Προς το περιεχόμενο

Τέλος η υποστήριξη των Windows Phone 8.1 από τη Microsoft


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε τι γραφει ο ανθρωπος για να πεισει τον εαυτο του οτι εκανε την αγορα του αιωνα...Συσκευη των 700 ευρω σε λιγοτερο απο 1,5 χρονο  την ξεπουλουσαν 99 ευρω..

Τωρα που το σκεφτομαι αν εδωσες 150 ευρω ακριβα την πηρες..

 

Το 950 XL το έχω και πράγματι αποδείχθηκε η "αγορά του αιώνα". Είναι θέμα χρήσης και για αυτά που το θέλω, είναι ότι καλύτερο.

Αν κάνει και 1 ευρώ, είναι εντελώς άσχετο με το γεγονός ότι είναι ένα πολύ καλό κινητό.

Σίγουρα τα 700 ευρώ αρχική, ΔΕΝ τα άξιζε... αλλά μην τρελαθούμε κιόλας για τα 150 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quiz : 

2K Amoled οθόνη 5.7'', Fast Charge, ασύρματη φόρτιση, μπαταρία 3340mAh (αποσπώμενη), microSD, iris scanner, 3G ram, Ίσως η καλύτερη κάμερα της πιάτσας, OS που (στο δικό μου τουλάχιστον) τρέχει νεράκι ....δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει ιός/malware κτλ... με 150 E...

 

Τι είναι?

 

Η κινητάρα μας 950 XL :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι όλους αυτούς που το πήραν από την Wind με 99 και την επόμενη το πουλούσαν σφραγισμένο 200! Ευκαιρία (με βάση τις τιμές σκρούτζ, έτσι;) Και όσοι το πήραν ή θα το πάρουν δεν θα μπορέσουν να το δώσουν σε λίγο καιρό ούτε 50!

Γιατί τα Windows Phone είναι πεθαμένο OS, όπως στο παρελθόν το Symbian και το BB. Ξέρω τι λέω, πέρασα από όλα! Και η κάμερα από μόνη της δεν φτάνει πλέον. Κρίμα γιατί όλα ήταν καλύτερα από αυτά που έχουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γιατι απετυχε και εφτασε στην εξευτελιστικη τιμη των 99 ευρω δεν σου κανει αισθηση ε? 

Δεν πειραζει ομως..καταλαβε η MS και τα εξαφανισε απο προσωπου γης..Κριμα για εσενα που θες ακομα μια ντουζινα απο δαυτα...

 

Ανταλλάσω iPhone 5s με τη δική σου μπαχατέλα τίγρη. Χωρίς λεφτά και έξοδα αποστολής από εμένα. Μπας και σταματήσω την γκρίνια σου. Όπου μπαίνω τα ίδια διαβάζω από ΕΣΕΝΑ ΜΟΝΟ. 

 

Η προσφορά ισχύει και δεν είναι πλάκα. Δεν απέτυχε, και δεν έφτασε σε εξεφτελιστική τιμή. Σε προηγούμενο post στο forum, μας έπρηζες ότι δεν έλεγες για αυτή την συσκευή και τώρα την βγάζεις σκάρτη (και ότι αλοίμονο εάν είχε και αυτή προβλήματα - τελικά έχει ή δεν έχει κ. Πάνο μας?). έλα τώρα με τις διαχασμένες προσωπικότητες εδώ μέσα. Ούτε τον εαυτό σου δεν αντέχεις με τέτοια γκρίνια. πωπω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταλλάσω iPhone 5s με τη δική σου μπαχατέλα τίγρη. Χωρίς λεφτά και έξοδα αποστολής από εμένα. Μπας και σταματήσω την γκρίνια σου. Όπου μπαίνω τα ίδια διαβάζω από ΕΣΕΝΑ ΜΟΝΟ. 

 

Η προσφορά ισχύει και δεν είναι πλάκα. Δεν απέτυχε, και δεν έφτασε σε εξεφτελιστική τιμή. Σε προηγούμενο post στο forum, μας έπρηζες ότι δεν έλεγες για αυτή την συσκευή και τώρα την βγάζεις σκάρτη (και ότι αλοίμονο εάν είχε και αυτή προβλήματα - τελικά έχει ή δεν έχει κ. Πάνο μας?). έλα τώρα με τις διαχασμένες προσωπικότητες εδώ μέσα. Ούτε τον εαυτό σου δεν αντέχεις με τέτοια γκρίνια. πωπω. 

 

Προσπερνω περι διχασμενων προσωπικοτητων γιατι απλα επιτιθεσαι με κουβεντες καφενειου..

