Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κούρασε η κατάσταση. βρέθηκε φίλος USA και αγοράστηκε MSI Gaming X 1080, στα 559 δολάρια (μέσω Prime). σε τέτοια τιμή, θεώρησα οτι αξίζει. η αναβάθμιση με πιθανή νέα σειρά αναγκαστικά θα πάει ένα χρόνο τουλάχιστον πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, BabisTs said:

Είναι και το μοναδικό πράγμα (rtx) που με κρατάει ακόμα να μην τσιμπήσω την 1080ti....

Όπως το  βλέπω μάλλον θα πέσει μέσα ο άλλος στο reddit που έγραψε για Turing στα 12nm Αύγουστο/Σεπτέμβριο με ανεβασμένα clocks και HDMI 2.1. Προσωπικά εγώ αυτή τη στιγμή 900+ για 1080Τι δεν πρόκειται να δώσω, είναι last-gen η κάρτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Όπως το  βλέπω μάλλον θα πέσει μέσα ο άλλος στο reddit που έγραψε για Turing στα 12nm Αύγουστο/Σεπτέμβριο με ανεβασμένα clocks και HDMI 2.1. Προσωπικά εγώ αυτή τη στιγμή 900+ για 1080Τι δεν πρόκειται να δώσω, είναι last-gen η κάρτα..

Αν είναι για Αυγούστο/Σεπτέμβριο Οκ και από μένα..... Αν πάει για τέλος του έτους  δεν νομίζω να περιμένω.... Το θέμα είναι ότι ούτε ένα leak από ένα απλο Fs δεν έχει έρθει στην επιφάνεια....για αυτό προβληματιζομαι περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τα λεφτα τους οι καρτες μια χαρα τα αξιζαν και οταν κυκλοφορησαν αρχικα(που πολλοι τοτε δεν αγορασαν)αλλα και φυσικα μεχρι και σημερα τα αξιζουν,ασχετως του τι θα γινει τελικα στην πραξη με τις νεες καρτες ή λογω του mining απο περυσι που εγινε οτι εγινε και αρκετοι δεν αγορασαν.

Δεν γινεται να λες οτι δεν αξιζουν οι pascal τα λεφτα τους,οταν λες οτι ουτε οι vega τα αξιζουν.Δηλαδη τι ακριβως μετρο συγκρισης εχεις για το αν οι καρτες αξιζουν τα χρηματα τους ή οχι?

Τελος τι ακριβως εννοεις οτι οι τιμες των καρτων μολις βγαινει η νεα σειρα πεφτουν????Ποτε εχει συμβει αυτο??

Οταν βγαινει μια νεα σειρα,η προηγουμενη φευγει απο τα ραφια των καταστηματων,δεν εξακολουθει να υπαρχει φθηνοτερα.....

Όχι δε τα αξίζουν οι vega.Βγηκαν έναν χρόνο μετά και οι επιδόσεις τους ήταν στην καλύτερη ίδιες με τις pascal.Τοτε άξιζε να τα σκάσεις για pascal.Επισης δεν είπα ότι οι Pascal δεν είναι καλές απλά δε θέλω τώρα που αναμένονται νέες να τα σκάσω για pascal.Οταν λέω οτι οι τιμές πέφτουν εννοώ ότι θα βρίσκεις pascal μεταχειρισμένες πολύ φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τελος τι ακριβως εννοεις οτι οι τιμες των καρτων μολις βγαινει η νεα σειρα πεφτουν????Ποτε εχει συμβει αυτο??

Οταν βγαινει μια νεα σειρα,η προηγουμενη φευγει απο τα ραφια των καταστηματων,δεν εξακολουθει να υπαρχει φθηνοτερα.....

λογικά αναφέρεται σε μεταχειρισμένες

4 ώρες πριν, Natm είπε

Κούρασε η κατάσταση. βρέθηκε φίλος USA και αγοράστηκε MSI Gaming X 1080, στα 559 δολάρια (μέσω Prime). σε τέτοια τιμή, θεώρησα οτι αξίζει. η αναβάθμιση με πιθανή νέα σειρά αναγκαστικά θα πάει ένα χρόνο τουλάχιστον πίσω

σοβαρά έδωσες τόσα; την έχω βρει 450 και το σκέφτομαι και να φανταστείς δεν έχω καν κάρτα τωρα στο PC, την έδωσα προσφατα

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, 559 δολαρια:

https://www.amazon.com/MSI-GTX-1080-GAMING-8G/dp/B01GLYD7MG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1529934804&sr=8-2&keywords=msi%2Bgaming%2Bx&dpID=51Avu5iodlL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch&th=1

απλά μου έκατσε να μπορεί να έρθει με άλλα διάφορα δικά του που θα έρθουν με μεταφορική σε κανά 20ήμερο. είμαι με Integrated intel προς το παρόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οταν βγουν οι επομενες καρτες ειναι τοσο απιθανο πχ να πουλησει καποιος την καρτα του και να παει σε μια καινουργια αν εχει αναγκη?

Γιατι ειναι τοσο απιθανο το σεναριο καποιος να αγορασει τωρα Pascal?Μεταπωλητικη αξια δεν εχουν?Η μηπως νομιζετε οτι ολοι αν βγουν οι νεες καρτες,τις 1080 και 1080ti με εγγυηση θα τις δωσουν οσο οσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα τις δώσουν όσο όσο αλλά αν συνεχιστεί αυτό που ξεκίνησε η 10 σειρά, δλδ 1160 ισοδύναμη με 1080, την δεύτερη θα τη δώσουν αρκετά χαμηλά αναλογιζομενος πως μια 1160 θα κοστίζει max 370€ (καινούργια) 

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε πρωτα να τις δουμε τις νεες καρτες με τις παραπανω επιδοσεις φετος και μετα βλεπουμε.

Γιατι απο τον Φλεβαρη υποτιθεται περιμενουμε ανακοινωση επισημη και ακομα ειμαστε στο περιμενε.

Θελω να δω την αντιδραση των περισσοτερων αν τελικα φτασουμε τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβριου ποσοι θα περιμενουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περιμένετε τόσο θα χάνετε χρόνο στο να παίξετε κάποιο παιχνίδι όπως πρέπει. Μην πιστεύετε ότι θα βγει 1160 στα 350 με επιδόσεις 1080. Αν βγει 1170 με επιδόσεις 1080ti θα έχει 750 όχι 500. Μακάρι να είναι αλλιώς τα πράγματα αλλά δύσκολο το βλέπω χωρίς ανταγωνισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ε δεν βγαινουν τωρα παιχνιδια γιαυτο και γραφονται αυτα.

Από Σεπτέμβριο να δούμε έχει να βγει πολύ πράγμα. Αν βγει odyssey και δεν έχουν βγει νέες κάρτες θα γίνουν αρκετές αγορές από όσους περιμένουν νέες κάρτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλ κι εγώ έτσι το λέω, με βλέπω να αγοράζω την 1080 στα 450 γτ δεν με κόβω να αντέχω μέχρι τον Οκτώβριο, για τις υλοποιήσεις των εταιρειών και όχι της nvidia, με τα Intel hd γραφικά 

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...