Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα βιβλια τι λενε, τα έχει διαβασει κανεις?Η παραγωγη φαινεται πολυ καλη, αλλα μεγαλο ρολο θα παιξει και το σεναριο...Οταν εγινε σειρα το game of thrones απο το hbo ημουν overhyped, αλλα επειδη ειχα διαβασει τα βιβλια ηξερα οτι μιλουσαμε για τη καλυτερη φαντασι σειρα βιβλιων, απο το καναλι με τις καλυτερες τηλεοπτικες παραγωγες...Οχι οτι το αξιολογο source material εξασφαλιζει την επιτυχια, αλλα ο συνδυασμος με μια καλη παραγωγη...

Οποτε, επανερχομαι στο αρχικο ερωτημα, τα βιβλια τι λενε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xavier είπε

Οποτε, επανερχομαι στο αρχικο ερωτημα, τα βιβλια τι λενε?

Τι να λένε dude, έχεις δει καμια σειρά που είναι καλύτερη από τα βιβλία?! Έχοντας παίξει όλα τα games και έχοντας διαβάσει σχεδόν όλα τα βιβλία περνούν και από τα δυο και ας λένε ότι θέλουν. Μέχρι στιγμής έχω δει σκηνές από τα 4 βιβλία νομίζω. Δεν ξέρω πως θα διαχειριστούν το timeline. Η Ciri πάντως είναι πιο μεγάλη από τα βιβλία. Περνούν ανούσια ρίσκα από ότι έχω δει και διαβάσει μέχρι τώρα. Το μονο σίγουρο πιστεύω είναι ο Cavill ως Geralt. Τα υπόλοιπα η νεκροψία θα δείξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ρωταω ειναι αν τα βιβλια λενε μια ενδιαφερουσα ιστορια...Δεν ειναι ευκολο να γραψεις καλο φαντασι...Τα παιχνιδια παρα πολυ κακως μπαινουν στην συζητηση...Μπορουν να προσφερουν καποιους χαρακτηρες, ακομα και καποιες σκηνες, μεχρι εκει...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xavier είπε

Αυτο που ρωταω ειναι αν τα βιβλια λενε μια ενδιαφερουσα ιστορια...Δεν ειναι ευκολο να γραψεις καλο φαντασι...Τα παιχνιδια παρα πολυ κακως μπαινουν στην συζητηση...Μπορουν να προσφερουν καποιους χαρακτηρες, ακομα και καποιες σκηνες, μεχρι εκει...

Για τα games δεν το κατάλαβα. Τα games δώσαν την εικόνα που γνωρίζουν όλοι και το world building και character design που έκανε η CDPR είναι καταπληκτικό. Aμα δεν ήταν τα games δεν θα γινόταν ποτε σειρά. Anyways τα βιβλία είναι φανταστικά. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 Δεκεμβρίου προσγειώνομαι Θεσσαλονίκη μετά από έναν ολόκληρο χρόνο να δώ γονείς, αδέλφια, γαμπρούς, νύφες και ανιψάκια.

Ήδη φαντάζομαι το σκηνικό να κοιμούνται τα μωρά, οι μεγάλοι ( όλοι fantasy fans) να βλέπουμε το πρώτο επεισόδιο παρέα με πίτσες, και με πιάνει αυτο το warm, fuzzy feeling που έχω πολύ καιρό να νιώσω 😊😊😊

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, mike299 said:
Spoiler

Ισχύει????

 

 

13 hours ago, Chrisxxx said:
Spoiler

Οχι αλλά ειναι καλή ιδεα😂Θα μπορουσα να ξεκινησω εκστρατεία στο reddit βεβαια.

 

Spoiler

Κατι ισχυει!

https://www.resetera.com/threads/rumor-potential-first-law-storyboard-discovered-at-hbo.15719/

Με τα Game of thrones, Vikings, την αναγκη για μια νεα σειρα φαντασιας, φαινεται και μακαρι πως επενδυουν πανω στο The First Law. Και ελπιζω να το παρουν σοβαρα απο προυπολογισμο και πιστοτητα στο υφος  και την ατμοσφαιρα των βιβλιων, θα σβησει απο τον χαρτη οτιδηποτε αλλο ειδαμε ως τωρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panther_512 είπε

20 Δεκεμβρίου προσγειώνομαι Θεσσαλονίκη μετά από έναν ολόκληρο χρόνο να δώ γονείς, αδέλφια, γαμπρούς, νύφες και ανιψάκια.

Ήδη φαντάζομαι το σκηνικό να κοιμούνται τα μωρά, οι μεγάλοι ( όλοι fantasy fans) να βλέπουμε το πρώτο επεισόδιο παρέα με πίτσες, και με πιάνει αυτο το warm, fuzzy feeling που έχω πολύ καιρό να νιώσω 😊😊😊

Very nice και εγώ κανόνισα με τον κουμπάρο που έχει τεραστια TV 4k surround και τεράστιο καναπέ να λιώσουμε. Νομίζω 3-4 επεισόδια βλέπονται σε μια καθισιά. Το δικό σου ακούγεται καλύτερο πάντως, εκτος άμα αποφασίσουν και ξυπνήσουν όλα τα μωρά μαζί :P Αν γίνει κάτι τέτοιο παράτα τα και έλα από εμάς :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...