Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Μήπως κάποιος να άνοιγε ένα τοπικ στις προσφορές? Είναι καλή περίπτωση γιατί έχει και 10ευρω κουπόνι και μεγάλη έκπτωση σε πολλούς τίτλους.

Εχει ηδη αναφερθει εδω και καιρο στις προσφορες παιχνιδιων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Για όποιον έχει ακόμη το κουπόνι της Epic, αυτή την στιγμή η Gold Edition βγαίνει στα 8 ευρώ. Τέλεια τιμή για το base + 2 DLCs + κάτι πραγματάκια ακόμη που έχει. Το είχα παίξει λίγο όταν το είχε βάλει η Ubisoft δωρεάν ΣΚ και τώρα το τσίμπησα, η πρώτη μου αγορά από Epic, χαχαχα :P Για να δούμε τι θα δούμε. Βέβαια 8 ευρώ για όλα αυτά ακόμη και να μην με ξετρελάνει είναι τέρμα value..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

To adaptive resolution είναι broken; Όταν το έχω ενεργοποιημένο έχει stutters, αλλά με κλειστό και απλά ultra high preset πάει νεράκι. Με πειραγμένες μνήμες φυσικά γιατί Ryzen 1 και 2 δεν μπορούν στα AC και τόσο καλά. Και κάτι άλλο γιατί όταν είμαι κρυμμένος κάνει takedown αντί για assasination; Πρέπει να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Γεια σας παιδιά.

Θα ήθελα μια βοήθεια...θα ήθελα εαν μπορείτε να μου στείλετε κάποιο λινκ ή βίντεο( εαν υπάρχει) έτσι ώστε να αλλάξω τα πλήκτρα του παιχνιδιού και να γίνουν παρόμοια με αυτά του AC odyssey επειδή με βολεύουν περισσότερο.

Ευχαριστώ πολύ!!     

(Είναι το μόνο που δεν έχω τερματίσει για αυτό!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που εννοούσα είναι Εάν μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις του assassin's creed origins (Keyboard&mouse) ώστε να γίνουν ίδιες ή παρόμοιες με αυτές του Assassin's creed odyssey Επειδή με βόλευαν περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vense είπε

Αυτό που εννοούσα είναι Εάν μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις του assassin's creed origins (Keyboard&mouse) ώστε να γίνουν ίδιες ή παρόμοιες με αυτές του Assassin's creed odyssey Επειδή με βόλευαν περισσότερο.

Φυσικα και γινεται μπορεις να βαλεις μεχρι και τα κουμπια του ποντικιου πχ εγω ειχαν το climb με το αριστερα μπροστα με την ροδελα πατημα ειχα το vision και τον χαρτη με το αριστερα πισω. Ετσι και στο odyssey και το παιχνιδι γινεται πολυ πιο ευχαριστο στο gameplay του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Φυσικα και γινεται μπορεις να βαλεις μεχρι και τα κουμπια του ποντικιου πχ εγω ειχαν το climb με το αριστερα μπροστα με την ροδελα πατημα ειχα το vision και τον χαρτη με το αριστερα πισω. Ετσι και στο odyssey και το παιχνιδι γινεται πολυ πιο ευχαριστο στο gameplay του.

Σε ευχαριστώ που απάντησες!!

Ουσιαστικά εγω είχα θέμα με τα κόκκινα...και έψαχνα κάποιο βίντεο σε φάση να κάνεις τις αλλαγές με βάσει το ac odyssey και οχι όπως βολεύει τον καθένα.

Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

τωρα τελευταία ξεκινησα το odyssey(πρώτη επαφη με assasins creed)

 

αξίζει να παρω το origins gold edition στα ~15€; 

 

ή να μην ασχοληθω; 

 

Αξιζει με τα χιλια η τιμη ειναι χωμα και θα περασεις κοντα 100 ωρες με το origins. Το curse of pharaoh ειναι εξαιρετικο DLC. Πυραμιδες Αλεξανδρεια ισως να μου αρεσε και περισσοτερο απο το odyssey.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

τωρα τελευταία ξεκινησα το odyssey(πρώτη επαφη με assasins creed)

 

αξίζει να παρω το origins gold edition στα ~15€; 

 

ή να μην ασχοληθω; 

 

Αν σαρεσει το odyssey παρα πολυ και θες να παιξεις κατι αντιστοιχο σε Εγυπτο,ναι αξιζει.

