Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτες εικόνες:

 

 

Assassins-Creed-Origins-1.jpg

 

Assassins-Creed-Origins-2.jpg

 

 

 

Assassins-Creed-Origins-3.jpg

 

 

 

 

 

Assassins-Creed-Origins-4.jpg

 

 

 

 

 

Assassins-Creed-Origins-5.jpg

 

 

 

 

 

Assassins-Creed-Origins-6.jpg

 

 

 

 

 

Assassins-Creed-Origins-7.jpg

 

 

 

 

 

Assassins-Creed-Origins-8.jpg

 

 

 

 

 

Assassins-Creed-Origins-9.jpg

 

 

 

 

στείλε στον Κώστα να γελάσουμε στο skype με τις εικόνες αυτές ρε συ..

 

ορίστε είδες; Εδώ βλέπουμε τρελές φώτος και ήδη από το τρέιλερ είπαμε,πωπω μούφα παιχνίδι φαίνεται..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω σε ποιο bunker ζουν ολοι αυτοι εκει στη ubi..

Πως γινεται να εχεις τετοιο ταλεντο στο να φτιαχνεις παιχνιδι με τοσο απιστευτους/πιστευτους κοσμους με λεπτομερια και το σωστο feeling της τοτε εποχης(για τα προυγουμενα AC τουλαχιστον) και να καταφερνεις να ασελγεις κατ' επαναληψη πανω του που ακομα και οι fan να σε κοιτανε(το λιγοτερο) με καχυποψια σε καθε κυκλοφορια.

Αναρωτιεμαι ποσο δυσκολο μπορει να ειναι να βαλουν ενα story της προκοπης και να βγαλουν εξω τα απειρα σεντουκακια και τις λοιπες ανουσιες μπουρδες με 5κ στολες και σπαθια λες και παιζουμε fashion reality.

 

Κυρια ubi...

Θελω epic story all the way και εξυπνα side missions, οχι γαρνιτουρα!

Θελω λιγα και καλα items.

Θελω vaults.

 

......ξερω....δεν ακουει κανεις.....παω να παιξω AC2!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει και θα ξανά πω, άμα το AC δεν πάει feudal Japan δεν...όλο το concept του game είναι φτιαγμένο για ninjas, samurai and shite, και κανονικά τα origins θα έπρεπε να είναι από εκεί, δηλαδή ποσο πιο assassin από ninjas, και όχι και τίποτα αλλα έχουμε να δούμε ninja game από εποχές Tenchu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, τα στοιχεία του gameplay ιδια θα είναι... Synchronize σε σημεια του χαρτη, stealth gameplay, assassinations παρακολουθήσεις και λοιπά. Το μόνο που σώζει τα AC παιχνίδια είναι το storyline και οι χαρακτηρες. Αν αυτά δεν είναι καλά τότε θα είναι μάπα και το παιχνίδι. Όποιος περίμενε κάτι τελείως διαφορετικό τότε μάλλον δεν του αρέσει το Assassin's Creed ή δεν έχει παίξει τα παιχνίδια.

Εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτή η στροφή προς RPG. Τα γραφικά μου είναι ασήμαντα, αρκεί να έχει καλό story. 

https://www.youtube.com/watch?v=jmNTwVfcSHw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, τα στοιχεία του gameplay ιδια θα είναι... Synchronize σε σημεια του χαρτη, stealth gameplay, assassinations παρακολουθήσεις και λοιπά. Το μόνο που σώζει τα AC παιχνίδια είναι το storyline και οι χαρακτηρες. Αν αυτά δεν είναι καλά τότε θα είναι μάπα και το παιχνίδι. Όποιος περίμενε κάτι τελείως διαφορετικό τότε μάλλον δεν του αρέσει το Assassin's Creed ή δεν έχει παίξει τα παιχνίδια.

Εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτή η στροφή προς RPG. Τα γραφικά μου είναι ασήμαντα, αρκεί να έχει καλό story.

 

Δεν διαφώνησε κανένας, ισα ισα επειδή είναι ίδιο όλοι έχουν πρόβλημα και λογικό μετά από 9 AC μέσα σε μια δεκαετία περιμένεις κάτι διαφορετικό ειδικά μετά από "4 χρονια" development (πρόλογος) σε σχέση με το yearly release. Τα games πάτωσαν γιατί ήταν copy paste, so πάρε τώρα copy paste mashup αλλα από όλα τα Ubi games :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει και θα ξανά πω, άμα το AC δεν πάει feudal Japan δεν...όλο το concept του game είναι φτιαγμένο για ninjas, samurai and shite, και κανονικά τα origins θα έπρεπε να είναι από εκεί, δηλαδή ποσο πιο assassin από ninjas, και όχι και τίποτα αλλα έχουμε να δούμε ninja game από εποχές Tenchu.

 

Σιγουρα το setting μας φταιει, ολα τα αλλα πανε κατ' ευχην.... :P

Λες και παιζει ρολο αν θα κανω τις ιδιες βλακιες στην Ιαπωνια ή στην κατω Τουμπα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ξετρέλανε και σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούνται όσα είδα για την παραπάνω αναμονή.

 

Θα παιχτεί, αλλά έτσι όπως το βλέπω πάλι θα είναι ένα παιχνίδι αρκετά κατώτερο από τo ACII

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ξετρέλανε και σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούνται όσα είδα για την παραπάνω αναμονή.

 

Θα παιχτεί, αλλά έτσι όπως το βλέπω πάλι θα είναι ένα παιχνίδι αρκετά κατώτερο από τo ACII

Αντε με  αυτό το ACII.... αυτό που το έκανε εξαιρετικό παιχνίδι ήταν το story, οι χαρακτηρες η μουσική και τα λοιπά. Πέρα από αυτά, ήταν ένα κλασσικό AC παιχνίδι σε αυτά που μπορούσες να κάνεις. Τα κανούρια που βγήκανε μετά από αυτό είχαν αρκετά περισσότερα πράγματα αλλά ήταν, meh, λόγω story. Πως μπορείς λοιπόν να βγάζεις συμπέρασμα για το origins και το story line του από τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AC2 είχε πολλά περισσότερα πράγματα να κανεις σε σχέση με το 1 που ήταν rinse and repeat και από την στιγμή που είναι το καλύτερο λογική η σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...