Προς το περιεχόμενο

Βουτιά -4,3% στην παγκόσμια αγορά των PC το 2ο τρίμηνο του 2017


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενας gamer, που έχει Mac για να γράφει κώδικα στο xcode. Μπράβο φίλε μου, καλά έκανες και έχεις υπολογιστή. Φαίνεσαι γνωστής.

Παπαρούπα δεν κατάλαβες... PC έχω... Συγκεκριμένα στο PC μου έχω 3 σκληρούς δίσκους. 1 για hackintosh, 1 για windows και 1 με πολλά partitions για αποθηκευτικό χώρο και linux.

 

Έχω και ένα πανάρχαιο mbp. Αλλά ακριβώς επειδή ήθελα να παίξω και κάνα game έφτιαξα το PC. Αυτή είναι η δύναμη του PC φίλε... Μπορεί εσένα να μη σε ενδιαφέρει, αλλά εμένα μου έχει λύσει τα χέρια.

 

ΥΓ: Ακόμα και τα mac PCs είναι που τρέχουν mac os. Ακόμα και στα mac μπορείς να παίξεις παιχνίδια, ή να βάλεις windows και να τρέχεις τα παιχνίδια από κει. Μπορεί γενικά να μην είχαν καλές gpus, αλλά μπορούσες να παίξεις. Αν μάλιστα δεις τα τελευταία μοντέλα με τις νέες desktop κάρτες και τα νέα apis, θα δεις ότι τα mac αρχίζουν να διεκδικούν όλο και περισσότερο το gaming. Ας πούμε την 570 pro στον βασικό 27άρι imac δεν τη λες και αδύναμη κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ουσίας, διάφορα στοιχεία χωρίς συγκεκριμένη σειρά.

 

Η Apple παρουσιάζει τα ipad pro.

Η Microsoft με τα surface pro (και windows 10) ενοποιεί tablets και laptops

Η Google με τα tablet και chromebook.

 

Ενδιαφέρουσες προτάσεις από Samsung με tablet και dex.

 

Μονό το iPhone, πουλάει περισσότερες μονάδες από όλα τα pc ΜΑΖΙ.

 

Από παιχνίδια playstation, Xbox κτλ πουλάνε 10 φορές παραπάνω.

 

Αλλα όχι, τί ξέρω εγώ; Τα pc χρειάζονται για το σπίτι. Ο ένας κανει βάση δεδομένων με τα ψώνια της βδομάδας, ο άλλος σχεδιάζει ηλεκτρικά μίξερ για χόμπι.

 

 

Γνωρίζεις ότι Αϊνστάιν και big bang (όχι τράπεζα) θεωρία δεν τα πάνε καλά. Μάλιστα, μια από τις τελευταίες εργασίες του, ήταν για ένα σύμπαν που δεν χρειάζεται καν το big bang, ασχέτως αν δεν την τελείωσε ποτέ, γιατί μάλλον ήταν λανθασμένη.

 

 

http://blogs.discovermagazine.com/crux/2014/03/07/einsteins-lost-theory-describes-a-universe-without-a-big-bang/

 

Χι χι χι

Ποιος σου είπε αγόρι μου γλυκό ότι ο Αινστάιν συμφωνούσε με το Bing bang;Αυτό που σου είπα ρε Αινστάιν μου που δεν ανάβεις ούτε και σβήνεις με τίποτα, είναι ότι οι δικές μου γνώσεις με τις δικές σου είναι μέρα με την νύχτα,έχεις πολύ διάβασμα να ρίξεις ακόμα.Με αφορμή τον παραπάνω συλλογισμό δεν μπορείς να μου λες ποιος αντιλαμβάνεται τι και ποιος όχι ειδικα σε ότι αφορά  τον εν λόγο κύριο.Και επειδή έχεις σοβαρό πρόβλημα αντίληψης(άλλα σου λένε και άλλα καταλαβαίνεις)και μάλλον το επίπεδο της αντιλήψεως σου προσομοιάζει σε δωδεκάχρονο,πρέπει να σταματήσω να σε ταΐζω ανώριμο μου τρολάκι.Χι χι χι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανέβουν πωλήσεις πρέπει να ανέβουν κ οι μισθοί

για να ανέβουν οι πωλήσεις πρέπει να ανέβει η τεχνολογία.... και η τεχνολογία ειδικά στους επεξεργαστές έχει βαλτώσει εδώ και 4-5 χρόνια!

 

 

...είναι Κυριακή, μου τελειώσανε τα ποπ-κορν και τα σούπερ μάρκετ είναι κλειστά, tragic!