Εγω προσωπικα αγορασα μονο την απλη εκδοση,γιατι δυστηχως αυτα τα AC ειναι τερμα επαναλαμβανομενα,για να καθομαι να χαλαω τοσες ωρες οταν εχω αλλα παιχνιδια να περιμενουν.

Οπως το δει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Fulgore said:

Αν σαρεσει το odyssey παρα πολυ και θες να παιξεις κατι αντιστοιχο σε Εγυπτο,ναι αξιζει.

Εγω προσωπικα αγορασα μονο την απλη εκδοση,γιατι δυστηχως αυτα τα AC ειναι τερμα επαναλαμβανομενα,για να καθομαι να χαλαω τοσες ωρες οταν εχω αλλα παιχνιδια να περιμενουν.

Οπως το δει κανεις.

πρωτη επαφη το odyssey και μπορώ να πω οτι μ αρεσει πολυ.  δεν έπαιξα πολλες ωρες, γυρω στις 11 και νομιζω οτι είμαι ακομη στην πολυ αρχη. εννοείται θα το συνεχισω και οταν με το καλο τελειώσω ναι παιξω το origins. 

 

ετσι όπως τα λες, μαλλον θα παω για την απλή έκδοση. 

όχι τιποτε αλλο αλλα και στο odyssey την gold πηρα, αλλα και την απλή να αγοραζα δε θα καταλάβαινα διαφορά 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

πρωτη επαφη το odyssey και μπορώ να πω οτι μ αρεσει πολυ.  δεν έπαιξα πολλες ωρες, γυρω στις 11 και νομιζω οτι είμαι ακομη στην πολυ αρχη. εννοείται θα το συνεχισω και οταν με το καλο τελειώσω ναι παιξω το origins. 

 

ετσι όπως τα λες, μαλλον θα παω για την απλή έκδοση. 

όχι τιποτε αλλο αλλα και στο odyssey την gold πηρα, αλλα και την απλή να αγοραζα δε θα καταλάβαινα διαφορά 🤪

Οι διαφορες ειναι μεγαλες και στα 2 παιχνιδια μην κανεις το λαθος και παρεις την απλη. Στο odyssey η gold δινει 2 μεγαλα DLC το legacy of first blade που συνδεει το odyssey με το origins και το fate of atlantis που πιανει την μυθολογια της Ελλαδας αλλα και εχεις και καποια ending βασικων χαρακτηρων απο το κανονικο παιχνιδι. Και το origins το hidden ones παταει πανω στην brotherhood των Assassins και το δευτερο DLC το curse of pharaoh που ειναι επικο πιανει την μυθολογια της Αιγυπτου με τους θεους μεγαλους θεους της ισως το καλυτερο DLC μαζι και με τα DLC του Odyssey. Πηγαινε φουλ για την gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια εχει λιγο καιρο που αγορασα το ACO και εχω προβλημα με την ποιοτητα εικονας. Τα settings ειναι ολα στο Ultra και η εικονα φαινεται pixelated και θολη. Ανεβάζωντας το resolution modifier στο 200% παρατηρησα οτι εφτιαξε, αλλα το θεμα ειναι οτι μου ρίχνει πολυ τα fps με αποτελεσμα να μην μπορω να παιξω σταθερα 60fps. Εχει καποιος το ιδιο προβλημα με εμενα; Τι να κανω; Εχω ψαξει παντου και λυση δεν εχω βρει.

Specs

CPU: Ryzen 5 3600

GPU: Sapphire RX 5700 XT nitro + BE

MOBO: MSI b450 tomahawk max

RAM: Corsair Vengeance 3200Mhz ( OC )

Screenshot_2.png.ad903fdc97e024250fa5e77eb46fdb4a.png

Ετσι ακριβως ειναι το game ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. 

Ένα pc με τα παρακάτω χαρακτηριστικά πιστεύετε ότι μπορεί να παίξει το game 30+ FPS έστω σε 720p;

CPU: Intel i3 10100F
RAM: 16GB DDR4 2133Mhz
GPU: MSI GeForce GT 1030 2GB Aero ITX OC

Ρωτάω ώστε να μην το αγοράσω τζάμπα... και άντε τα 15 ευρώ (αν πάρω την Gold) που θα δώσω δεν θα με καταστρέψουν, αλλά οι ώρες του download με την γραμμή μου θα είναι ατελείωτες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...