Στην ουσια τωρα..Με την ανταλλαγη που προτινες τι θα κανουμε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μείνω στα bold καθότι στα υπόλοιπα συμφωνώ. Απλά πιστεύω πως ισχύουν και τα δυο τινά, ανεξάρτητα το ένα απ' το άλλο :P

 

Προσωπικά: ήθελα Google Maps, όχι Here Maps. Ήθελα Google Chrome με synced bookmarks και passwords, όχι Edge. Ήθελα Google Keep Notes λόγω δουλειάς, όχι Wunderlist/Todo. Ήθελα έναν SMB file explorer για να βλέπω βιντεάκια χωρίς να τα κάνω copy από τον fileserver μου μέσα στο σπίτι, όχι μια μεσοβέζικη λύση με έξτρα software και στον server και στο κινητό, τύπου Plex.

 

Ήθελα πολλά πράγματα, και δεν υπήρχαν οι εφαρμογές που έχω συνηθίσει και ΘΕΛΩ να χρησιμοποιώ στην πλατφόρμα της MS. Οπότε, νομίζω είναι άμεση η σχέση του "nobody cares" που πόσταρα, με το ότι δεν έχει αρκετές εφαρμογές για να προσελκύσει και να διατηρήσει χρήστες το OS αυτό.

 

:) Στα της δημοτικότητας και τα κλασικά "έχω iPhone rose gold αλλά δεν έχω κάρτα ούτε για call me back", προφανώς συμφωνώ ;)

SMB υπαρχει κανονικα, κατι που μονο στο iphone λειτουργουσε ωραια, αλλα τελικα βρηκα και στο ms οχι με servers αλλα native smb.

 

Επισης το onenote κανει αρκετα καλα την δουλεια του με τον ιδιο ακριβως τροπο!! synchronized παντου. Τωρα οσο για τον chrome θα συμφωνησω αλλα περισσοτερο με ενοχλουσε το bing και οτι δεν εκανα search me google το οποιο δεν ξερω αν εφτιαξαν τελικα.

 

και γενικα ο outlook σαν mail server στα windows τα σπαει. μακραν το πιο ωραιο για business.

 

Γενικοτερα μου αρεσε πολυ η ευκολια να  σωνω αρχεια οπου θελω, να τα βρισκω και να μη νεχω πενηντα ασχετα φακελακια ή να πρεπει να εχω εφαρμογη για να δω την συσκευη. Plug και δουλευει σαν usb με ολα στην θεση τους

 

Εξαιρετικο λειτουργικο με τα οποια θεματα αλλα ακομα και τωρα το 930 που εχει ξεμεινει ολο updates κανει. Οι εφαρμογες παντως γενικοτερα ηταν για κλαματα!! Ενα share location ρε παιδια ή follow sent location ηταν αδυνατο για παρα πολυ καιρο, και ισως ακομα για το viber για παραδειγμα. Ακρως σπαστικα πραμματα

 

Κριμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tέλη 2015 με το 640XL, ως και τα μέσα 2016 που πήρα το 950xl μου δεν είχε native streaming mp4 από το vlc αν και έβρισκε τα smb shares μου. Επέλεγες το βίντεο και έλεγε copying to device.

 

Επίσης, για την αλλαγή στα προγράμματα που υποστήριζε η πλατφόρμα (όπως Onenote), το ζήτημα είναι να μην χρειαστεί να προσαρμόσεις το workflow σου στο νέο λειτουργικό, αλλά το νέο λειτουργικό να κουμπώσει στις διαδικασίες σου...

 

Χρόνια τώρα -απ' το 2010 που είχα iPhone 4 και έφτιαξα τα mp3 μου στο iTunes με φουλ id3tags και εξώφυλα κλπ κλπ, είπα πως θα χρησιμοποιώ iTunes στο εξής. Ακόμη αυτό κάνω. Σε Android χρησιμοποιώ το iSyncr, και θυμόμουν στο HTC S μου όπως και στο 640xl υπήρχε η εφαρμογή των Windows, Windows Phone for Desktop, όπου μπορούσες NATIVELY να επιλέξεις playlists από το iTunes και στα έκανε hassle-free import στο κινητό.

 

Windows 10 λοιπόν: guess what, σταματάει η υποστήριξη και πλέον πρέπει να τα κάνεις όλα import στο Groove Music των Windows και μετά να συγχρονίσεις το κινητό με το Groove Music. ΟΧΙ.

