Προς το περιεχόμενο

αληθινά παγωτά


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, beatshooter είπε

Φίλε μου κάνε ένα search για keto διατροφή να σου λυθούν οι απορίες :)

Bασικα για την επικινδυνη διατροφή εχω μόνο βεβαιότητες, όχι αποριες. Συνιστω να συμβουλευτεις γιατρο-διατροφολογο πρωτου συνεχισεις να καταβροχθιζεις καθημερινα το σκουπιδολοϊ που ανεφερες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, beatshooter είπε

Φίλε μου κάνε ένα search για keto διατροφή να σου λυθούν οι απορίες :)

Η κετονικη διατροφή είναι για να καις το λίπος όχι να το λαμβάνεις,

μ'αρεσει που στέλνεις και τον άλλον να ενημερωθεί.. 😂:P

""Όταν το σώμα έχει εξαντλήσει το γλυκογόνο στο συκώτι, παράγει κετόνες και χρησιμοποιεί ενέργεια από το λίπος που είναι αποθηκευμένο στα λιποκύτταρα, εφόσον βέβαια προσλαμβάνουμε λιγότερες θερμίδες από όσες χρειαζόμαστε.""

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Solo Gelato Χαλάνδρι.. βραβευμένο ιταλικό παγωτό

Φουντούκι ,Φυστίκι ,Cremino , Gianduja από τις καλύτερες γεύσεις του..και φυσικά ζητήστε να σας βάλει ρευστή σοκολάτα μέσα στο χωνάκι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τι χωνάκια και σιρόπια στο παγωτό..

Εδώ μιλάμε για αγνό, ατόφιο, σκέτο παγωτό.

Δε μιλάει για παγωτό αλλά για gelato. Και λόγω της θερμοκρασίας, της υφής και του τρόπου παρασκευής του gelato (θερμότερο -άρα και πιο "λιωμένο", χαμηλότερη ταχύτητα κατά την παρασκευή και άρα αρκετά πιο πυκνή υφή καθώς και λιγότερα λιπαρά) καλό είναι να μην το συγχέουμε με το παγωτό και με το πως τρώει ο καθένας το παγωτό. πχ. και εμένα δεν μου αρέσουν τα χωνάκια στο παγωτό αλλά στο gelato τα θεωρώ must. Η ρευστή σοκολάτα και πάλι είναι θέμα γούστου (δεν την προτιμώ προσωπικά) αλλά και μόνο το γεγονός πως το gelato είναι αρκετά πιο σφιχτό και πιο "θερμό" με βελούδινη υφή το κάνει να στέκεται καλύτερα με ρευστή σοκολάτα απ' ότι αν την έβαζες αντίστοιχα σε παγωτό.

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, το gelato σε σχέση με το παγωτό -καθαρά από την άποψη των συστατικών και μόνο- είναι τουλάχιστον.. η μέρα με τη νύχτα.

Επεξ/σία από l337
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2018 στις 5:31 ΠΜ, MoviemakerGr είπε

Η κετονικη διατροφή είναι για να καις το λίπος όχι να το λαμβάνεις,

μ'αρεσει που στέλνεις και τον άλλον να ενημερωθεί.. 😂:P

""Όταν το σώμα έχει εξαντλήσει το γλυκογόνο στο συκώτι, παράγει κετόνες και χρησιμοποιεί ενέργεια από το λίπος που είναι αποθηκευμένο στα λιποκύτταρα, εφόσον βέβαια προσλαμβάνουμε λιγότερες θερμίδες από όσες χρειαζόμαστε.""

Εντελώς άσχετος είσαι το παίζεις έξυπνος όμως... μπράβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...