Προς το περιεχόμενο

ξαναγεμισμα μελανιων με χυμα μελανια


Lazlow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, meletis_m είπε

H 2η προσπάθεια σε μάυρο μελάνι για deskjet 1510 νούμερο 650 πέτυχε . Έβαλα ~ 7ml. Τού έκανα και εξαέρωση και δούλεψε μια χαρά .Ξέρουμε που μπορούμε να βρούμε έγχρωμο και σε τι αναλογία βάζουμε τα χρώματα.

Μελέτη τον 1510 έχω και εγώ.Εγώ παίρνω τα 301 συμβατά από εδώ . Με 11 ευρώ τα παίρνω για δήθεν xl αλλά από 2-3 ml στο κάθε χρώμα παίρνουν.Δε βαριέσαι βολεύομαι.Έλεγα να παραγγείλω από Κίνα ένα μεγάλο που παίρνουν 18 ml (6 ml σε κάθε χρώμα) αλλά μέχρι να έρθει μπορεί να τα έχει παίξει ο εκτυπωτής γιατί βαδίζει στο 5ο έτος και τον έχω ξεσκίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γέμισα και εγώ ένα 650 αλλά επειδή το πρόγραμμα του εκτυπωτή το βλέπει άδειο δεν το χρησιμοποιεί! Έψαξα στο νέτ αλλά κάτι λύσεις που βρήκα δέν δούλεψαν.

Τί μπορώ να κάνω σ αυτή την περίπτωση? Έχετε καμία ιδέα πώς να το φτιάξω εσείς που ασχολήστε με το άθλημα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, alexx είπε

Γέμισα και εγώ ένα 650 αλλά επειδή το πρόγραμμα του εκτυπωτή το βλέπει άδειο δεν το χρησιμοποιεί! Έψαξα στο νέτ αλλά κάτι λύσεις που βρήκα δέν δούλεψαν.

Τί μπορώ να κάνω σ αυτή την περίπτωση? Έχετε καμία ιδέα πώς να το φτιάξω εσείς που ασχολήστε με το άθλημα?

Και εμένα στις αρχές στο ίδιο μελάνι μου έβγαζε συνέχεια ότι δεν ειναι γνήσιο και υπάρχει περίπτωση βλάβης  Πατησα Όχι ότι θέλω να χρησιμοποιηθούν 10-15 φορές και σταμάτησε .

Δεν ξέρω εάν υπάρχουν μελανοδοχεία με διαμορφωμένο chip ώστε να τα διαβάζει σωστά. 

Του εκανα σήμερα δοκιμή καθώς και το έγχρωμο εμένα είναι άδειο. Εκτύπωσε κανονικά. Δεν ξέρω βέβαια μήπως όταν βάλω το έγχρωμο καταναλώνει το έγχρωμο μόνο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, alexx είπε

Γέμισα και εγώ ένα 650 αλλά επειδή το πρόγραμμα του εκτυπωτή το βλέπει άδειο δεν το χρησιμοποιεί! Έψαξα στο νέτ αλλά κάτι λύσεις που βρήκα δέν δούλεψαν.

Τί μπορώ να κάνω σ αυτή την περίπτωση? Έχετε καμία ιδέα πώς να το φτιάξω εσείς που ασχολήστε με το άθλημα?

Τι εκτυπωτή έχεις;;;; Μήπως ο δικός σου δεν δέχεται επαναγεμιζόμενα;;;;;;

όταν το έβαλες πάνω τι μήνυμα έβγαλε και τι πάτησες;;;;Σε όλους μας τα γεμισμένα άδεια τα δείχνει αλλά εκτυπώνουν.Τα υπόλοιπα ότι λέει ο Μελέτης αν σε ρωτήσει για το μελάνι είναι γνήσιο απαντάς όχι φυσικά.Αν απαντήσεις και σου αποσπάσει απάντηση ότι είναι γνήσιο την εκλαμβάνει ως απειλή για το μηχάνημα και σε μπλοκάρει.Για αυτό λέμε προσοχή στις απαντήσεις.Και εμένα στην αρχή μου τις έβγαζε συνέχεια τέτοιες ερωτήσεις.Πλέον εγκατέλειψε και δεν με ρωτάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολυμηχάνημα έχω. το 1515. Όταν το βάζω πάνω μου βγάζει οτι είναι άδειο με θαυμαστικό. Μήπως διαβάζει το barcode και επειδη το βλεπει άδειο σου λέει αυτό άδειασε πάρε άλλο?  

Μπορώ να δώ κάπου ποιοι εκτυπωτές η πολυμηχανήματα παίρνουν επαναγεμιζόμενα για να τσεκάρω αν είναι μέσα το δικό μου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alexx είπε

Ένα πολυμηχάνημα έχω. το 1515. Όταν το βάζω πάνω μου βγάζει οτι είναι άδειο με θαυμαστικό. Μήπως διαβάζει το barcode και επειδη το βλεπει άδειο σου λέει αυτό άδειασε πάρε άλλο?  

Μπορώ να δώ κάπου ποιοι εκτυπωτές η πολυμηχανήματα παίρνουν επαναγεμιζόμενα για να τσεκάρω αν είναι μέσα το δικό μου?

Πήρα τηλέφωνο το κατάστημα που έχει γράψει ο @papoys1.

Όσο αφορά τα μελάνια 650 υπάρχει χύμα και αγόρασα τόσο έγχρωμο όσο και ασπρόμαυρο 22€.

Ρώτησα για τη ένδειξη μελάνι και μου είπε θα ανάβει η ένδειξη πάντα δεν υπάρχουν τροποποιημένα μελανοδοχεία για το συγκεκριμένο μηχάνημα.

