Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S7 edge 32GB @ Κωτσόβολος 399€ [ΤΕΛΟΣ]


lofter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου γυρισα σπιτι και τα τσεκαρα και τα δυο κουτια που ανοιξα ειδα οτι οντως στο ενα η απο κατω ταινια με τα ελληνικα ειναι κομμενη ενω στο αλλο ηταν ενιαια . και τα δυο καλυμενα με την  αλλη ταινια απο πανω που λεει να μην παραληφθει αν δεν ειναι σφραγισμενη .

προφανως αφου γινεται σε διαφορα κουτια ειναι κατι το αναμενομενο . και οι δυο συσκευασιες και τα τηλ. δεν εχουνε ιχνη χρησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 915
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και στα δυο οτι ειναι original . εχουνε γραφτει και στο google αναλογα θεματα για διπλη ταινια και η απο κατω ανοιγμενη ..μαλλον καποιο ελεγχο κανουν ποιοτικο απο τις αντιπροσωπειες φανταζομαι 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405132&page=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα δυο οτι ειναι original . εχουνε γραφτει και στο google αναλογα θεματα για διπλη ταινια και η απο κατω ανοιγμενη ..μαλλον καποιο ελεγχο κανουν ποιοτικο απο τις αντιπροσωπειες φανταζομαι 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405132&page=2

εκτός απο το original, μήπως λέει και κανένα note, οτι δεν συμβαδίζει το serial nr με την ημερομηνία παραγωγής?

για την ταινία, αν το κάνουν απο την αντιπροσωπεία, τότε ακυρώνουν τον λόγο ύπαρξης της οι ίδιοι.

πολύ ερασιτεχνικό μου φαίνεται.

 

ΥΓ είδα το s7 του ξαδέρφου απο cosmote και το κουτί είναι σωστό, χωρίς διπλές ταινίες, και περνάει χωρίς υποσημειώσεις το refurbishment check.

 

Επίσης ωραίο το μαύρο αλλά στα μάτια μου το χρυσό ωραιότερο. με θήκη δεν ξέρω αν θα εξακολουθεί να κρατά το προβάδισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Κατα 90% οι ελληνικες αντιπροσωπιες οταν εισαγουν τις συσκευες που πουλανε τις ανοιγουν και κανουν ποιοτικο ελεγχο.....μετα βαζουν αλλες ταινιες και τις ξανασφραγιζουν........που ειναι το παραξενο??

Τι νομιζετε οτι αγοραζουμε οπως βγαινουν απο το εργοστασιο?? :shock: :-)

 

Επεξ/σία από Red21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός απο το original, μήπως λέει και κανένα note, οτι δεν συμβαδίζει το serial nr με την ημερομηνία παραγωγής?

για την ταινία, αν το κάνουν απο την αντιπροσωπεία, τότε ακυρώνουν τον λόγο ύπαρξης της οι ίδιοι.

πολύ ερασιτεχνικό μου φαίνεται.

 

Όχι μόνο το μήνυμα ότι είναι αυθεντικό τίποτε άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λόγο να ανοίξει μια αντιπροσωπεία τις συσκευές που πουλάει για να κάνει ποιοτικό έλεγχο;

 

Για να ελέγξει δηλαδή η ελληνική αντιπροσωπεία αν η μαμα εταιρεία εφτιαξε καλά τα κινητά ;

 

Αυτό δεν είναι δουλειά του αγοραστη;

 

Κι για αυτό δεν υπάρχει το D.O.A;

 

Χωρίς παρεξήγηση παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Εγω αδερφε δεν εκφερω αποψη.....λεω τι γινεται στην πλειονοτητα των περιπτωσεων!!!! ;) :D

 

Επεξ/σία από Red21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αδερφε δεν εκφερω αποψη.....λεω τι γινεται στην πλειονοτητα των περιπτωσεων!!!! ;)  :D

 

 

Αρα αδερφε  εχεις εσωτερικη πληροφορηση οτι αυτο συμβαινει στο 90% των περιπτώσεων.

 

Εγω ξερω το ακριβως αντιθετο.

 

Οτι το 90% των περιπτωσεων ειναι refurbiσιές που φευγουν σαν ζεστα ψωμακια σε ειδικες τιμες - ξαφνικες εκπτωσεις.

 

;)

 

Επεξ/σία από nokse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το αν ειναι refurbished η οχι μπορει ο καθενας την σημερον ημερα να το διαπιστωσει με ενα απλο search πανευκολα!!!

Ετερον εκατερον!!! ;) :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο κοσμοτε μονη ταινία

Έχω δει όμως άπειρα με διπλή

Σίγουρα κάπου ανοίγονται

Έχει τύχει να πάρω κινητό και η ταινία ασφαλείας να είναι μέσα στο κινητό και όχι κολλημένη στο κουτί!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν ειναι refurbished η οχι μπορει ο καθενας την σημερον ημερα να το διαπιστωσει με ενα απλο search πανευκολα!!!

Το refurbish γινεται απο την ιδια την ελληνικη αντιπροσωπεια την σημερον ημερα και γι αυτο οποιαδηπτε εφαρμογη που χρησιμoποιει καποιος για να ελεγξει το  refurbishment βγαζει πως ειναι original.

 

Γι αυτο και ορισμενες φορες η ημερομηνια κατασκευης δεν συμβαδιζει με την ημερομηνια που εμφανιζεται στην εφαρμογη.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι μεγαλες εταιριες φιλε, επειδη θες κουβεντα και εχουμε σποιλαρει φουλ το θεμα, χωρις να το δηλωνουν ευκρινως πανω στο κουτι REFURBISHED ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΝΕ!!!!

Αυτο συμβαινει παγκοσμιως.....οχι μονο στην Ελλαδα!!!

Δεν θα σου πουλησει η επισημη apple η η Sammy refurbished για καινουργιο για πολλους ευκολα κατανοητούς λογους και λήγω την κουβεντα εδω απο την πλευρα μου!!!!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...