Προς το περιεχόμενο

Διάλειμμα στα σινεμά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ποιά σινεμά -τα οποία να είναι εμβέλειας Village- γίνεται διάλειμμα κατά την προβολή της ταινίας; Αυτό το nonstop του Village κάποιες φορές δεν το γουστάρω.  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλήθεια αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ.

 

Αν και δεν σηκώνομαι ποτέ στο διάλειμμα αν πρέπει να κατουρήσω πρέπει να χάσω και την ταινία; Ή αν θέλω κανένα μπουκαλάκι νερό; 

 

Και τους πληρώνεις και μια περιουσία...

 

Εγώ σε ένα μικρό της περιοχής μου πάω, πρέπει να υπήρχε κάποιο μεγάλο που έχει διάλειμμα αλλά δεν μπορώ να το θυμηθώ τώρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως οι ταινίες είναι 3D; ή δεν κάνει διάλειμμα και στις κανονικές; Εγώ φυσικά πάω σε μικρό σινεμά της επαρχίας, αλλά ο υπάλληλος που χειρίζεται τους προβολείς μου έχει πει ότι τις 3D δεν μπορεί να τις σταματήσει στην μέση για τεχνικούς λόγους. Στις κανονικές ταινίες έχουν κανονικά διάλειμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ.

 

Αν και δεν σηκώνομαι ποτέ στο διάλειμμα αν πρέπει να κατουρήσω πρέπει να χάσω και την ταινία; Ή αν θέλω κανένα μπουκαλάκι νερό; 

 

Και τους πληρώνεις και μια περιουσία...

 

Εγώ σε ένα μικρό της περιοχής μου πάω, πρέπει να υπήρχε κάποιο μεγάλο που έχει διάλειμμα αλλά δεν μπορώ να το θυμηθώ τώρα.

 

Υποτίθεται αν βλέπεις καμια σοβαρή ταινία και όχι καμια σάχλα απλά για να συνδυάσεις τα ποπ κορν με την κόκα κόλα, δε λέει να χάνεις τον ειρμό με το διάλειμμα.

 

Βέβαια και το να δεις σοβαρή ταινία σε κινηματογράφο χωρίς γίδια μέσα που κάνουν οτιδήποτε άλλο εκτός του να παρακολουθούν την ταινία, είναι σπάνιο, οπότε γενικά το να πάει κάποιος να δει σοβαρή ταινία σε κινηματογράφο είναι άκυρο.

 

Πάντως μια φορά που είχα πάει στο Nana Cinemax να δω ένα James Bond και έκανε δύο (2) διαλείμματα, μου 'ρθε να τους γαζώσω.

 

Όποιος θέλει να παρακολουθήσει σοβαρά, πάει όσο πιο προετοιμασμένος γίνεται, με μπουκαλάκι νερό και ό,τι άλλο μπορεί να χρειαστεί.

Αν του έρθει να κατουρήσει είτε κρατιέται, είτε χάνει 3-5 λεπτά, απλό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπορείς να δεις σοβαρή ταινία σε κινηματογράφο αρκεί να είναι μικρός και άγνωστος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως οι ταινίες είναι 3D; ή δεν κάνει διάλειμμα και στις κανονικές; Εγώ φυσικά πάω σε μικρό σινεμά της επαρχίας, αλλά ο υπάλληλος που χειρίζεται τους προβολείς μου έχει πει ότι τις 3D δεν μπορεί να τις σταματήσει στην μέση για τεχνικούς λόγους. Στις κανονικές ταινίες έχουν κανονικά διάλειμμα.

Από όσο θυμάμαι δεν κάνουν σε καμία ταινία. 

 

Υποτίθεται αν βλέπεις καμια σοβαρή ταινία και όχι καμια σάχλα απλά για να συνδυάσεις τα ποπ κορν με την κόκα κόλα, δε λέει να χάνεις τον ειρμό με το διάλειμμα.

 

Βέβαια και το να δεις σοβαρή ταινία σε κινηματογράφο χωρίς γίδια μέσα που κάνουν οτιδήποτε άλλο εκτός του να παρακολουθούν την ταινία, είναι σπάνιο, οπότε γενικά το να πάει κάποιος να δει σοβαρή ταινία σε κινηματογράφο είναι άκυρο.

 

Πάντως μια φορά που είχα πάει στο Nana Cinemax να δω ένα James Bond και έκανε δύο (2) διαλείμματα μου 'ρθε να τους γαζώσω.

Έχεις ένα Point.

Αλλά με ένα διάλειμμα των 10-15 λεπτών δεν νομίζω να είναι τραγικό, ίσα ίσα εγώ χαλαρώνω λίγο, κοιτάω το κινητό κτλ.

 

Αυτό με τα 2 διαλείμματα είναι το άλλο άκρο, μου έχει τύχει και εμένα και ήταν σπαστικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για σοβαρές ταινίες που απαιτούν συγκέντρωση το διάλειμμα θα ήταν άκρως ενοχλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι λέει η basketballfan, ΑΝ μιλάμε για τέτοια φιλμ.

 

Για εύπεπτες αμερικανιές, σπλατεριές και λοιπές χαζοταινίες το διάλειμμα μπορεί να επιβάλλεται κιόλας για να αντέξεις έως το τέλος :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ούτως ή άλλως η πλειοψηφία των ταινιών πια δεν είναι πολύ μεγάλες για να χρειάζεται και διάλειμμα. Να το καταλάβω αν ήταν όλες Ben Hur.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην κάνουν ποτέ διάλειμμα. Όποιος θέλει ας κάτσει σπίτι του να πατήσει pause όσο θέλει, κινηματογράφος και διάλειμμα άκυρο για μένα, χάνεις απλά όοοολη την ροή της ταινίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...