Προς το περιεχόμενο

Προσφορα Q 2017 : 1GB καθε μηνα για 8 μηνες με 8 ευρω


bill27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, γιατί έχω κι εγώ ένα Q νούμερο που το χρησιμοποιώ μόνο για το Internet, μάλιστα για hot spot, άρα το συγκεκριμένο κινητό το πιάνω αραιά και πού στα χέρια μου, το ψιλοξεχνάω. Βρίσκω στα μηνύματά μου ότι είχα στείλει στις 30/10/18 ένα μήνυμα 8G στο 12000 και μου ήρθε απάντηση

"ΔΩΡΟ 1gb MOBILE INTERNET ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ DATA ΠΡΟΣΦΟΡΑ! ΤΟ ΔΩΡΟ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΘΕ 30 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ.".

Όλα καλά μέχρι εδώ, το θέμα είναι ότι το είχα ξεχάσει εντελώς, και τώρα που το σκέφτομαι, τα μόνα data που μου μπαίνουν είναι το 1GB δωρεάν με κάθε online ανανέωση από το MYQ.gr.

Πάω στο MyQ app και στα ενεργοποιημένα πακέτα έχει τα εξής:

- Q ONLINE REGISTRATION BONUS

- COUNTDOWN GB SURF

- Q ΝΤΑΤΑ

Τα 2 τελευταία λήγουν μέσα στον Μάρτιο, το ένα (το τελευταίο νομίζω) είναι ένα 1GB που είχα βάλει χειροκίνητα τις προάλλες. Αυτό το 1GB της προσφοράς πότε μπαίνει συνήθως σε αυτούς που το έχουν ενεργοποιημένο; Δεν θα έπρεπε να φαίνεται στα ενεργοποιημένα πακέτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντα έβαζα αυτή τη προσφορά και πήγα να την βάλω και τώρα αλλά σκεπτόμενος ψύχραιμα, δεν βρίσκω πλέον το νόημα για τον μέσο χρήστη (πάσο για αυτούς που θέλουν να τρώνε πολλά gb στο κινητό και είμαι σίγουρος ότι είναι αρκετοί)..

Βάζουμε έτσι κι αλλιώς αναγκαστικά 10 ανά 2 μήνες, που σημαίνει ότι τον ένα απ τους 2 αυτούς μήνες έχουμε έτσι κι αλλιώς δώρο 1gb και μένουν τα 10 (8,8 να είμαι σωστός) στην κάρτα. Με αυτά τα 8,8 οι περισσότεροι παίρνουμε ένα countdown (συνήθως από 3 ως 4) είτε με ομιλία (τον μήνα που έχεις το δωρεάν gb) είτε με συνδυασμό τον άλλο μήνα. Δεν βρίσκω λοιπόν πλέον σαν μέσος χρήστης που δεν τρώω ολόκληρο το gb έτσι κι αλλιώς (ούτε το μισό) που χρησιμεύει πια αυτή η προσφορά. Με το 5ευρω είχε νόημα, τώρα έτσι όπως το χρησιμοποιώ με πρόχειρους υπολογισμούς αν πάρω και το 1GBx8μήνες, τα 4 θα πάνε ψιλοτσάμπα και για τα άλλα 4 θα μου μένουν "άχρηστα" χρήματα στην κάρτα. Δυστυχώς οι εταιρείες κινητής έχουν πάει στο εντελώς άλλο άκρο όσον αφορά τα καρτοκινητά μέσα σε 2-3 χρόνια.. Μακάρι να υπήρχε μια άλλη λύση (πχ εκτός Ελλάδας) για να μπορούσε να τους δοθεί ένα "μάθημα" αλλά σε περιπτώσεις ανεξέλεγκτου καρτέλ σε "αναγκαίο" προϊόν, ο τελικός χρήστης συνήθως δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, Sadako είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, γιατί έχω κι εγώ ένα Q νούμερο που το χρησιμοποιώ μόνο για το Internet, μάλιστα για hot spot, άρα το συγκεκριμένο κινητό το πιάνω αραιά και πού στα χέρια μου, το ψιλοξεχνάω. Βρίσκω στα μηνύματά μου ότι είχα στείλει στις 30/10/18 ένα μήνυμα 8G στο 12000 και μου ήρθε απάντηση

"ΔΩΡΟ 1gb MOBILE INTERNET ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ DATA ΠΡΟΣΦΟΡΑ! ΤΟ ΔΩΡΟ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΘΕ 30 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ.".

