Προς το περιεχόμενο

Προσφορα Q 2017 : 1GB καθε μηνα για 8 μηνες με 8 ευρω


bill27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνώμη ρε γκαις δεν κατάλαβα.

1)8 ευρώ είναι η 10 το κόστος της συγκεκριμένης προσφοράς? 

2)τραβαει τα λεφτά εφάπαξ και ανά μήνα δίνει 1γβ με προϋπόθεση ότι ανανεώνεις ανά 3μηνο (έστω με 5ευρω). Έτσι λειτουργεί σωστά? 

3)βλεπω στο θέμα από δω και από κει να αναφέρεται το όνομα της Wind. Ισχύει και για wind? 

 

 

Επεξ/σία από di maria kun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. 8€

2. Μια φορά δίνεις τα 8€ και έχει 1GB κάθε μήνα. Και προκειμένου να διατηρήσεις χρήμα και οποιοδήποτε υπόλοιπο χρόνου και data, πρέπει να βάζεις κάθε 2 μήνες από τουλάχιστον 10€

3. Η Wind Ελλάδας έχει στην κατοχή της τις μετοχές της Q.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Άλλαξε δήλ από εκείνο το 5 ανά τρίμηνο σιγά σιγά σε 10 ανά δίμηνο. Που σημαίνει ότι αφού αναγκαστικά θα πρεπει για να έχω ενεργή τη κάρτα, να βάζω 10 ανά δίμηνο, και έτσι θα έχω ήδη άπλα για δεδομένα και λεπτά και από τα κανονικά πακέτα. Άρα σε βάζει στην διαδικασία ότι αφού θα δίνεις τόσα και θα έχεις μέσα χρήμα αν αξίζει η όχι.Έγινε γκαις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα οπως το πανε δεν θα εχει κανεις δευτερες καρτες οποτε λιγοτεροι συνδρομητες.επρεπε κανονικα να παμε ολοι και να παραδωσουμε τις καρτες μας να δω τι θα εκαναν.καρτα θελω ρε φιλε οταν εχω λεφτα να βαζω.ακου δεκα ευρω.ενας γονιος με δυο τρια παιδια την εκατσε απλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάται κανείς πότε δώθηκε τελευταία η προσφορά με τα 8GB?
Ή αν υπάρχει τρόπος γι'αυτούς που την έχουμε ενεργοποιήσει, να δούμε πότε ήταν η ημερομηνία ενεργοποίησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ μια κάρτα για περιστασιακή χρήση που έχω ενεργοποιημένη την προσφορά. Δυστυχώς η χρήση της είναι πλέον ασύμφορη για μένα. Αφού προτιμούν να καταργήσουμε τους αριθμούς μας και να χάσουν 60-100€ τον χρόνο από δεύτερες κάρτες μας ο Manager που έχει πάρει την απόφαση και πιθανόν να είναι κι αυτός που πήρε τις αποφάσεις για τις αυξήσεις στην καρτοκινητή της wind και με έκανε να αλλάξω το κύριο νουμερό μου με κάρτα cosmote. Φαίνεται δεν είμαστε υπολογίσιμος αριθμός για την Wind. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πανω σε αυτα που λετε, δεν ξερω, μια πιθανη εξηγηση ειναι οτι δεν εχουν αλλους αριθμους να δωσουν και γι αυτο προσπαθουν με ολα τα μεσα να ακυρωσουν ολοι τις 2ες, 3ες, 4ες καρτες τους ωστε να αδειασει λιγο το "αριθμολογιο". 

Ειμαι σιγουρος οτι το εχουν καταφερει, εγω πχ ειχα στην οικογενεια 6 νουμερα wind πριν 3 χρονια, εδω και λιγες μερες εμειναν μονο 2, ολα τα αλλα σταδιακα τα αφησαμε να ληξουν και το υπολοιπο πηγε δωρο σε φιλανθρωπικες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Πανω σε αυτα που λετε, δεν ξερω, μια πιθανη εξηγηση ειναι οτι δεν εχουν αλλους αριθμους να δωσουν και γι αυτο προσπαθουν με ολα τα μεσα να ακυρωσουν ολοι τις 2ες, 3ες, 4ες καρτες τους ωστε να αδειασει λιγο το "αριθμολογιο". 

Ειμαι σιγουρος οτι το εχουν καταφερει, εγω πχ ειχα στην οικογενεια 6 νουμερα wind πριν 3 χρονια, εδω και λιγες μερες εμειναν μονο 2, ολα τα αλλα σταδιακα τα αφησαμε να ληξουν και το υπολοιπο πηγε δωρο σε φιλανθρωπικες. 

