηρήσει ότι κάποιοι ενώ έχουν τα χρήματα δεν αγοράζουν μετρητοίς και προτιμούν τις δόσεις,

μάλιστα όταν ρώτησα μια γνωστή μου γιατί το κάνει αυτό μου απάντησε...

-αν βγούνε τα χρήματα από την τράπεζα, δύσκολα μπαίνουν 

(με λίγα λόγια δεν ήθελε να χαλάσει τις αποταμιεύσεις της)

προτίμησε λοιπόν για αγορά ηλεκτρικής συσκευής τις δόσεις. ΕΝΤΟΚΕΣ 

 

ένας άλλος παρόμοια φάση, ενώ χρωστούσε και είχε να πληρώσει. δε πλήρωνε παρά περίμενε να ξεχρεώσει σε δόσεις ανάλογα με το πότε θα έμπαινε νέο χρήμα στις τσέπες του.

 

ίδια λογική κι εδώ, καθαρά ψυχολογικό το θέμα. γι αυτό ρώτησα.

να πω ότι δε πληρώνει ο άλλος γιατί παίρνει τους τόκους των καταθέσεων θα είχε μια λογική. αυτή τη στιγμή όμως τόκοι δεν υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι θα τραβήξει όλο το ποσό από το διαθέσιμο πιστωτικό υπόλοιπο που έχεις στην πιστωτική κάρτα.

Αν μετά δεν το ξεχρεώσεις με την μία, θα αρχίσει να τοκίζεται όπως θα τοκιζόταν αν έκανες αγορά χωρίς δόσεις.

Δεν ισχύουν δόσεις με πιστωτικές κάρτες εξωτερικού, αγορά μπορείς να κάνεις αν έχεις διαθέσιμο υπόλοιπο αλλά τραβάει ΟΛΟ το ποσό της αγοράς και τοκίζεται αν δεν το πληρώσεις.

Δεν εννοούσα ότι θα τραβήξει από την χρεωστική κάρτα...

δε νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες για τις έντοκες δόσεις.

 

για τις άτοκες αναφέρει ο έμπορος κάθε φορά για ποιες ακριβώς ισχύουν, γιατί εκεί κάνει άλλη συμφωνία με την τράπεζα που τις παρέχει.

Σε τέτοιες περιπτώσεις, ισχύουν συγκεκριμένες κάρτες, ούτε καν της ίδιας τράπεζας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι θα τραβήξει όλο το ποσό από το διαθέσιμο πιστωτικό υπόλοιπο που έχεις στην πιστωτική κάρτα.

Αν μετά δεν το ξεχρεώσεις με την μία, θα αρχίσει να τοκίζεται όπως θα τοκιζόταν αν έκανες αγορά χωρίς δόσεις.

Δεν ισχύουν δόσεις με πιστωτικές κάρτες εξωτερικού, αγορά μπορείς να κάνεις αν έχεις διαθέσιμο υπόλοιπο αλλά τραβάει ΟΛΟ το ποσό της αγοράς και τοκίζεται αν δεν το πληρώσεις.

Δεν εννοούσα ότι θα τραβήξει από την χρεωστική κάρτα...

Όχι δεν ισχύει αυτό που λες.

Εξαρτάται απο την πιστωτική δεν υποστηρίζουν όλες οι πιστωτικές δόσεις (ακόμη και μέσα στην χώρα έκδοσης τους)

 

Αν υποστηρίζει δόσεις τότε μπορείς να αγοράσεις άσχετα απο που την έβγαλες.

 

Αν δεν υποστηρίζει δόσεις ΔΕΝ θα σου χρεωθεί εφάπαξ το ποσό.. θα βγάλει απλά σφάλμα όταν επιλέξεις δόσεις και μετά πατήσεις ολοκλήρωση.. (ή αν δεν βγάλει σφάλμα θα σε πάρουν τηλέφωνο απο το λογιστήριο να σου πουν πως δεν γίνεται να χρεώσουν δόσεις)

 

ΑΛΛΑ αν θες μπορείς φυσικά να αγοράσεις εφάπαξ κανονικά... αλλά αυτό θα γίνει αν συνειδητά επιλέξεις την επιλογή πληρωμής όλου το ποσού δεν θα συμβεί στην επιλογή πληρωμής με δόσεις δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...