Όλα καλά μέχρι εδώ, το θέμα είναι ότι το είχα ξεχάσει εντελώς, και τώρα που το σκέφτομαι, τα μόνα data που μου μπαίνουν είναι το 1GB δωρεάν με κάθε online ανανέωση από το MYQ.gr.

Πάω στο MyQ app και στα ενεργοποιημένα πακέτα έχει τα εξής:

- Q ONLINE REGISTRATION BONUS

- COUNTDOWN GB SURF

- Q ΝΤΑΤΑ

Τα 2 τελευταία λήγουν μέσα στον Μάρτιο, το ένα (το τελευταίο νομίζω) είναι ένα 1GB που είχα βάλει χειροκίνητα τις προάλλες. Αυτό το 1GB της προσφοράς πότε μπαίνει συνήθως σε αυτούς που το έχουν ενεργοποιημένο; Δεν θα έπρεπε να φαίνεται στα ενεργοποιημένα πακέτα;

Αν δεν κάνω λάθος η ανανέωση του 8x1GB γίνετε βάση της ημερομηνίας που ενεργοποιήθηκε η προσφορά. Κάνοντας και εγώ την ανανέωση ομιλίας μέσω της σελίδας της Q, έβλεπα το σχετικό υπολοίπο. Βλέπω όμως ότι έχει ανανεωθεί η σελίδα (νομίζω και το σχετικό webpage link, μιας και τα saved credentials δεν υπήρχαν για να κάνω login με τα credentials που χρησιμοποιούσα) και για κάποιο λόγο δεν βλέπω να έχει γίνει ανανέωση του 1GB της προσφοράς για αυτόν τον μήνα (Μάρτιο) και εγώ (είχα κάνει την ενεργοποιήση της προσφοράς τέλη Οκτωβρίου του '18), ενώ υπήρχε κάποιο υπόλοιπο μόνο κάποια MB απο το 1GB που δίνετε δωρεάν με κάθε online ανανέωση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω πάντως πάλι ενεργοποίηση στέλνοντας στο ίδιο νούμερο και μου έβγαλε όπως ανέφερε και κάποιος φίλος πιο πριν "Η ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ DATA ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΕΝΕΡΓΗ".

Εγώ πάντως που όπως είχα ενεργοποιήσει την προσφορά 30 Οκτωβρίου μπορώ να πω με ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι ΔΕΝ μπήκε στις 30 Φεβρουαρίου 1GB, γιατί είχα κάπου 450MB διαθέσιμα και αναγκάστηκα να κάνω σήμερα πάλι ανανέωση για να πάρω το 1GB δώρο της online ανανέωσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sadako είπε

Δοκίμασα να κάνω πάντως πάλι ενεργοποίηση στέλνοντας στο ίδιο νούμερο και μου έβγαλε όπως ανέφερε και κάποιος φίλος πιο πριν "Η ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ DATA ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΕΝΕΡΓΗ".

Εγώ πάντως που όπως είχα ενεργοποιήσει την προσφορά 30 Οκτωβρίου μπορώ να πω με ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι ΔΕΝ μπήκε στις 30 Φεβρουαρίου 1GB, γιατί είχα κάπου 450MB διαθέσιμα και αναγκάστηκα να κάνω σήμερα πάλι ανανέωση για να πάρω το 1GB δώρο της online ανανέωσης...