697XXXXXXX για Cosmote δεν είναι 10εκ. μοναδικοί συνδυασμοί; Πιστευεις ότι όντως το κινητρο τους είναι να αδειάσει λίγο το "αριθμολογιο";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Πανω σε αυτα που λετε, δεν ξερω, μια πιθανη εξηγηση ειναι οτι δεν εχουν αλλους αριθμους να δωσουν και γι αυτο προσπαθουν με ολα τα μεσα να ακυρωσουν ολοι τις 2ες, 3ες, 4ες καρτες τους ωστε να αδειασει λιγο το "αριθμολογιο". 

Ειμαι σιγουρος οτι το εχουν καταφερει, εγω πχ ειχα στην οικογενεια 6 νουμερα wind πριν 3 χρονια, εδω και λιγες μερες εμειναν μονο 2, ολα τα αλλα σταδιακα τα αφησαμε να ληξουν και το υπολοιπο πηγε δωρο σε φιλανθρωπικες. 

Όχι ρε σύ matrix.😀
Σε αυτά συνήθως ισχύει το αντίθετο more is better από οικονομικής άποψης.
Απλώς μερικοί "καλοί και αγαθοί καταναλωτές" ανακινούσαν και ανακινούν πως οι ανενεργές κάρτες δήθεν απασχολούν και επιβαρύνουν το δίκτυο σε ρεύμα...
Ξεχνώντας τα 30εκ επισκεπτών κάθε χρόνο στην Ελλάδα.
Είναι γελοία αυτά τα επιχειρήματα και οι εξελίξεις τους διέψευσαν αλλά συνεχίζουν να παπαγαλίζουν "εμένα δεν με αφορά σταματήστε, να διαμαρτύρεστε όλοι εσείς οι τζαμπατζηδες".😄

Από την αρχή φαινόταν που πάει το πράγμα.
Εντελώς ψυχρά και κυνικά οι εταιρίες μπορούν να επιβάλουν πόσα κέρδη θα εισπράξουν.
Υποθετικά 6/5/3 εκ συνδρομητές ανά εταιρία * 10€ τον μήνα αλλιώς φραγή.
Έχοντας συμφωνήσει στην δημιουργία cartel μεταξύ τους και σχεδόν εξασφαλίσει το ελεύθερο από τις ελεγκτικές αρχές.
Αφορμή ήταν οι "ανενεργές" sim, ο στόχος ήταν και είναι το σύνολο της βάσης των συνδρομητών.
Για ποιο λόγο να δημιουργώ και να προσφέρω νέες υπηρεσίες ώστε να εξασφαλίσω την κερδοφορία μου, όταν απλά μπορώ εκβιαστικά να εισπράττω σταθερά κέρδη προσφέροντας ουσιαστικά αέρα κοπανιστό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

697XXXXXXX για Cosmote δεν είναι 10εκ. μοναδικοί συνδυασμοί; Πιστευεις ότι όντως το κινητρο τους είναι να αδειάσει λίγο το "αριθμολογιο";

Φυσικα, 9.999.9999 ειναι η ολοκληρη σειρα , εννοειται. H cosmote που λες εχει και το 8, οχι μονο το 7. Η wind απο παλια γνωριζω οτι εχει το 3 αλλα και μερος του 9.  Αν ξερεις ποσα ειναι τα συμβολαια και ποσα τα καρτοκινητα, ανεφερε το νουμερο να καταλαβουμε αυτη η πιθανη εξηγηση αν μπορει να παιζει ή οχι. Αυτο που γραφεις μονο του δεν μου λεει κατι νεο. Καπου ειχα ακουσει παλια ποσα ηταν, αλλα δεν μπορω να ψαξω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καποτε μπορουσε καποιος να εχει ενα νουμερο, μονο να τον παιρνουν και να το ανανεωνει μια το χρονο
οκ αυτο ηταν παραλογο

αλλα 10ευρω το 2μηνο ειναι το αλλο ακρο, σε υποχρεωνουν σε ενα ατυπο παγιο
ας βγαλουν ενα πακετο σταθερο κινητο internet με ενα στοιχειωδη χρονο ομιλιας + mb
με μικρη επιβαρυνση του λογαριασμου του σταθερου να τελειωνουμε
πχ εγω δινω 37 για 100αρα με απεριοριστα σταθερα και πολλες ωρες κινητα που δεν χρησιμοποιω, θα δινα 40 συνολο για σταθερο + κινητο (1gb + 120min)
και δε θα ασχολιομουν με προσφορες ανανεωσεις κτλ
αφου ετσι και αλλιως μου χουν δωσει 120min δωρο και 1gb μεσω 2 sim λογο του πακετου σταθερης που ειμαι αλλα ασχολουμαι με ανανεωσεις καθε 2μηνο

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akaloith είπε

καποτε μπορουσε καποιος να εχει ενα νουμερο, μονο να τον παιρνουν και να το ανανεωνει μια το χρονο
οκ αυτο ηταν παραλογο

Καθόλου παράλογο δεν ήταν μιας αυτό το νόημα έχει το "καρτοκινητό".
Να βάζεις όποτε γουστάρεις κάρτα.

