Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο από ότι φαίνεται κι όλας θα έχει και open world κόσμο.

 

Όχι δεν θα έχει και καλύτερα.

 

 

Here are the game’s key features:

  • Experience Sandbox Survival – a gripping story links together classic Metro gameplay with new huge, non-linear levels

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λογικά θα σε πετάει από το τραίνο σε σχετικά μεγάλες περιοχές που θα είναι αποκομμένες η μία από την άλλη θα κάνεις ο,τι κάνεις εκεί (σε light sandbox φάση όπου θα κάνεις τα quests με κάποια σχετική ελευθερία στη σειρά, αλλά θα υπάρχει κάποια γραμμικότητα επειδή θα είναι story driven) και μετά ξανά πάνω στο τρένο και συνεχίζεις αλλού 

 

δε νομίζω να μιλάμε για κανονικό open world, αλλά για υβρίδιο για να μη νιώθεις ότι είναι τελείως γραμμικό

 

για αφήγηση ιστορίας είναι μάλλον προτιμότερο αυτό το μοντέλο να μην παρασύρεσαι με διάφορα ξέμπαρκα πράγματα όπως στα κανονικά open world 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτο θα υποστεί σίγουρη υποβάθμιση γραφικών, αποκλειεται να κυκλοφορήσει έτσι. Oι εικονες ειναι bullshots.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το ξανά πω. Αντί να υποβαθμίσουν το παιχνίδι, θα προτιμούσα να μου πουν παίξε με μια titan αυτά τα γραφικά παρά μου το κάνουν ίσο με κονσόλα των 500$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα τα γραφικά δε μου φαίνονται δραματικά καλύτερα από το last light, αν είναι καλογραμμένο δε θα χρειαστεί κανένα downgrade 

 

τα προηγούμενα πάντως ήταν τίμια για τις απαιτήσεις που είχαν και το αποτέλεσμα που έβλεπες στην οθόνη σου, δεν περιμένω να τα σκατώσουν εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα τα γραφικά δε μου φαίνονται δραματικά καλύτερα από το last light, αν είναι καλογραμμένο δε θα χρειαστεί κανένα downgrade

 

τα προηγούμενα πάντως ήταν τίμια για τις απαιτήσεις που είχαν και το αποτέλεσμα που έβλεπες στην οθόνη σου

Προσωπικά τα redux, έτρεχαν εξαιρετικά! Τότε ήμουν με μια τίμια 770 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

 

Δεν είναι ότι θα γίνει υποβάθμιση λόγο γραφικών πιστεύω, αλλά ότι θα πάρει "βάρος" το παιχνίδι από τα έξτρα στυλ, ψιλό ανοιχτού κόσμου, νέα ανιματιονς και λοιπά.

Και φυσικά, λόγο xbox Scorpio ( ; )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να υπάρχει δυνατή κονσόλα είναι ή δεν είναι καλό;

 

γιατί όταν είναι αδύναμες λέμε ότι δε βλέπουμε γραφικά γιατί είναι αδύναμες

 

όταν είναι δυνατές θα λέμε ότι είναι βαριά επειδή ανέβηκαν τα στάνταρ; 

 

όπως και να χει επειδή θα τρέχει και στο απλό xbox  από ότι κατάλαβα σίγουρα δε θα είναι βαρύ και ασήκωτο για μια σχετικά μάχιμη κάρτα 

 

όταν και αν  φτάσουμε να έχουμε μόνο exclusives των pro και scorpio τότε να ανησυχούμε για το βάρος (εξαιρώ φυσικά κακογραμμένα ports ) αλλά μέχρι τότε θα έχουμε πιο ισχυρές κάρτες κατά πάσα πιθανότητα 

 

τεσπα από τη σειρά μετρο εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ παράπονο, ειδικά από το last light (το πρώτο ήταν κάπως βαρύ για τους περισσότερους όταν βγήκε, το 2ο το σήκωνε αρκετός κόσμος άνετα τότε) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω.

Αν καταφέρει το Scorpio να παίξει native 4K θα δεις θα σπεκς να πηγαίνουν στο Θεό! Γιατί είναι ports. Δεν είναι καθαρά μια ομάδα να κάνει σωστό coding στο πισι. Άρπα κόλα. Γι αυτό λέω τη κάτσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αυτούς δε τους φοβάμαι και μέχρι τώρα τουλάχιστον ο,τι port είχαμε από το one νομίζω ότι ήταν τίμιο σε απαιτήσεις 

 

αν και το συγκεκριμένο παιχνίδι μάλλον χτίζεται στο pc, δε νομίζω να είναι κλασικό κονσολοπορτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θα έχει και καλύτερα.

 Ωραίος, είχα μείνει με την εντύπωση από το trailer ότι θα είναι open world. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ σε τέτοιου είδους παιχνίδια προτιμώ πιο κλειστό κόσμο, αλλιώς κάπου χάνεται το νόημα της κεντρικής ιστορίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο θα υποστεί σίγουρη υποβάθμιση γραφικών, αποκλειεται να κυκλοφορήσει έτσι. Oι εικονες ειναι bullshots.

 

Και το real-time gameplay που έδειξαν από το Xbox One X ακριβώς έτσι δείχνει, οπότε όχι. Το παιχνίδι απλά έχει γραφικά επιπέδου 2017, δεν ξέρω γιατί σας φαίνεται τόσο παράξενο..Να 'ναι καλά κάτι Prey με 2010 graphics..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε παρα πολύ το FC3 στην τότε E3, είδες buddy μερικά animations πως αλλάζουν όλο την φάση, καλά είχε και "γραφικαρες" από πίσω αλλα u get my point ;) Τελικά εσύ που έχεις και eye for detail από όλα αυτά θεώρησες το καλύτερο visually? Βασικά δεν είδαμε και sony ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...