Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κουτιού/case


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και ειμαι ασχετος οσο αναφορα το airflow των κουτιων, μπορεις καποιος να μου εξηγησει πως γνωριζουμε απο ποιους ανεμιστηρες, απο ποια σημεια του κουτιου θα μπαινει ο αερας και απο ποια σημεια αντιστοιχα θα βγαινει;

Υπαρχουν ανεμιστηρακια κατασκευασμενα ειτε να βαζουν ειτε να βγαζουν τον αερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, geiasass είπε

Μιας και ειμαι ασχετος οσο αναφορα το airflow των κουτιων, μπορεις καποιος να μου εξηγησει πως γνωριζουμε απο ποιους ανεμιστηρες, απο ποια σημεια του κουτιου θα μπαινει ο αερας και απο ποια σημεια αντιστοιχα θα βγαινει;

Υπαρχουν ανεμιστηρακια κατασκευασμενα ειτε να βαζουν ειτε να βγαζουν τον αερα;

Όχι τοποθετούνται ανάποδα. Ο ζεστός αέρας φεύγει επάνω οπότε μπροστά και κάτω από το κουτί τοποθετείς έτσι ώστε να βάζουν αέρα και πίσω και πάνω να βγάζουν αερα.

tvbLPPT.jpg

Περισσότερα ρωτάς εδώ 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/5/2017 στις 9:37 ΜΜ, life is music είπε

μια ερωτηση θελω να κανω εχεις δουλεψει καθολου το corsair spec 03 na μας πεις την γνωμη σου σχετικα με αυτο το κουτι ...!

Αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο  FileZilla UC Browser Rufus που θα βοηθήσει στην φόρμα, πείτε μου να το προσθέσω.

Τώρα, περί pinned, και να παραπέμπονται εδώ οι TS από παρόμοια θέματα, θα εξαρτηθεί από 'σας. :P Αν πάλι το θεωρείτε περιττό θέμα ας διαγραφεί!

Επεξ/σία από POSEYATSIA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, radiohead είπε

Ωραίο θα γίνει αλλά δεσμεύει ρε γμτ. Εμένα θα μου άρεσε οριζόντια το thermaltake αλλά ξεφεύγει σε διαστάσεις

Ωραία αυτά τα "εκθεσιακά", αλλά θέλουν τακτοποίηση και sleeving μέχρι εκεί που δεν πάει...

Πάντως με ένα τέτοιο κουτί στο σαλόνι, το εγκεφαλικό για τη σύζυγο (συμβία, σύντροφο, ερωμένη,...) είναι εξασφαλισμένο!

3 φορές την εβδομάδα θέλει ξεσκόνισμα...

 

Πολύ ενδιαφέρον βρίσκω και το Nanoxia Project S όπως και διάφορα της InWin, αλλά τα χαλάμε στις διαστάσεις...

Προσωπικά, (ακόμη και είναι ουσιαστικά αντιγραφές), αν έβρισκα ένα Steiger Dynamics Leet θα το χτυπούσα αλύπητα

03a0c79bda7a3fe4a59090593491e92a.jpg

Επεξ/σία από Commendatore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Commendatore είπε

Ωραία αυτά τα "εκθεσιακά", αλλά θέλουν τακτοποίηση και sleeving μέχρι εκεί που δεν πάει...

Πάντως με ένα τέτοιο κουτί στο σαλόνι, το εγκεφαλικό για τη σύζυγο (συμβία, σύντροφο, ερωμένη,...) είναι εξασφαλισμένο!

3 φορές την εβδομάδα θέλει ξεσκόνισμα...

Πολύ ενδιαφέρον βρίσκω και το Nanoxia Project S όπως και διάφορα της InWin, αλλά τα χαλάμε στις διαστάσεις...

Προσωπικά, (ακόμη και είναι ουσιαστικά αντιγραφές), αν έβρισκα ένα Steiger Dynamics Leet θα το χτυπούσα αλύπητα

03a0c79bda7a3fe4a59090593491e92a.jpg

Ο @DigitalElf ασχολείται με μοντες κάτσε μήπως σου προτείνει κάτι με το meshify αλλιώς σε βλέπω για το τίμιο q500l.

Το nanoxia s λόγω των 40mm επιπλέον σε χαλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiohead είπε

Ο @DigitalElf ασχολείται με μοντες κάτσε μήπως σου προτείνει κάτι με το meshify αλλιώς σε βλέπω για το τίμιο q500l.

Το nanoxia s λόγω των 40mm επιπλέον σε χαλάει;

Αυτό που με περιορίζει στο nanoxia s είναι το βάθος των 460 χιλ.,

θα προεξέχει από το έπιπλο τουλάχιστον 60-80 χιλ. (αν συμπεριλάβουμε και τα καλώδια που προεξέχουν κλπ.)

Ελπίζω να έχει ο @DigitalElf να έχει καμιά καλή ιδέα, ειδάλλως οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καμία πρόταση για κουτάκι που να παίρνει χωρίς μοντες top 280mm radiator με mesh μπροστά και budget περί τα 100€? Θεσσαλονίκη είμαι

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2019 στις 9:44 ΜΜ, vins είπε

Παιδιά καμία πρόταση για κουτάκι που να παίρνει χωρίς μοντες top 280mm radiator με mesh μπροστά και budget περί τα 100€? Θεσσαλονίκη είμαι

Ευχαριστώ πολύ

Meshify C?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/5/2019 στις 4:47 ΜΜ, radiohead είπε

Ο @DigitalElf ασχολείται με μοντες κάτσε μήπως σου προτείνει κάτι με το meshify αλλιώς σε βλέπω για το τίμιο q500l.

Το nanoxia s λόγω των 40mm επιπλέον σε χαλάει;

Καλησπέρα έχω 80 ευρώ και θέλω ενα κουτί μικρο σαν το raijintek metis η και λίγο ποιο ψηλό να είναι δεν με πειράζει αρκεί να δέχεται mini μητρικες ....Έχουμε κάποιο σε αυτά τα λεφτά που μπορώ να δω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω ένα Corsair 400r και σκεφτόμουνα να του περάσω tempered glass και μια καλύπτρα για το τροφοδοτικό.Αξίζει αυτή η μετατροπή από οικονομικής άποψης ή να προτιμήσω να αγοράσω νέο κουτί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gaspari είπε

Καλημέρα έχω ένα Corsair 400r και σκεφτόμουνα να του περάσω tempered glass και μια καλύπτρα για το τροφοδοτικό.Αξίζει αυτή η μετατροπή από οικονομικής άποψης ή να προτιμήσω να αγοράσω νέο κουτί;

Καλημέρα, αναλόγως το κόστος που θα σου βγει και το αναμενόμενο αποτέλεσμα. Έχεις καθόλου ιδέα πως θα κάνεις αυτές τις μετατροπές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση,χωρις να ξερω απο τιμες,οτι θα ξοδεψεις το ελαχιστο κανα 50αρικο οσο δλδ μπορεις να βρεις ενα καινουριο κουτι που θα εχει οσα ζητας.Αν θες μπορουμε να σου προτεινουμε καποια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...