 

Και είπα κι εγώ άντε, ας το κάνω το βήμα για τα υπόλοιπα, μη χαλάσω τη ζαχαρένια μου. Πήγα να περάσω σε Edge. Εισήγαγα passwords. Καλώς. Εισήγαγα bookmarks. ΔΕΝ ΕΙΧΕ MANUAL SORTING. Μόνο αλφαβητικά. what. the. fcuk?! Θέλω με συγκεκριμένη σειρά τα 30 bookmarks μου. Και δεν γίνεται?! Basic stuff σαν αυτό είναι μεν μικροενοχλήσεις και "ώχου μωρέ ψείρα κι εσύ", αλλά μάζεψε 10-15 από αυτά σε πράγματα που κάνεις καθημερινά και πες μου μετά αν σε εκνευρίζει ή αν έστω μπορείς να προσαρμοστείς. Εγώ και εκνευρίστηκα και δεν μπόρεσα να προσαρμοστώ... :P

 

Στα θετικά είναι ότι στην πραγματικότητα εμένα τα μόνα που μου έλειψαν από το OS είναι η παρουσία της Google. Με έναν Chrome, ένα Keep, και Maps μπορούσα να "προσαρμοστώ". Είναι πολύ Google-based η καθημερινότητά μου.

 

Σαν λειτουργικό είχε πάντα Potential αλλά ποτέ Vaule. Οπότε, Android/iOS rulez κατ' εμέ. ΚΡΙΜΑ στην κάμερα του 950xl που ακόμη ζηλεύω. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο είναι το 10%; Πάρτι θα κάνουν και δικαιολογημένα αν το πετύχουν!

Δεν νομίζω να θέλουν (μπορούν) 10%, 0,10% ναι.

Σε αυτό που έδωσε (περισσότερη) σημασία η MS δεν ήταν τα Windows αλλά οι εφαρμογές για Android και iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταλλάσω iPhone 5s με τη δική σου μπαχατέλα τίγρη. Χωρίς λεφτά και έξοδα αποστολής από εμένα. Μπας και σταματήσω την γκρίνια σου. Όπου μπαίνω τα ίδια διαβάζω από ΕΣΕΝΑ ΜΟΝΟ. 

 

Η προσφορά ισχύει και δεν είναι πλάκα. Δεν απέτυχε, και δεν έφτασε σε εξεφτελιστική τιμή. Σε προηγούμενο post στο forum, μας έπρηζες ότι δεν έλεγες για αυτή την συσκευή και τώρα την βγάζεις σκάρτη (και ότι αλοίμονο εάν είχε και αυτή προβλήματα - τελικά έχει ή δεν έχει κ. Πάνο μας?). έλα τώρα με τις διαχασμένες προσωπικότητες εδώ μέσα. Ούτε τον εαυτό σου δεν αντέχεις με τέτοια γκρίνια. πωπω. 

 

αμα δεν κατσει η δουλεια με τον Πανο εχω κ εγω να ξεφορτ ανταλλαξω ενα lumia 730

 

να τηρηθει σειρα προτεραιοτητας σε παρακαλω ,μην δω το νο 20 να γινεται 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν κατσει η δουλεια με τον Πανο εχω κ εγω να ξεφορτ ανταλλαξω ενα lumia 730

 

να τηρηθει σειρα προτεραιοτητας σε παρακαλω ,μην δω το νο 20 να γινεται 1

 

Τελικα μονο στα λογια εμεινε ο Agmourk...Εξαφανιζολ..Για να μην περιμενεις και εσυ τζαμπα το λεω..:cry: :devil:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμενα το 735 μου βγήκε καλο μπορώ να πω..αν και εχω το s7 ως μειν τωρα ακομα το χρησιμοποιώ, εντάξει οι εφαρμογές μου τη σπαν πχ κάνει μιση ωρανα ανοίξει το μεσεντζερ, αλλα από θέμα μπαταρίας, οθόνης, κάμερας και ανθεκτικότητας ειναι απίστευτο και το πήρα 3 χρονια πριν όταν βγήκε. Κρίμα πάντως γενικά για τα wp, ήμουν φαν αλλα η μαικροσοφτ τα σκατωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μέχρι τώρα δεν μπήκα στην διαδικασία να αναβαθμίσω στα 10ρια αλλά τώρα θα το σκεφτώ σοβαρά. Το κακό είναι ότι έχω την αίσθηση ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει την υποστήριξη και στο τελευταίο λειτουργικό. Θα περίμενα από την Microsoft να έχει περισσότερο σεβασμό σε αυτούς που αγόρασαν τα προιόντα της και μάλιστα κόντρα στο ρεύμα της εποχής που όλοι έπαιρναν κινητά android.

Μέχρι τέλη του 2018 θα υποστηρίζονται. H MS το πούλησε το brand Lumia στην ΝΟΚΙΑ πάλι και ανέθεσε την υποσστήριξη σε μια εταιρεία άλλη λογισμικού. Δεν θυμάμαι πως την λένε. Αναγκάστικα και μεταπηδησα ξανά σε Samsung λόγω αυτού. Παρόλο που ήθελα το 950 όσο τίποτα άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...