Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Η "επανάληψη" δεν είναι κακή αν γίνεται με δημιουργικό τρόπο που να προωθεί και να εξελίσει το gameplay και την ιστορία. Αλλά καταλαβαίνω οτι εδώ υπάρχει ανούσιο grinding όπως από ότι διαβάζω και στο Odyssey και κατά πάσα πιθανότητα και στο επερχόμενο Ragnarok. Θα το δοκιμάσω, ελπίζω να μην είναι πολύ κουραστικό. Πάντως, αν καταλαβαίνω καλά από διάφορα σχόλια, η συνταγή έχει μεταλλαχθεί στα 3 τελευταία entries και παραπέμπει περισσότερο σε κάτι άλλο οπότε δεν θα καταλάβω τι εστί Assassin's Creed, έχει νόημα να πάω στο πρώτο (2007) να τα πάρω με τη σειρά, είναι καθόλου playable σήμερα;

Παιξε το παιχνιδι να εχεις και προσωπικη αποψη για αυτο(ειδικα μιας και δεν χρειαζεται καν να το αγορασεις).Πες οτι του εριξες μια ενοικιαση :P

Γενικα δεν ειναι κακο παιχνιδι,απλα θα μπορουσε να ειναι παρα πολυ καλυτερο εαν ειχε πεσει περισσοτερη δουλεια σε καποιους τομεις και το ειχαν κανει και μικροτερο.

Τελος εχει και επιλογη για δυσκολια,αρα μπορεις να το παιξεις στο Easy για να σου παρει λιγοτερο χρονο.

Το Odyssey παλι που ηταν και υποψηφιο για παιχνιδι της χρονιας το 2018,σιγουρα ειναι για παραπανω κριτικη.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Παίζει να μην έχει παίξει καν το game, στο RDR2 όταν πας στην πόλη μετά από massacre η κάποια άλλη καλή παρανομία το αναφέρει μέχρι και ο κουρέας. Ότι νάνε συγκρίσεις ενός απίστευτα δουλεμένου game με ένα copy-paste reskin και milk till it's dry. Malakes guards λέμε. :D

Ανά μπράβο, έτσι είναι. Αυτό είναι ένα από τα πολλά πράγματα που θέλουν βελτιώσει πριν τα graphs. Τι να τα κάνω τα graphs άμα το AI sucks. ’μα οι σκιες κάνουν render στα 2 μετρα? ’μα ακόμα βλέπω clipping? ’μα δεν υπάρχουν mixed animations? ’μα, άμα, άμα. Gameplay my friend, εκεί είναι όλο το θέμα, αλλα δυστυχώς επειδή το graphs είναι το 'wow factor' εκεί πέφτει δυστυχώς το χρήμα. Ευτυχώς υπάρχουν μερικές εταιρίες που έχουν το gameplay πρώτα, βλέπε TLOU, W3, RDR2, etc etc. ;)

200 ώρες και όλα τα achievements πλην του σκίουρου να το αφήσω ??? 

Συγγνώμη ναι έχεις δίκιο, πριν πας την επομένη για κούρεμα, πληρώνεις το bounty πρώτα και μετά άφεση αμαρτιών.

Ο κουρέας αναφέρει κάτι του τύπου θυμάσαι που προχθές μας μακέλεψες, ωραία ήταν. Αλλά δεν βαριέσαι τώρα, αφού πλήρωσες το bounty όλα καλά, Πως την θες την χωρίστρα ?

Ξαναπαίξτο το παίγνιο μπας και το καταλάβεις. Έγινες και κριτής των πάντων.

Στη Strawberry σε κύρια αποστολή καθαρίζεις την μισή πόλη μήπως ? Δεν θυμάμαι μετά να είχα κάποιο πρόβλημα όταν αργότερα επέστρεψα και σφυράγαν όλοι αδιάφορα.

