Προς το περιεχόμενο

Το Intel SSD 545s έρχεται με μεγαλύτερο όπλο τη τεχνολογία 64-layer 3D TLC NAND flash


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς καμία πρόθεση για παρεξήγηση ή μη δημιουργική αντιπαράθεση, το ότι "δεν υπάρχει πια" σημαίνει ότι... θα έμπαινε αλλά τώρα που δεν υπάρχει δεν μπαίνει;

Και επίσης θα παρακαλούσα κάποιον που γνωρίζει λίγα περισσότερα αγγλικά και υπολογιστές από εμένα να μας κάνει την ακριβή μετάφραση του ακρωνυμίου ssd και να μας πει αν η λέξη "δίσκος" εμπεριέχεται ή όχι σε αυτό.

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Χωρίς καμία πρόθεση για παρεξήγηση ή μη δημιουργική αντιπαράθεση, το ότι "δεν υπάρχει πια" σημαίνει ότι... θα έμπαινε αλλά τώρα που δεν υπάρχει δεν μπαίνει;

Και επίσης θα παρακαλούσα κάποιον που γνωρίζει λίγα περισσότερα αγγλικά και υπολογιστές από εμένα να μας κάνει την ακριβή μετάφραση του ακρωνυμίου ssd και να μας πει αν η λέξη "δίσκος" εμπεριέχεται ή όχι σε αυτό.

Ευχαριστώ.

 

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/memory-storage/solid-state-drives.html

 

Solid State Drives

Solid state drives (SSDs) set the standard for storage performance, stability, efficiency, and low power consumption. With no moving parts, Intel’s rugged SSDs are excellent for use in devices and for applications that require speed and reliability.

 

Η εταιρία της είδησης δεν το λέει disk αλλά drive.

Ευχαριστημένος ; :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καμία πρόθεση για παρεξήγηση ή μη δημιουργική αντιπαράθεση, το ότι "δεν υπάρχει πια" σημαίνει ότι... θα έμπαινε αλλά τώρα που δεν υπάρχει δεν μπαίνει;

Και επίσης θα παρακαλούσα κάποιον που γνωρίζει λίγα περισσότερα αγγλικά και υπολογιστές από εμένα να μας κάνει την ακριβή μετάφραση του ακρωνυμίου ssd και να μας πει αν η λέξη "δίσκος" εμπεριέχεται ή όχι σε αυτό.

Ευχαριστώ.

Υπάρχει και google μετάφραση αλλά και google search για το τι είναι ssd. Δεν σε παρεξηγώ γιατί δεν διαβάζεις, Βρες χρόνο να διαβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτος!!!!

Ομολογώ ότι δεν τον είχα δει ποτέ τον συγκεκριμένο, δηλαδή ρε θηρίο έψαξες και βρήκες ένα δίσκο για να καλύψεις την πατάτα σου;

Υπουργείο με την μία βρε παλικάρι μου, εσύ χαραμιζεις το ταλέντο σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτος!!!!

Ομολογώ ότι δεν τον είχα δει ποτέ τον συγκεκριμένο, δηλαδή ρε θηρίο έψαξες και βρήκες ένα δίσκο για να καλύψεις την πατάτα σου;

Υπουργείο με την μία βρε παλικάρι μου, εσύ χαραμιζεις το ταλέντο σου.

Δεν κάθησα να βρω έναν δίσκο ΓΙΑ ΝΑ Καλυψώ την πατάτα μου. Η σχετική απάντηση προηγείται της... πατάτας. Τις δύο αυτες συγκεκριμένες σειρές ...δίσκων, συγνώμη drives τις παρέθεσα για να δείξω στους αγαπητούς κατά τα άλλα συμφοριτες ότι υπάρχουν ή τουλάχιστον υπήρχαν και σε διαστάσεις 3,5".

Φαίνεται ότι η δύναμη της συνήθειας όλα αυτά χρόνια σχεδόν από το 1990 από όπου και πρωτοασχοληθηκα ενεργά με τους υπολογιστές εξομοιωσε στην συνείδησή μου τις έννοιες δίσκου και drive.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τον τρόπο που επέλεξες να απαντήσεις, σημαίνει και δείχνει πολλά.

Καλό καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blublood7 μαθε οταν σε ταπωνουν να κανεις μοκο.... αιντε....

Σε ευχαριστώ αδερφέ που έγραψες το 1ο σου ποστ για μένα αν και έχεις κάνει εγγραφή το 2012. Με τιμά ιδιαίτερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...