Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τον πρώτο καιρό δεν ήταν τόσο άσχημα νομίζω. Συνήθως μετά από λίγο καιρό πέφτουν κάπως. Εξάλλου νομίζω πως τα άξιζαν σε σχέση με την 970 ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, greg4 είπε

Εγώ την 1070 την πήρα 436 ευρώ χωρίς ΦΠΑ στις 7/7/16.

Δεν έχει χάσει και πολύ από τότε :P

1 χρόνο μετά είχε 500 και τον Φλεβάρη έπαιζε στα 600. Φυσιολογικές καταστάσεις.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Για τον πρώτο καιρό δεν ήταν τόσο άσχημα νομίζω. Συνήθως μετά από λίγο καιρό πέφτουν κάπως. Εξάλλου νομίζω πως τα άξιζαν σε σχέση με την 970 ας πούμε.

580ευρω η Msi gaming 1070 απο Msystems Σεπτεμβριο του 2016.

O psycho που εχει την ftw3 απο MG Manager πρεπει να ειχε δωσει και αυτος κοντα 500.

Προφανως και παιζει παντα ρολο και το καταστημα αγορας,αλλα οι διαφορες χρηματικα εκεινη την περιοδο δεν ηταν τοσο μεγαλες μεταξυ των καταστηματων στην ιδια υλοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πάντα όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει φωτιά.. Επιτέλους επιβεβαίωση.. GTX1180 λοιπόν.. 

Lenovo representative confirms the NVIDIA GeForce GTX1180, coming to Legion Desktop PCs in Fall 2018

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://twitter.com/nerdtechgasm/status/1012117783662850048

Αναφορά σε κείμενο

Word from distributors is NV's next-gen 1180 and 1180Ti will be MSRP $999 and $1399, respectively. As a consumer, I hope it's not true. But if it, have to congratulate NV for successfully migrating GPUs into the luxury market like Jensen always wanted (re: Apple iPhones)

https://twitter.com/nerdtechgasm/status/1012169053476040704

 

Αναφορά σε κείμενο

Also, there's talk among distributors in Asia that the NVIDIA 1180 will be rivaling Titan Volta in gaming performance. Much faster than 1080Ti (bigger leap than 780Ti -> 980, or 980Ti -> 1080). Very scary for AMD/RTG if true since it's only the "mid-range" chip

 

Εχει μια λογική μιας και σαν chip ειναι πιο μεγάλο και απο τη στιγμή που δεν υπάρχει ανταγωνισμός γιατι να το δώσει φθηνότερα?

 

Ασχετο, ξέρει κανεις πώς κάνουμε embed τα tweet ωστε να φαίνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην δώσει ο κόσμος τόσα λεφτά. 

Θα βάλει και χαβιάρι μέσα ο Jensen; Εάν δε έρθουν το φθινόπωρο, πάμε για τέλος του έτους για τις Custom. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι 30% πάνω(Τυχαίο νούμερο) από την 1080Ti και έχει 12-14GB GDDR6 είναι λογικό να έχει 1000 ευρώ..Ειδικά από την στιγμή που η AMD δεν θα 'χει απολύτως τίποτα απέναντι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα είναι 30% πάνω(Τυχαίο νούμερο) από την 1080Ti και έχει 12-14GB GDDR6 είναι λογικό να έχει 1000 ευρώ..Ειδικά από την στιγμή που η AMD δεν θα 'χει απολύτως τίποτα απέναντι..

Και; Θα φθάσουμε στο σημείο να δικαιολογούμε τα χιλιάρικα για μια κάρτα γραφικών; Πρόσεξε, δεν αναφέρομαι στη βελτίωση από γενιά σε γενιά (μπράβο στην nvidia γι' αυτό) αλλά στο υπερβολικό της τιμής. Το ότι η amd δεν έχει να αντιπαραθέσει αντίστοιχο προϊόν, είναι γνωστό εδώ και μήνες. Δεν νομίζω ότι θα παίξει οποιοδήποτε ρόλο στη διαμόρφωση της msrp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έρχεσαι στα λόγια μου.

Θα πληρώνουμε τη μεγαλομανία ενός ανθρώπου και, δευτερευόντως, την έλλειψη ανταγωνισμού.

Niche product οι κάρτες, που απαξιώνονται γρηγορότερα απ' οποιοδήποτε άλλο part.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...