Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@BabisTs

Spoiler

Αδερφέ αν τελικά δεν σκάσουν οι νέες gpu όταν θες και πάς για 1080ti..

για μένα ανάμεσα σε Msi X ,Asus Strix,Aorus X & Evga FTW3 . Όποια και να πάρεις από αυτές δεν κάνεις λάθος . Για αέρα πάντα.

Προσωπικά θεωρώ ένα κλικ καλύτερη από όλες την MSI X ,με βάση όσα έχω διαβάσει και έχω δει.Στην τελική όμως μετράνε και άλλα ,η Aorus δίνει 4 χρόνια εγγύηση,η Evga παραπάνω αν κάνεις επέκταση και το πιο βασικό:  Tην ώρα που την θέλεις ,ποια βρίσκεις φθηνότερη και από που...ποιο θα είναι το καλύτερο deal δηλαδή ;) 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Δεν επιτρεπουν ομως ολες οι εταιρειες να αλλαξεις την εργοστασιακη ψυκτρα για να βαλεις αλλη δικη σου και χανεις την εγγυηση.Αρα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ακομα και πριν την αγορα,θελει ψαξιμο.

Evga είναι 100% ΟΚ, MSI επίσης νομιζω (δεν ξέρω αν απλα δεν βάζουν στικερ ή δεν τους νοιάζει). Zotac επίσης είναι cool στα rma και η Gigabyte που έχω δεν έχει στικερ αλλά δεν ξέρω αν ισχυει για όλες τις κάρτες τους.

Anyway, αρκετό offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

To refresh θα 'ναι απογοήτευση γιατί δεν θα υποστηρίζει RTX..

ακομα δεν εχουν αξιοποιηση το dx12 και εσυ περιμενεις για rtx? πολυ αισιοδοξω  σε βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eλεος πραγματικά με αυτόν τον αυστραλό μαλάκα του tweaktown, το site του είναι clickbait και τίποτε άλλο, γράφει συνέχεια ψέματα ξανά και ξανά όπως εδώ

https://www.tweaktown.com/news/61336/nvidia-lists-gtx-10-series-cards-out-stock/index.html

αλλά σωστά του έγραψε ένας απο κάτω

 
Chisato Taniguchi · 
The amount of time you use the words “I” and “exclusive” is just a joke. What does “exclusive” mean on Internet? One copy/paste and 2 seconds later on another site, and it means nothing. Try first to publish wccftech news without a day delay for a start. Your article about Raja Koduri was a nice ego trip as well. “we spoke about everything, even personal things”. Right, so personal, you were the last to mention his move to Intel. Reality is, if you were any good, you would have a decent job at Intel or AMD or whatever, and not be an overweight australian joke mentioning “I predicted” “exclusively” every 2 lines.

 

Επεξ/σία από Qless
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει σταματήσει η τρέλα με το mining..

Μπα μην το λες. 

Η κουτσή Μαρία έχει σταματήσει μόνο προς το παρόν ;)

Σε γενικές γραμμές το σκάψιμο καλά κρατεί..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, nikos5800 said:

ακομα δεν εχουν αξιοποιηση το dx12 και εσυ περιμενεις για rtx? πολυ αισιοδοξω  σε βλεπω

Στο DX12 πατάει το ray-tracing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω εδω και 1 μηνα στις τιμες στις καρτες γραφικων της nvidia και ειναι σταθερες, ενω τον απριλιο σημειωθηκε τεραστια βουτια, πραγμα που σημαινει οτι πουλανε ακομη για αυτο δεν ριχνουνε την τιμη, το mining δεν κερδιζει καινουργια ατομα αλλα ολοι αυτοι που δαπανησαν και πηραν καρτες γραφικων για mining και το συνεχιζουν ειναι αναγκασμενοι να εχουνε αποθεμα απο καρτες γραφικων αν τους καει καποια. ολο πισω πανε οι καινουργιες και εκτιμαω τον σεπτεμβρη θα βγουνε, για καλοκαιρι πολυ χλωμο το βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Μπα μην το λες. 

Η κουτσή Μαρία έχει σταματήσει μόνο προς το παρόν ;)

Σε γενικές γραμμές το σκάψιμο καλά κρατεί..

Έτσι είναι παρόλο που η τιμή του Bitcoin έχει πέσει πολύ χαμηλά ο βαθμός ευκολίας του σκαψίματος έχει ανέβει αρκετά 

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο DX12 πατάει το ray-tracing..

Ναι το ξέρω απλά ήθελα να πω πως εδώ δεν έχουν αξιοποιήσει (λόγω των κονσολών)τα βασικά features του dx12 πόσο μάλλον το rtx που είναι καινούριο extension του dx 12.1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...