Δεν υπάρχει κανένα ουσιαστικό κόστος για την εταιρία, μιας και υπερκαλύπτεται με την έστω μια 10€ ανανέωση το 12μηνο και την ύστερα φραγή και ανακύκλωση του αριθμού.
Εάν κάνει χρήση του δικτύου σε sms /κλήσεις/mb θα πληρώσει.
Εάν δέχεται κλήσεις μόνο, θα πληρώσουν αυτοί που τον καλούν.
Οι υποδομές του δικτύου υπάρχουν ήδη και λειτουργούν ανεξάρτητα με το πότε βάζεις κάρτα.
Χαζές ήταν οι εταιρίες που μοίραζαν τις sim με δωρεάν χρόνο ομιλίας μέσα, ή αυτές που σε άλλες χώρες συνεχίζουν να το κάνουν;
Έχει υπολογιστεί ότι μόνο κέρδος έχουν από αυτού του είδους προωθήσεις.
Μια χαρά ανακύκλωση των αριθμών γινόταν με το 12μηνο. Άντε να πήγαινε στο 6μηνο.

Και μην ξεχνάμε ότι το όλο "πανηγύρι" με τις δεύτερες και τρίτες sim ξεκίνησε από τις ίδιες τις εταιρίες μιας και ποτέ δεν μπόρεσαν να προσφέρουν αξιοπρεπή πακέτα που να συμβαδίζουν με την εποχή.
Ακόμα και τα "καλά χρόνια" οι παροχές που είχαμε ήταν γελοίες και γι αυτό δημιουργήθηκε η ανάγκη να καλύψουμε τις ανάγκες μας καταφεύγοντας σε αυτές τις λύσεις.
Τώρα που "απαλλάχθηκαν" από αυτούς που έκαναν περιστασιακή χρήση του δικτύου είδες να μεταφέρεται το όφελος στους υπόλοιπους;
Με κατάργηση και αύξηση πακέτων;
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία το 2019 να πηγαίνουμε πίσω σε παροχές εκτός από το διαχρονικό άρμεγμα των ιδιωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Πανω σε αυτα που λετε, δεν ξερω, μια πιθανη εξηγηση ειναι οτι δεν εχουν αλλους αριθμους να δωσουν και γι αυτο προσπαθουν με ολα τα μεσα να ακυρωσουν ολοι τις 2ες, 3ες, 4ες καρτες τους ωστε να αδειασει λιγο το "αριθμολογιο". 

Ειμαι σιγουρος οτι το εχουν καταφερει, εγω πχ ειχα στην οικογενεια 6 νουμερα wind πριν 3 χρονια, εδω και λιγες μερες εμειναν μονο 2, ολα τα αλλα σταδιακα τα αφησαμε να ληξουν και το υπολοιπο πηγε δωρο σε φιλανθρωπικες. 

Matrixxx αν μπορείς πεις μου καμία φιλανθρωπική πχ χαμόγελο γιατί έχω ένα 10ρικο και δεν έχω όρεξη να χαθεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Belial είπε

Matrixxx αν μπορείς πεις μου καμία φιλανθρωπική πχ χαμόγελο γιατί έχω ένα 10ρικο και δεν έχω όρεξη να χαθεί. 

 

σχετικο απο "Αντιπροσφορες"

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, aXer είπε

Θυμάται κανείς πότε δώθηκε τελευταία η προσφορά με τα 8GB?
Ή αν υπάρχει τρόπος γι'αυτούς που την έχουμε ενεργοποιήσει, να δούμε πότε ήταν η ημερομηνία ενεργοποίησης;

Τέλος Οκτώβρη 2018 - αλλά έτσι κι αλλιώς αν στείλεις μνμ για την τωρινή προσφορά (για το ίδιο νούμερο εννοείται) παίρνεις απάντηση πως "η αποκλειστική data προσφορά είναι ήδη ενεργή"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...