Προς το περιεχόμενο

Προσφορα Q 2017 : 1GB καθε μηνα για 8 μηνες με 8 ευρω


bill27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, miltre είπε

και εμενα στις 10 μου εληξε και εστειλα τωρα μηνυμα 8g 12000 και μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στο προγραμμα μου η υπηρεσια

χρηματα εχω μεσα εννοειται!

Στειλε  με κεφαλαιο το g οχι με μικρο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμένα μόλις μου απάντησε ότι η περίοδος της προσφοράς έληξε :o

 

οκ το δέχτηκε... θέλει 8G και όχι 8GB  B)

επίσης η προσφορά ισχύει μέχρι την Παρασκευη 23/2 16:00  ήρθε (μήνυμα)

Επεξ/σία από kmarios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Questioner είπε

Νομίζω πως όντως τελικά δεν συμφέρει για εμάς που την έχουμε σαν δεύτερη κάρτα αποκλειστικά για internet. Και εξηγώ:

Αν θεωρήσουμε πως ανανεώνουμε με τα ελάχιστα 5€ ανά δίμηνο, βγαίνει ένα κόστος: 3*5€ + 10€ = 25€ κάτι που σημαίνει 3,13€/GB

Αυτή τη στιγμή υπάρχει το πακέτο Surf της Q που σου δίνει 1GB για ένα μήνα με 4€ (4€/GB) και δεν σε δεσμεύει να ανανεώνεις κάθε 2μηνο. Επίσης μπορείς εσύ να έχεις τον έλεγχο πότε θα το αγοράσεις και πότε όχι. Γιατί να τους προπληρώσω με μια τόσο μικρή διαφορά αλλά με πολύ καλύτερο έλεγχο και χωρίς δεσμεύσεις; Όταν μάλιστα υπάρχει και η Frog που ανέφερε ο φίλος παραπάνω με πολύ καλύτερη προσφορά.

Μάλλον αυτή τη φορά δεν θα ακολουθήσω.

Το ερωτημα ειναι, επειδη βλεπω αρκετούς να αναφέρουν την Frog, πιο ειναι το συνολικό της κόστος και εξηγούμαι.

Όταν πήρα κάρτα Q, είχε κόστος ενεργοποίησης 10 ευρώ και υποχρεωτικά κόστος πρώτης κάρτας άλλα 10 ευρω εκ των οποίων μέναν 8 διαθέσιμα. Μετά αν θυμάμαι καλά αυξήθηκε και αλλο το κόστος ενεργοποίησης ως κερατιατικο.

Πόσο είναι το αντίστοιχο entry fee στην Frog ώστε να αποκτήσεις αριθμό? Γιατί κάποιος που θα θελήσει να κάνει τη μετάβαση στην Frog από το μηδέν θα πρέπει να υπολογίσει και το αρχικό κόστος και όχι μόνο τις ανανεωσεις. Συν του ότι όταν ξεκινάει ένας από τους 3 μασκοφόρους κάτι κακό τον ακολουθούν και οι υπολοιποι αρα αρκετά πιθανό και η Frog να το γυρίσει σε 2μηνες ανανεώσεις κτλ κτλ.

Πιο είναι λοιπον το συνολικο κοστος και πακετο μεταβασης στην Frog ωστε να εχεις τα ιδια ή σχεδον τα ιδια με την Q?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DIGITHEOS είπε

Στειλε  με κεφαλαιο το g οχι με μικρο .....

με μεγαλο εστειλα δοκιμασα 2 φορες

το πρωι ηρθε μηνυμα για τη προσφορα ξανα εστειλα και περασε!

 

το μηνυμα λεει οτι ληγει η προσφορα στις 23/2 ωρα 16:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Sebu είπε

Το ερωτημα ειναι, επειδη βλεπω αρκετούς να αναφέρουν την Frog, πιο ειναι το συνολικό της κόστος και εξηγούμαι.

Όταν πήρα κάρτα Q, είχε κόστος ενεργοποίησης 10 ευρώ και υποχρεωτικά κόστος πρώτης κάρτας άλλα 10 ευρω εκ των οποίων μέναν 8 διαθέσιμα. Μετά αν θυμάμαι καλά αυξήθηκε και αλλο το κόστος ενεργοποίησης ως κερατιατικο.