 

 

Επεξ/σία από Brandtobrand
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Snoob είπε

Αν είναι έτσι και το Origins... Άντε για κανένα 5ευρώ, να δεις (εφόσον υπάρχει το ανάλογο μηχάνημα) κάποιες όμορφες τοποθεσίες. Ως εκεί. Αυτό θα ρωτούσα, προσωπικά. Είναι σαν το Odyssey; Απ' έξω κούκλα, από μέσα πανούκλα.

 

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Παιξε το παιχνιδι να εχεις και προσωπικη αποψη για αυτο(ειδικα μιας και δεν χρειαζεται καν να το αγορασεις).Πες οτι του εριξες μια ενοικιαση :P

Καλά αν είναι να μπω στη διαδικασία μόνο για να κάνω ψηφιακό τουρ για να δω τοπία να μου λείπει ή τέλος πάντων μπορεί να το κάνω αν θελήσω να δω αναπαραστάσεις αυτών των περιοχών, όχι όταν θα θέλω να παίξω ένα game. Θα κάνω την προσπάθεια πάντως μιας και το έχω, απλά δεν μου αρέσει να χάνω το χρόνο μου και να παρατάω κάτι στη μέση.

Τελικά δεν μου είπατε, αξίζει να ασχοληθώ σήμερα με τα Assassin's Creed αρχίζοντας από το πρώτο του 2007 ή χάθηκε το τρένο;

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EverythingYouBelieve είπε

 

Τελικά δεν μου είπατε, αξίζει να ασχοληθώ σήμερα με τα Assassin's Creed αρχίζοντας από το πρώτο του 2007 ή χάθηκε το τρένο;

Για μενα προσωπικα αξιζει να ασχοληθεις μονο εαν δεν εχεις αλλο backlog παιχνιδιων να παιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, firepc είπε

εσυ δεν εχεις δλδ?

Εχω,γιαυτο το λογο και δεν ασχολουμαι με το πρωτο Assassins Creed ή οπως δεν ασχολουμαι και με το πρωτο Witcher ή Far Cry :)

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχω,γιαυτο το λογο και δεν ασχολουμαι με το πρωτο Assassins Creed ή οπως δεν ασχολουμαι και με το πρωτο Witcher ή Far Cry :)

χμ οκ. Εγω συνηθως αν ειναι να ασχοληθω με μια σειρα, την πιανω απ την αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για μενα προσωπικα αξιζει να ασχοληθεις μονο εαν δεν εχεις αλλο backlog παιχνιδιων να παιξεις.

Backlog;;; Μετά από αυστηρό ξεκαθάρισμα είναι καμία 400άρα games μαζί και αυτά που έχω και αυτά που θα ήθελα να έχω. Ένα τελειώνω, τρία προσθέτω, τελειωμό δεν έχει αυτή η κατάρα!

8 λεπτά πριν, firepc είπε

χμ οκ. Εγω συνηθως αν ειναι να ασχοληθω με μια σειρα, την πιανω απ την αρχη

Αυτό προσπαθώ κι εγώ γενικά αλλά όταν έχουν περάσει τόσα χρόνια από την κυκλοφορία ενός game προσπαθώ να ζυγίσω κατά πόσο καλά του έχει συμπεριφερθεί ο χρόνος σε σχέση με το αν θα περάσω κι εγώ πραγματικά καλά ή απλά θα ικανοποιήσω κάποιον όχι και τόσο ουσιαστικό ψυχαναγκασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Brandtobrand said:

200 ώρες και όλα τα achievements πλην του σκίουρου να το αφήσω ??? 

Συγγνώμη ναι έχεις δίκιο, πριν πας την επομένη για κούρεμα, πληρώνεις το bounty πρώτα και μετά άφεση αμαρτιών.

Ο κουρέας αναφέρει κάτι του τύπου θυμάσαι που προχθές μας μακέλεψες, ωραία ήταν. Αλλά δεν βαριέσαι τώρα, αφού πλήρωσες το bounty όλα καλά, Πως την θες την χωρίστρα ?