Ότι δεν μπήκε 30 Φεβρουαρίου μπορώ με ΣΙΓΟΥΡΙΑ να το πω και εγώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, eem είπε

Ότι δεν μπήκε 30 Φεβρουαρίου μπορώ με ΣΙΓΟΥΡΙΑ να το πω και εγώ. 

Το θέμα ΕΙΝΑΙ όμως ΠΟΤΕ είχες ενεργοποιήσει την προσφορά ΕΣΥ. 😘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κάθε μήνας θεωρείται 30 μέρες για τις εταιρίες κινητής ασχέτως αν έχει 28,29,31 ημέρες.

Επεξ/σία από Runner545785
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποψιν, με τον καινουριο κανονισμο της ΕΕΤΤ που ισχύει το 2019, υπάρχει δυνατοτητα διακοπης/καταγγελιας των καρτοκινητων και επιστροφη του υπολοιπου των χρηματων.

Συγκεκριμενα βγηκε ανακοινωση στις 11/1/19 οτι θα υπαρξει αυξηση του τιμοκαταλογου από τις 11/2/19. Επειδη αυτη η αυξηση γίνεται σε λιγοτερο από 3 μηνες από την ημερομηνια ανακοινωσης, για αυτο εχουμε προθεσμια 30 ημερων από την ημερομηνια εφαρμογης των αυξησεων να κάνουμε διακοπη του καρτοκινητου και να ζητησουμε επιστροφη των χρηματων. Ο δε παροχος πρεπει μεσα σε 30 ημερες απο το αιτημα διακοπης να μας επιστρεψει τα χρήματα. Αρα ,λογικα, μπορουμε εως 13/3/19 να κανουμε διακοπη σε ενα καταστημα wind συμπληρωνοντας την αντιστοιχη αιτηση.

https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/AP834-002.pdf

Αντιγραφω το κομματι που μας ενδιαφέρει:

"Σε περίπτωση τροποποίησης των τιμολογίων των παρεχόμενων υπηρεσιών παρέχεται η δυνατότητα στον συνδρομητή/χρήστη να αντιταχθεί σε αυτήν και να κα-ταγγείλει τη σύμβαση αζημίως εντός δύο (2) μηνών από την ημερομηνία εφαρμογής εάν ακολουθείται μηνιαίος κύκλος τιμολόγησης ή τριών (3) μηνών εάν ακολουθείται διμηνιαίος ή εντός τριάντα ημερών από την ημερομη-νία εφαρμογής των τροποποιήσεων, εάν πρόκειται για υπηρεσίες καρτοκινητής τηλεφωνίας,...

...

Ειδικά στην περίπτωση που ο συνδρομητής/χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, ο πάροχος, κατόπιν αιτήσεως του συνδρομητή/χρήστη οφείλει να του επιστρέψει εντός τριάντα (30) ημερών, το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον τα τροποποιούμενα τιμολόγια τίθενται σε ισχύ σε λιγό-τερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση. "

--

Συνεπως για 2ο νουμερο και μονο για ιντερνετ πλεον δεν συμφερει η Q αφου πρεπει να βαζεις 60€ το χρονο και να καταναλωνεις τα 12€/χρονο για αυτη την υπηρεσια (8μήνες,8€,1 GB/μήνα)

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε πάλι παλικάρια.
Η προσφορά ξεκίνησε.
Μόλις την ενεργοποίησα.
Δεν μου είχε έρθει μήνυμα.

8G στο 12000

Επεξ/σία από NewGascp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με το υποχρεωτικο της καθε 2 μηνες ανανεωσης και μαλιστα 10 € + , νομιζω οτι πλεον δεν υπαρχει προσφορα, οπως υπηρχε τουλαχιστον οταν ανοιξε το θεμα. Τοτε ηθελες 8 ευρω για 8 μηνες για να εχεις 1GB ανα μηνα, τωρα θες για να εχεις το ιδιο πραγμα, στους 8 μηνες 40 ευρω.

  • Like 2
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...