Προς το περιεχόμενο

Το Facebook διαθέτει πλέον 2 δισεκατομμύρια μέλη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι  θέλουμε να το κλείσουμε, αλλά ας μου προτείνει κάποιος άλλον τρόπο για άμεση και συγκεντρωμένη

ενημέρωση και όχι να μπαίνεις σε 500 σάιτ την ημέρα.

 

Αυτό που έκανα εγώ είναι ένας rss reader στο κινητό και στον chrome στο pc. Έβαλα μέσα τα site που με ενδιαφέρουν και θέλω να παρακολουθώ και ενημερώνομαι μια χαρά. Δεν έσβησα το fb αλλά το έχω μόνο και μόνο για δουλειά και για να επικοινωνώ με μερικούς φίλους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ το έκλεισα 10 μήνες τώρα και κέρδισα:

 

1. την ηρεμία μου

2. τουλάχιστον 30 λεπτά περισσότερο ελεύθερο χρόνο καθημερινά

3. σταμάτησα να διαβάζω την κάθε ανοησία και απερισκεψία που εμφανιζόταν μαγικά στο timeline μου

4. σχεδόν 1,5Gb στο Nexus που μαγικά έτρωγε η @#$!@# εφαρμογή τους!

 

Κλείστε το, είναι ευκολότερο από ότι νομίζετε :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FeedLab στα δεκαρια και εχω το κεφαλι μου ησυχο οσο αφορα την ενημερωση.

Οσο για το facebook καλο ειναι να βρισκεται, που και που διαβαζεις και καμια πετυχημενη μα*ακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αν κάνουμε κόμμα οι χρήστες του κοινωνικού δικτύου θα έχουμε παγκόσμια κυβέρνηση μόνο από χρήστες και ήρθε η ώρα για xάκινγκ στην πολιτική, ωραία σκέψη έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έκλεισα 10 μήνες τώρα και κέρδισα:

 

1. την ηρεμία μου

2. τουλάχιστον 30 λεπτά περισσότερο ελεύθερο χρόνο καθημερινά

3. σταμάτησα να διαβάζω την κάθε ανοησία και απερισκεψία που εμφανιζόταν μαγικά στο timeline μου

4. σχεδόν 1,5Gb στο Nexus που μαγικά έτρωγε η @#$!@# εφαρμογή τους!

 

Κλείστε το, είναι ευκολότερο από ότι νομίζετε :)

 

Οταν λες κλείστε το φαντάζομαι εννοείς την μόνιμη διαγραφή και όχι την απενεργοποίηση που έχει στις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκλεισα το φβ έγινα βεγκαν πήρα ποδήλατο , σκύλο , ξεκίνησα γιόγκα , και πέταξα το κινητό και πήρα τηλεβόα. Νιώθω απελευθερωμένος και γέμισε η ζωή μου νόημα. Δεν μου λένε πλέον χρόνια πολλά άτομα που δεν γνώριζα ούτε χρειάζεται να βγάλω τον καφέ μου φωτογραφία πριν τον πιω. Σας το προτείνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έκλεισα 10 μήνες τώρα και κέρδισα:

 

1. την ηρεμία μου

2. τουλάχιστον 30 λεπτά περισσότερο ελεύθερο χρόνο καθημερινά

3. σταμάτησα να διαβάζω την κάθε ανοησία και απερισκεψία που εμφανιζόταν μαγικά στο timeline μου

4. σχεδόν 1,5Gb στο Nexus που μαγικά έτρωγε η @#$!@# εφαρμογή τους!

 

Κλείστε το, είναι ευκολότερο από ότι νομίζετε :)

 

Σας εχω ολους γατακια. Δεν εχω καν Facebook(!) Δεν ειχα ποτε και αν και καταλαβαινω την χρησιμοτητα του καποιες στιγμες, στο γενικοτερο του συνολο ποιο κακο κανει παρα καλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχω ολους γατακια. Δεν εχω καν Facebook(!) Δεν ειχα ποτε και αν και καταλαβαινω την χρησιμοτητα του καποιες στιγμες, στο γενικοτερο του συνολο ποιο κακο κανει παρα καλο!

Θα έρθει και ο καιρός που θα κάνουν το Facebook υποχρεωτικό

για να σε προσλάβουν στη δουλειά

ή για να σου δώσουν τουριστική βίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για quick login σε διάφορα apps είναι μια χαρά.

 

Επίσης, με το να είσαι στο FB και να τα βγάζεις όλα φόρα παρτίδα, βγαίνεις αυτόματα από τις λίστες υπόπτων για οποιοδήποτε αδίκημα (πλην της βλακείας), και θεωρείσαι ένας νορμάλ τύπος σαν όλους.

 

Και να το θυμηθείτε, κάποτε θα φτάσουμε στο σημείο να πουλάμε ένα καλοφτιαγμένο μακροχρόνιο FB account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fb είναι (έγινε στην πορεία δηλαδή) ακριβώς αυτό που θέλει ο περισσότερος κόσμος. Ποτέ δεν ήταν πιο εύκολο να ικανοποιηθεί το ψώνιο και η ματαιοδοξία του καθενός, μεταξύ άλλων!

 

Μπράβο στον Zuckerberg γιατί εκ του αποτελέσματος φαίνεται ότι κάλυψε μία βασικότατη ανάγκη της ανθρωπότητας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχω ολους γατακια. Δεν εχω καν Facebook(!) Δεν ειχα ποτε και αν και καταλαβαινω την χρησιμοτητα του καποιες στιγμες, στο γενικοτερο του συνολο ποιο κακο κανει παρα καλο!

Έλα ρε! Οι δυο μας μείναμε;

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...