Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρομερά παιχνίδια ολα τα METRO με μοναδική ατμόσφαιρα.

Βλέπω βελτίωσαν αισθητά αρκετά σημεία αλλά παραμένει πιστό στη γενική φιλοσοφία της σειράς.

 

Το αναμένω πώς και πώς!

 

Περί open world μη φοβάστε. Δεν θα ειναι open world, κάποια σημεία κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού θα σου δίνουν όμως αυτήν την ψευδαίσθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερά παιχνίδια ολα τα METRO με μοναδική ατμόσφαιρα.

Βλέπω βελτίωσαν αισθητά αρκετά σημεία αλλά παραμένει πιστό στη γενική φιλοσοφία της σειράς.

 

Όλα και όλα δυο είναι dude :D Επίσης τι ακριβώς είδες να βελτίωσαν στο pre-rendered trailer εκτος από graphs?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα και όλα δυο είναι dude :D Επίσης τι ακριβώς είδες να βελτίωσαν στο pre-rendered trailer εκτος από graphs?!

Κοιτα το σημείο που ηταν μεσα στους υπονόμους ειναι το ιδιο σε γραφικά κλπ σαν να παίζεις το Last Light. Ναι δεν επαιζαν real time αλλα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειναι ετσι το παιχνίδι. Παρόμοια σκηνή υπήρχε και στο Last Light με το αεροπλάνο αν θυμάσαι η οποία ειχε μπει αυτούσια στο τελικό παιχνίδι.

 

* Δηλαδή παίζει εκεινο το σημείο που προχωράει και αντιμετωπίζει την αρκούδα και πέφτει στο γκρεμό παίζει να ειναι γραμμικό το σημείο και να εξελιχθεί το ίδιο και στο τελικό παιχνίδι. Κάτι παρόμοιο υπήρχε και στο Last Light που ανακαλύπτεις το αεροπλάνο όταν βγαίνεις στην επιφάνεια με τον αλλο μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σις, όσο κοιτάω το παιχνίδι, τα γραφικά, μου μοιάζουν ίδια με το last light. Ή τουλάχιστον, σχεδόν ίδια. Τίποτα που να πω "γουάου" εκτός από τα συμπαθητικά (αν ισχύουν και δεν ήταν απλά για show off) τα μικρά animations σχετικά με το reload και αλλά ψιλά συν κάποια έξτρα physics σε αντικείμενα στο γύρο κόσμο (πανιά λόγο αέρα, φύλλα κλπ).

Κοιτα το σημείο που ηταν μεσα στους υπονόμους ειναι το ιδιο σε γραφικά κλπ σαν να παίζεις το Last Light. Ναι δεν επαιζαν real time αλλα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειναι ετσι το παιχνίδι. Παρόμοια σκηνή υπήρχε και στο Last Light με το αεροπλάνο αν θυμάσαι η οποία ειχε μπει αυτούσια στο τελικό παιχνίδι.

Τη σκηνή αυτή τη θυμάμαι και θυμάμαι που λόγο εκείνης της σκηνής το αγόρασα μέσα full price :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το σημείο που ηταν μεσα στους υπονόμους ειναι το ιδιο σε γραφικά κλπ σαν να παίζεις το Last Light. Ναι δεν επαιζαν real time αλλα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειναι ετσι το παιχνίδι. Παρόμοια σκηνή υπήρχε και στο Last Light με το αεροπλάνο αν θυμάσαι η οποία ειχε μπει αυτούσια στο τελικό παιχνίδι.

 

Έχει ήδη ειπωθεί ότι ήταν in-game graphs dude και ότι αυτά θα είναι τα final graphs, αλλα απόλυτος στην θέση δεν θα ήμουνα. Παρόλα αυτά δεν απάντησες τι είδες να βελτίωσαν.

 

p.s. επίσης δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από video στο yt οποτε τζάμπα προσπαθείτε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σις, όσο κοιτάω το παιχνίδι, τα γραφικά, μου μοιάζουν ίδια με το last light. Ή τουλάχιστον, σχεδόν ίδια. Τίποτα που να πω "γουάου"  

 

κι εμένα μου φαίνονται ίδια να σου πω την αλήθεια αν και είμαι βέβαιος ότι αν έμπαιναν δίπλα δίπλα θα βλέπαμε κάποιες διαφορές άξιες λόγου, αλλά σίγουρα όχι κάτι που να θεωρείται φοβερό άλμα γενεών 

 

έχει περάσει καιρός και μάλλον έχουμε ξεχάσει πόσο όμορφο ήταν και το last light 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ήδη ειπωθεί ότι ήταν in-game graphs dude και ότι αυτά θα είναι τα final graphs, αλλα απόλυτος στην θέση δεν θα ήμουνα. Παρόλα αυτά δεν απάντησες τι είδες να βελτίωσαν.

 

p.s. επίσης δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από video στο yt οποτε τζάμπα προσπαθείτε. ;)

Τα εφέ κατά το πυροβολισμό.

Σχεδιαστικά τα mutants ειναι ελάχιστα πιο λεπτομερή.

Η λεπτομέρεια στους περιβάλλοντες χώρους

Αυτα ψιλοειδα τώρα μπορεί και να είναι πλασεμπο. Πάνε 4 χρόνια απο όταν τερμάτισα το last light και 3 το 1ο παιχνίδι ( 2ο playthrough )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok άρα μιλάς για graphs cool, όχι τίποτα απλά μου φάνηκε περίεργο έτσι όπως το έγραψες γιατί είναι αδύνατο να κατάλαβες gameplay mechanics από τέτοιου είδους trailer ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν θα αλλάξουν και mechanics, όπως όταν έβγαλε το βέλος απ' το λύκο, ενώ στα προηγούμενα απλά ακουγόταν ένας ήχος ότι το μάζεψες και εξαφανιζόταν.

 

Ή όταν μάζεψε τις σφαίρες για το shotgun, που έδειξε ότι τις παίρνει με το χέρι και να τις κουμπώνει επίσης. Που δε νομίζω γιατί εμπεριέχει καθυστέρηση.

 

Και όταν έβαλε τον κρίκο στο rope για να ξεκινήσει το glide. Πολύ κινηματογραφικό για να είναι αλήθεια, αλλά θα δείξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξω την 970 και να πάω σε καμια 1070 για 1440p;

 

Εδώ και καιρό θέλει αλλαγή η 970 αλλά αφού κρατήθηκες μέχρι τώρα, κάνε υπομονή για 2070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και καιρό θέλει αλλαγή η 970 αλλά αφού κρατήθηκες μέχρι τώρα, κάνε υπομονή για 2070.

 

Έχω δώσει «αρχικές» τιμές για 6870 και 970 (380€ για τη δεύτερη), δε νομίζω ότι θα ξαναδώσω τόσα για κάρτα γραφικών.

 

Προτιμώ να δώσω 300€ για 980Ti τώρα π.χ. ή για 1070 αργότερα, παρά 400+ για 2070 όταν βγει.

 

Γιατί βλέπω και την 970 να μην πιάνει ούτε 120€ όταν θα βγει η 2070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...