Ήδη είχα αγοράσει από εξωτερικό μόνο μαύρο μελάνι. Στο 1ο γέμισμα είχα αποτυχία σήμερα η 2η απόπειρα πέτυχε και εκτύπωσε .

Με τη 1η ευκαιρία και μόλις περάσει η καραντίνα θα πάρω με τονερ γιατί στο γραφείο δεν προλαβαίνω να εκτυπώνω αυτή τη περίοδο λόγω διαφόρων εργασιών. Πιο πολύ για απασχόληση τα ψώνισα και πειραματισμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/4/2020 στις 5:58 ΜΜ, papoys1 είπε

Μελέτη τον 1510 έχω και εγώ.Εγώ παίρνω τα 301 συμβατά από εδώ . Με 11 ευρώ τα παίρνω για δήθεν xl αλλά από 2-3 ml στο κάθε χρώμα παίρνουν.Δε βαριέσαι βολεύομαι.Έλεγα να παραγγείλω από Κίνα ένα μεγάλο που παίρνουν 18 ml (6 ml σε κάθε χρώμα) αλλά μέχρι να έρθει μπορεί να τα έχει παίξει ο εκτυπωτής γιατί βαδίζει στο 5ο έτος και τον έχω ξεσκίσει.

Τελικά παρήγγειλα από Κίνα έγχρωμο 652 XL στα 12,5 ευρώ. Παράξενο αλλά σε 20 μέρες περίπου ήρθε,προχθές το τοποθέτησα και παίζει μια χαρά.

Για διάρκεια το μέλλον θαδείξει.Πάντως αν έχει 18 ml που λένε οι Κινέζοι θα κρατήσει αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ το μελανι ειναι χρυσαφι παιδες?Ξερει κανεις που μπορουμε να προμηθευτουμε φθηνο εντος η εκτος Ελλαδας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, barman_ είπε

Εντωμεταξυ το μελανι ειναι χρυσαφι παιδες?Ξερει κανεις που μπορουμε να προμηθευτουμε φθηνο εντος η εκτος Ελλαδας?

Εγώ πείρα προχτές από ένα μέλος του insomnia δεν τα έχω δοκιμασει ακόμα. 6 ευρώ τα 500ml 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν και δεν έχει άμεση σχέση με χύμα μελάνια και γέμισμα, κάνω την ερώτηση:

Ψάχνω για οικονομικό εκτυπωτή, απαραίτητα με wifi, ο οποίος να είναι δοκιμασμένος στο γέμισμα και να τα πάει καλά.

Δε με νοιάζουν ταχύτητες κλπ. Wifi και οικονομία είναι το πρώτο.

Αν είναι canon, ακόμα καλύτερα γιατί έχω ήδη χύμα μελάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2020 στις 7:43 ΠΜ, rose from hell είπε

Εγώ πείρα προχτές από ένα μέλος του insomnia δεν τα έχω δοκιμασει ακόμα. 6 ευρώ τα 500ml 

Μια χαρά είναι η τιμή.Πες μας αν γέμισες και αποτέλεσμα γιατί μου τελειώνει το magenta και είναι μπελάς για ένα χρώμα να περιμένω από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2020 στις 7:58 ΜΜ, alexx είπε

Ένα πολυμηχάνημα έχω. το 1515. Όταν το βάζω πάνω μου βγάζει οτι είναι άδειο με θαυμαστικό. Μήπως διαβάζει το barcode και επειδη το βλεπει άδειο σου λέει αυτό άδειασε πάρε άλλο?  

Μπορώ να δώ κάπου ποιοι εκτυπωτές η πολυμηχανήματα παίρνουν επαναγεμιζόμενα για να τσεκάρω αν είναι μέσα το δικό μου?

Άσε το θαυμαστικό.Το μελάνι άδειο θα το δείχνει.Σε όλους έτσι γίνεται.Τι μήνυμα σου βγάζει στην οθόνη όταν ανοίγεις τον εκτυπωτή;;;;;;;; Αυτό έχει σημασία.

Αν δε σου βγάζει κανένα μήνυμα τότε δεν αναγνωρίζει καθόλου το μελάνι οπότε πρέπει να πας για καινούργιο.Λήγουν ή καίγονται τα τσιπάκια τους κάποια στιγμή και θέλουν αλλαγή.Σε όλους συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Μια χαρά είναι η τιμή.Πες μας αν γέμισες και αποτέλεσμα γιατί μου τελειώνει το magenta και είναι μπελάς για ένα χρώμα να περιμένω από Κίνα.

δεν  εχω δοκιμασει ακομη ,θα ενημερώσω παντος οταν .......... 

τα μελάνια φαινονται  καλης ποιοτητας   το συγκρινα με το άλλο που εχω( απλωσα λιγο σε ενα χαρτι με μια οδοντογλυφιδα )

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
On 10/05/2020 at 07:43, rose from hell said:

Εγώ πείρα προχτές από ένα μέλος του insomnia δεν τα έχω δοκιμασει ακόμα. 6 ευρώ τα 500ml 

Πολυ καλη τιμη αν και βλεπω μαλλον λογω παλαιοτητας δεν υπαρχει η αγγελια..μπορεις να μας δωσεις τον πωλητη?

@papoys1  , @rose from hell η αν καποιος αλλος εχει ακρη για μελανια,ας ποσταρει η στειλει ενα πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, barman_ είπε

Πολυ καλη τιμη αν και βλεπω μαλλον λογω παλαιοτητας δεν υπαρχει η αγγελια..μπορεις να μας δωσεις τον πωλητη?

@papoys1  , @rose from hell η αν καποιος αλλος εχει ακρη για μελανια,ας ποσταρει η στειλει ενα πμ

ουτε εγω μπορω να βρω τον  πωλητη

δεν βαλαμε ουτε αξιολογησης

Επεξ/σία από rose from hell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...