Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε με  αυτό το ACII.... αυτό που το έκανε εξαιρετικό παιχνίδι ήταν το story, οι χαρακτηρες η μουσική και τα λοιπά. Πέρα από αυτά, ήταν ένα κλασσικό AC παιχνίδι σε αυτά που μπορούσες να κάνεις. Τα κανούρια που βγήκανε μετά από αυτό είχαν αρκετά περισσότερα πράγματα αλλά ήταν, meh, λόγω story. Πως μπορείς λοιπόν να βγάζεις συμπέρασμα για το origins και το story line του από τώρα; 

Δεν έβαλα συμπέρασμα, έκανα με πρόβλεψη με βάση όσα είδα. 

Κυρίως από άποψη Gameplay που δεν είδα καμία διαφορά σε σχέση με τα προηγούμενα ΑC και που να δικαιολογούν τον έναν παραπάνω χρόνο που πήρανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το AC2 είχε πολλά περισσότερα πράγματα να κανεις σε σχέση με το 1 που ήταν rinse and repeat και από την στιγμή που είναι το καλύτερο λογική η σύγκριση.

Τα στοιχεία gameplay του ACII σε σχέση με αυτά που ήρθαν στα επόμενα ήταν πολύ λιγότερα. Συνεπώς το να συγκρίνεις το ACII επειδή είχε εξαιρετική ιστορία με το origins επειδή έχει τα ίδια gameplay mechanics είναι διαφορετικά πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude δεν είπα κάτι για story, όπως και εσύ είπες δεν βγήκε ακόμα να ξέρουμε ;) Από εκεί και πέρα tbh προτιμώ το story του πρώτου που ακόμα και τα animus parts είχαν κάποιο ενδιαφέρον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και έχω παίξει αρκετά της σειράς δεν έχω τερματίσει κάποιο οπότε δεν με πείραξε το setting στην αρχαία Αίγυπτο. Μου αρέσει πιστεύω γιατι δεν εχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με τα προηγούμενα. Το Unity έπαιξα κάπου στις 3 ωρες και λιγο τα προηγούμενα μετα το 2. Από τους φανατικούς της σειράς μέχρι τώρα οι απόψεις ποικίλουν.

 

Εμφανή στοιχεία από Far Cry Primal βλέπω. Γενικά έχει αλλάξει ο βασικός πυρήνας από οτι φαίνεται του παιχνιδιού

Παλι πειράματα κανει η ubi

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πολυτράβηξε απο το βίντεο που είδα.

 

Πρέπει να ξανακάνουν τριλογία για να αναπτύξουν ιστορία και χαρακτήρες αλλιώς δεν θα τραβήξει πολύ ακόμα.

Ελπίζω σε μελλοντικό ιαπωνικό AC.

 

Θα το πάρω βέβαια αργοτερα που θα πέσει η τιμή του. Έτσι και αλλιώς πρέπει να παίξω και το syndicate ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=U7isN5E50q0

 

Φαίνεται πολύ κακό το combat και το AI για κλάματα. Το dodge είναι τελείως μούφα (πάλι καλά δεν είναι roll) αλλα για όνομα του θεού ο εχθρός σου κάνει fatality και όλα ok απλά χάνεις hp...το λίγο ενδιαφέρον που είχα μόλις βυθίστηκε στον νείλο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στοιχεία gameplay του ACII σε σχέση με αυτά που ήρθαν στα επόμενα ήταν πολύ λιγότερα. Συνεπώς το να συγκρίνεις το ACII επειδή είχε εξαιρετική ιστορία με το origins επειδή έχει τα ίδια gameplay mechanics είναι διαφορετικά πράγματα.

Αυτό που εννοεί, και συμφωνώ, είναι ότι στο 2 η βελτίωση ήταν δραματική και σε πολλούς τομείς

 

Ήταν πολύ πολύ καλύτερο από το πρώτο, από κει κι έπειτα είδαμε πολύ λίγες βελτιώσεις και το πράγμα άρχισε να κουράζει..

 

Ότι βγήκαν ίσως καλύτερα από το δύο αν δε τα δεις σαν εξέλιξη και τα δεις μεμονωμένα ίσως και να ισχύει, το rogue πχ ίσως είναι το καλύτερο ac.. αλλά το rogue απλά έκανε polish στις προηγούμενες συνταγές σχεδόν τίποτα νέο

 

Το 2 ήταν παντού μα παντού φοβερά βελτιωμένο και αυτή η προσπάθεια είναι που έμεινε στους παίκτες και το έχουν ως κορυφαίο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι πιο "ρεζίλικιη" συλλεκτική αλλά σίγουρα είναι στις τοπ. Έχουμε δει και πιο ακριβές αλλά προσπαθούσαν να έχει και κάτι πιο αξίας μέσα, νομίζω οτι ξεπέρασαν τον εαυτό τους άλλη μια φορά εκεί στην ubi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αυτό με το γεράκι..το είχαμε με την κουκουβάγια στο far cry primal

 

Θυμίστε μου γιατί εξακολουθούμε να αγοράζουμε παιχνίδια της ubisoft???

 

ΕΙΝΑΙ RESKINS απόλα τα άλλα παιχνίδια της πλεον...

καμία αλλαγή,καμία innovation idea και αν κάνει καμία αλλαγή θα είναι να αλλάξει σειρές όπως τις ξέραμε..

 

Το παιχνίδι με τους πειρατές το είδατε? copy paste από το black flag η όλη φάση..

 

στεναχωριέμαι σαν fan του AC να βλέπω τέτοιο βδέλυγμα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δυστυχώς τα προϊόντα της έχουν γίνει τελείως fast food.. ακόμα και κάτι καλό να βγάλει πιστεύω υπάρχουν πλέον τόσοι που τη βλέπουν με καλό μάτι που για να περπατήσει αυτό το καλό θα θέλει χρόνο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...