Πόσο είναι το αντίστοιχο entry fee στην Frog ώστε να αποκτήσεις αριθμό? Γιατί κάποιος που θα θελήσει να κάνει τη μετάβαση στην Frog από το μηδέν θα πρέπει να υπολογίσει και το αρχικό κόστος και όχι μόνο τις ανανεωσεις. Συν του ότι όταν ξεκινάει ένας από τους 3 μασκοφόρους κάτι κακό τον ακολουθούν και οι υπολοιποι αρα αρκετά πιθανό και η Frog να το γυρίσει σε 2μηνες ανανεώσεις κτλ κτλ.

Πιο είναι λοιπον το συνολικο κοστος και πακετο μεταβασης στην Frog ωστε να εχεις τα ιδια ή σχεδον τα ιδια με την Q?

Ευχαριστώ

Αν διαβάζω καλά, το κόστος απόκτησης της frog είναι 5 ευρώ. 

7 λεπτά πριν, Metalman9 είπε

Επειδή μου ήρθε και μένα μήνυμα τώρα και το σκέφτομαι, πρέπει αναγκαστικά να κάνω 2ε ανανέωση καθε 2 μήνες? Αν δεν κάνω τι γίνεται?

Το ελάχιστο κόστος ανανέωσης είναι 5ευρω. Αν δεν κάνεις ανανέωση δεν ανανεώνεται και η προσφορά με το 1gb ανά μήνα για 8 μήνες (μέχρι να κάνεις εκ νέου ανανέωση νομίζω) και χάνεις και το διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο που έχεις στην κάρτα. 

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, suffocater είπε

Eμενα μια χαρα μου "καθεται πάντως".
Ενεργοποιεις και τα 140 λεπτα με 4 ευρω καθε μηνα και εισαι κομπλε.

Με 4Ε μέσα από την εφαρμογή ενεργοποιείς το economy και έχεις 150λεπτα προς όλους, 150 προς wind/q και 150ΜΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, panoc είπε

Με 4Ε μέσα από την εφαρμογή ενεργοποιείς το economy και έχεις 150λεπτα προς όλους, 150 προς wind/q και 150ΜΒ

Μονο μεσα απ την εφαρμογη ειναι αυτο?
Ηταν γτπ και δεν την εχω χρησιμοποιήσει πολύ καιρο.
Online νομιζω δεν έχω δει κατι τετοιο.

Εdit,το ειδα τωρα στην εφαρμογη αυτο που λες.thx m8.
Eπίσης,νομιζω προχθες εβαλα το πακετο με 4E για 140 λεπτα,και τωρα βλεπω οτι το χρεώνει 4.60.

Επεξ/σία από suffocater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την ανανέωση στο δίμηνο βγαίνει 3+ το gb ανά μήνα και είσαι κι αναγκασμένος να ανανεώνεις για τη όλη τη διάρκεια του πακέτου ακόμη κι αν δε το χρησιμοποιήσεις για όλους τους μήνες.

Aν ισχύει ακόμη το 2+2gb με 4.4 της Frog κερδίζεις πολύ σ' ευελιξία αν δεν σου φτάνει το 1gb η αν το χρησιμοποιείς για πιο μικρά διαστήματα .Π.χ παίρνεις 4gb μαζεμένα για 60 ήμερες για χρήση στις διακοπές, δεν ανανεώνεις ύστερα για 3-4 μήνες χωρίς να χάνεις ουσιαστικά κάτι. Με την προυπόθεση φυσικά ότι το χρησιμοποιείς σαν 2η κάρτα για data.

Επεξ/σία από wakabanka
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έβαλα και γω χωρίς να έχει έρθει μήνυμα μόλις τώρα. Εδώ και μια βδομάδα δοκίμαζα ανά μια δυο μέρες το 8G και τελικά πέτυχε σήμερα.
Πάντως προσωπικά εμένα που μου υπερφτάνει το 1GB ανά μήνα πάλι μου βγαίνει πολύ πιο φθηνή αυτή η προσφορά και ας λήγει ο χρόνος ομιλίας κάθε δύο μήνες, από το να ήμουν πχ σε Frog με €7.5~ για ομιλία και ίντερνετ (περισσότερο μεν) κάθε μήνα.

Επεξ/σία από marios32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα και εγω χωρις να ερθει το μνμ.οσο μπορουμε να κανουμε ανανεωση με 5 online θα παλευονται οι 2 μηνες οριο.θελω τουλαχιστον να ελπιζω οτι με τα νεα δεδομενα θα ασχοληθουν λιγο με το δικτυο και τη κάλυψη που ειναι οτι ναναι μερικες φορες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...