Ξαναπαίξτο το παίγνιο μπας και το καταλάβεις. Έγινες και κριτής των πάντων.

Στη Strawberry σε κύρια αποστολή καθαρίζεις την μισή πόλη μήπως ? Δεν θυμάμαι μετά να είχα κάποιο πρόβλημα όταν αργότερα επέστρεψα και σφυράγαν όλοι αδιάφορα.

Τι να πω εγώ, που στο Odyssey, με mod, σκάει η Κασσάνδρα με μορφή θεομάνουλου/Περσεφόνης, θεόγυμνη, ολοτσίτσιδη και πληθωρική και ούτε ένας άντρας δεν κάνει σχόλιο. Ούτε ένα "τσολιά μου", ούτε ένα σφύριγμα, έστω μιά επίπληξη γιά προσβολή δημοσίας αιδούς

Pc games σου λέει ο άλλος μετά και ΑΙ...Εντελώς γιά τα μπάζα...

Spoiler

20200530144220.jpg.faf984c717df3abcc9057793654ecc78.jpg

 

15 hours ago, EverythingYouBelieve said:

Είναι τόσο επαναλαμβανόμενο και βαρετό ακόμα και αν ακολουθήσεις μόνο τη βασική ιστορία χωρίς κανένα side quest και λοιπά τριγύρω;

Δεν έχω ασχοληθεί με κανένα Assassin's Creed και έλεγα μήπως αρχίσω με αυτό επειδή το έχω από ένα humble monthly που το περιλάμβανε.

Το Origins, είναι ένα Odyssey σε σπάργανα. Σίγουρα αξίζει να ασχοληθείς. Αν δεν θέλεις side quests για xp, βάλε trainers και cheat engine και στο easy και είσαι οκ

Καλύτερα να το τρέξεις πριν το Odyssey, γιατί μετά θα σου φανεί ατελές σε σύγκριση με το Odyssey. Ειδικά στις μάχες 

Μετά, πήγαινε στο Odyssey άμα λατρεύεις Αρχαία Ελλάδα και τοποθεσίες

Τα Origins και Odyssey,  έβαλαν νέα στάνταρντς στα games Αssassin's

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Arkin είπε

Στο epic store με το 10ευρω κουπόνι. Δεν ξέρω αν έχει τελειώσει. 

Καλή φάση! Ευχαριστώ πολύ! Μου το έβγαλε και μένα με Promo coupon

Αν και θα περιμένω μήπως βγάλουν κανένα πακετάκι με τα dlc....

Edit: Μα ποιον κοροιδεύω? Είμαι junkie....αγόρασα την gold έκδοση.....με έκαψες....

Επεξ/σία από zx1234r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Arkin είπε

Στο epic store με το 10ευρω κουπόνι. Δεν ξέρω αν έχει τελειώσει. 

Το αγόρασα κ γω το origins στα 5€ με το κουπόνι.σε 7μιση ώρες θα έχει κατέβει και θα το παίξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιος να άνοιγε ένα τοπικ στις προσφορές? Είναι καλή περίπτωση γιατί έχει και 10ευρω κουπόνι και μεγάλη έκπτωση σε πολλούς τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Καλή φάση! Ευχαριστώ πολύ! Μου το έβγαλε και μένα με Promo coupon

Αν και θα περιμένω μήπως βγάλουν κανένα πακετάκι με τα dlc....

Edit: Μα ποιον κοροιδεύω? Είμαι junkie....αγόρασα την gold έκδοση.....με έκαψες....

Και πολύ καλά έκανες φίλε μου αξίζει με τα χίλια το curse of pharaoh DLC. Τσεκάρετε και odyssey στα 19.79 η gold έκδοση δεν έχει παίξει πιο φθηνά. 

13 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Το αγόρασα κ γω το origins στα 5€ με το κουπόνι.σε 7μιση ώρες θα έχει κατέβει και θα το παίξω 

Αναμένω εντυπώσεις. Δες και το season pass το curse of pharaoh είναι πολύ καλό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...