Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν πει ότι θα ζορίσει και τις High-end GPUs, άρα φαντάζομαι θα είναι τρομερό οπτικά σε max settings.

 

Καλά η εταιρία δεν φημίζεται για το optimization, το πρώτο ειδικά έτρεχε τραγικά, ωραία graphs αλλα κακό performance. Οποτε τα promised "super graphs" προσωπικά με τρομάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά η εταιρία δεν φημίζεται για το optimization, το πρώτο ειδικά έτρεχε τραγικά, ωραία graphs αλλα κακό performance. Οποτε τα promised "super graphs" προσωπικά με τρομάζουν.

 

Ισχυει βαριδι ηταν το πρωτο και κυριως ηταν η ατμοσφαιρα, το artwork καθως και η μουσικη επενδυση του τα δυνατα του σημεια (περαν του προφανους δηλαδη της ιστοριας που βασιστηκε στο βιβλιο) παρα τα γραφικα του.

Το metro εχει ολο το πακετο παντως ειναι ενα σουπερ κλασσικο πατροπαραδοτο fps με linear ιστορια, απο τα παιχνιδια που παντα χαρακτηριζαν τα pc και δυστυχως βλεπουμε ολο και πιο λιγα πλεον..Για αυτο και δεν ανησυχω οτι θα ειναι παιχνιδαρα.. Και το λεω εγω που τα gfx παντα με εντυπωσιαζουν λιγο παραπανω απο τους υπολοιπους τομεις σε ενα παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα πάλι μου έχει μείνει το AI, όχι σε stealth φάση που ήταν αδιάφορο αλλα σε shootout ήταν άψογο και φυσικά το AI από μερικά τέρατα όπως του Librarian. Επίσης η Ranger δυσκολία έκανε απίστευτα απολαυστικά τα περισσότερα fights.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο ήταν σκέτη απόλαυση, απίστευτη ατμόσφαιρα (creepy σε πολλά σημεία,ειδικά τα βαλτώδη και τα.."σκοτεινά" underground για όσους θυμούνται) και φυσικά έχοντάς το παίξει σε 3D (real,όχι ψεύτο- )..άλλο αν το λέω κι άλλο να το βλέπεις. Μπόμπα θα είναι και η συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν είναι κάτι το εξωπραγματικό τα γραφικά του, απλά έχουμε φάει τόσες μάπες τελευταία που προσκυνάμε :P

Μάλλον δεν το είδες καλά.

 

Εδώ ακόμα το metro 1 δυσκολεύονται να το παίξουν σε φουλ γραφικά σημερινά μηχανήματα.

Και δεν εννοώ βάζεις ένα ultra. Advance όλα τέρμα. ΑΑ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα πιστευω θα ειναι και αυτο φοβερο παιχνιδι σαν τα προηγουμενα..Χθες πηγα και τσιμπησα το redux σε φυσικη μορφη που ουσιαστικα ειναι και τα 2 παιχνιδια σε τιμη χωμα 8.80. Τελευταια φορα που επαιξα τα παιχνιδια ητανε απο το θειο στο παλιο μου pc με gts 450 sli και οχι την redux εκδοση.Ειπα να τους τιμησω και να φρεσκαρω την μνημη μου με την ιστορια του παιχνιδιου μεχρι να βγει το 3ο παιχνιδι.Δεν με πειραζει η αναμονη μιας κ περιμενω και την νεα σειρα καρτων γιατι η 970 βλεπω να τα βρισκει σκουρα σε 2k σε αυτο το παιχνιδι.Οποτε με βλεπω να το τσιμπαω με το που παρω και καρτα γραφικων.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το παρακάτω πακετάκι μιας και ειδα το ποστ του παιδιού παραπάνω και είπα να το πάρω. Dvd drive δεν έχω στον υπολογιστή θέλω να τα πάρω απλά για τη συλλογή ούτε καν θα τα ανοίξω. 

 

Screenshot_20180130-203843.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα αξιζει γιατι και σε κλειδαδικα που κοιτουσα δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη.Οσο για το γεγονος που δεν εχεις dvd drive δεν υπαρχει θεμα μεσα το παιχνιδι εχει 2 κωδικους για steam για να κανεις ενεργοποιηση και μετα μπορεις απλα να κατεβασεις τα παιχνιδια.Απο οσο θυμαμαι δεν ειναι πολυ μεγαλα 8-10 giga το καθενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, icenex είπε

Για μενα αξιζει γιατι και σε κλειδαδικα που κοιτουσα δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη.Οσο για το γεγονος που δεν εχεις dvd drive δεν υπαρχει θεμα μεσα το παιχνιδι εχει 2 κωδικους για steam για να κανεις ενεργοποιηση και μετα μπορεις απλα να κατεβασεις τα παιχνιδια.Απο οσο θυμαμαι δεν ειναι πολυ μεγαλα 8-10 giga το καθενα.

Το τσίμπησα τέτοια παιχνίδια χρειάζονται στη συλλογή. Έχει μέσα DVD και κωδικό για steam? Θέλω να πάρω και την τριλογία mass effect τα βρήκα στο skroutz αλλά γράφουν ότι έχουν μόνο κωδικό origin. Ούτε καν DVD δεν έχουν μέσα? Όπως και να έχει τα θέλω μόνο για συλλογή λογικά θα τα κρατήσω κλειστά με τη ζελατίνα τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heybro είπε

Το τσίμπησα τέτοια παιχνίδια χρειάζονται στη συλλογή. Έχει μέσα DVD και κωδικό για steam? Θέλω να πάρω και την τριλογία mass effect τα βρήκα στο skroutz αλλά γράφουν ότι έχουν μόνο κωδικό origin. Ούτε καν DVD δεν έχουν μέσα? Όπως και να έχει τα θέλω μόνο για συλλογή λογικά θα τα κρατήσω κλειστά με τη ζελατίνα τους. 

Ναι εχει μεσα 2 dvd ενα για καθε παιχνιδι..Βασικα θα αναγκαστεις να ανοιξεις την ζελατινα γιατι μεσα βρισκεται το χαρτακι με τα serial number για να τα ενεργοποιησεις.Οσο για το mass φανταζομαι υπαρχουν μαγαζια που πουλανε με το κουτακι τους περα απο σκετο κωδικο οποτε λογικα θα εχει και dvd μεσα(θελω να πιστευω)Τεσπα μην βγαινουμε αλλο off topic αν εχεις καποια αλλη απορια στειλε pm

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...