Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα απο τό να βγάζουν αυτές τις βλακιες όσον αφορά το modern day όπως αυτά που εχουμε δει στο 4/unity/syndicate με sages και ένα κάρο pieces of eden, τότε ναι να μου λειπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω κανεις λάθος Gilmaru γιατί το AC ήταν μια βάση για open-world games και επίσης το stylish combat σε συνδυασμό με το parkour ήταν πρωτόγνωρα. Προσωπικά πιστεύω ότι μέχρι το SOM το AC (μέχρι το Black Flag) είχε το καλύτερο 3rd person melee combat. Επίσης μπορεί όλα μετά να ήταν μετριότητες αλλα το parkour του Unity και μετά βελτιώθηκε απίστευτα. Το story για μένα ήταν αδιάφορο γενικά απλά του Altair/Ezio είχε λίγο περισσότερο ενδιαφέρον.

 

Parkour και stylish combat υπήρχε και στα prince of persia, αλλά και open world παιχνίδια είχαμε (που δεν ξέρω αν πιάνονται ακριβώς για open world τα AC, αλλά καταλαβαίνω τι λες), είναι ο συνδυασμός των δύο στα AC που έκανε την διαφορά.

 

Το gameplay όμως στο AC ήταν πάντα αρκετά απλοϊκό. Είναι και θέμα γούστου, αλλά προσωπικά σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ότι είχε το καλύτερο 3rd person combat, σε όλα του τα επιμέρους κομμάτια ήταν απλοϊκό και δικαιολογημένα για να μπορεί ο καθένας να νιώθει ο γαμάτος assassin. :P Το όλο στυλ και polish είναι που έκανε την διαφορά από άλλα games imo και το action σε ιστορικά settings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τετοιο evade εν ετη 2017 ειναι για να τους ξεμπροστιάζεις κανονικα.

Γενικα το combat αλλα αυτο χτυπαει ματι κατ εμέ..

 

Όχι και τίποτα αλλα είσαι και ξυπόλυτος (πάλι καλά να λες που δεν είναι roll) :D Εμενα δεν μου άρεσε καθόλου αυτό με τα enemy levels γιατί κάνει τους εχθρούς να είναι sponges. Ας βάζανε ένα global level scaling και τέλος. Όταν το κάνουν αυτό σε games μου χαλάει τρελα το immersion.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το πουλι σταματαει ακινητο στον αερα λες και ειναι drone . Κατα αλλα ακομα ενα αδιαφορα βιντεο 

Γιατί να ασχοληθούν να γράψουν κώδικα για το πουλί, αφού είχαν έτοιμο τον κώδικα από το drone του Wildlands ;)

 

Στο δεύτερο λεπτό σταμάτησα. Στο 0:17 όλα τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...