τι λες ρε μεγάλε ανοιχτά είναι τα καταστήματα σήμερα, εγώ δουλεύω τώρα απλά δεν πατάει ψυχή και χαζολογώ στο pc :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σου είπε αγόρι μου γλυκό ότι ο Αινστάιν συμφωνούσε με το Bing bang;Αυτό που σου είπα ρε Αινστάιν μου που δεν ανάβεις ούτε και σβήνεις με τίποτα, είναι ότι οι δικές μου γνώσεις με τις δικές σου είναι μέρα με την νύχτα,έχεις πολύ διάβασμα να ρίξεις ακόμα.

Μέχρι στιγμής έχεις αναφέρει

 

1)Einstein στη θεωρία της μεγάλης τράπεζας (ΔΝΤ;)

2) Τσιτατο από Einstein, χωρίς όμως καν να αναγνωρίσεις το άλλο τσιτατο που ανέφερα.

 

Μεγάλη, βαθιά γνώση έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σας δω να εχετε το κινητο, καλωδιομενο σαν τον neo στο τελος του matrix με ανταπτορες, για εξοδο σε εικονας, usb περιφεριακα και εξωτερικη καρτα γραφικων, κατω απο την tv στο σαλονι να καιγεται οσο δε παει. Δεν υπαρχετε.

Σαδιστες της τεχνολογιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ουσίας, διάφορα στοιχεία χωρίς συγκεκριμένη σειρά.

 

Η Apple παρουσιάζει τα ipad pro.

Η Microsoft με τα surface pro (και windows 10) ενοποιεί tablets και laptops

Η Google με τα tablet και chromebook.

 

Ενδιαφέρουσες προτάσεις από Samsung με tablet και dex.

 

Μονό το iPhone, πουλάει περισσότερες μονάδες από όλα τα pc ΜΑΖΙ.

 

Από παιχνίδια playstation, Xbox κτλ πουλάνε 10 φορές παραπάνω.

 

Αλλα όχι, τί ξέρω εγώ; Τα pc χρειάζονται για το σπίτι. Ο ένας κανει βάση δεδομένων με τα ψώνια της βδομάδας, ο άλλος σχεδιάζει ηλεκτρικά μίξερ για χόμπι.

 

 

ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!!! :D

Εχει 17 χρονια που τα windows tablets τρεχουν desktop os,δε ξεκινησε τωρα με τα windows 10!!!!!!!

 

Και επειδη τα tablets ως tablets δε μπορουσαν να ανταγωνιστουν τις δυνατοτητες και την παραγωγηκοτητα των Laptop(PC),τρεχουν τωρα ΟΛΟΙ(καποιοι μαλιστα αναγκαστικαν να κανουν τρελλες κολοτουμπες) να τα μετατρεψουν σε υβριδικα(δλδ τα tablets να γινονται και LAPTOPS/PC)!!! :rolleyes:

 

Οσο για το αστοχο παραδειγμα του iphone(κινητο),για πες μας σε ποιο σημειο της ιστορια υπηρχαν περισσοτερα PC,απ'οτι κινητα,εστω και αν το μοναδικο πραγμα που εκαναν ηταν οι κλησεις και τα SMS??????????????????????????????????????????????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!!! :D

Εχει 17 χρονια που τα windows tablets τρεχουν desktop OS...

 

για πες μας σε ποιο σημειο της ιστορια υπηρχαν περισσοτερα PC,απ'οτι...

Και λοιπόν; Καμία τεχνολογία δεν προέκυψε εν μια νυκτί.

 

Γνωρίζεις ποτέ παρουσιαστηκαν τα κινητά και πότε οι υπολογιστές; Τουλάχιστον μέχρι την χρονική στιγμή που δεν υπήρχαν κινητά, υπήρχαν περισσότεροι υπολογιστές. Duh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως, δώσε μου ένα παράδειγμα, τί δεν μπορείς να κάνεις με κινητού/tablet επαγγελματία φίλε μου.

Θα σου πω μόνο τι έκανα το τελευταίο διάστημα και χωρίς να περιλάβω την εργασία μου που είναι σύνταξη τεχνικών κειμένων (που δεν βολεύει ούτε καν σε λάπτοπ γιατί όταν γράφεις θέλεις τουλάχιστον δύο παράθυρα δίπλα δίπλα και ιδανικά 4, και επίσης θέλεις και πολλαπλές επιφάνειες εργασίας). Gaming: Talos Principle, Dirt, Hearthstone, FlightGear. Από αυτά, μόνο το Hearthstone έχει έκδοση Android και πάλι όμως το interface δεν είναι το ίδιο με το PC. Κατα τ' άλλα youtube που στο m.youtube δεν υπάρχουν καν όλα τα βίντεο διαθέσιμα. Τέλος surfing, surfing, surfing, άνετος με πολλές καρτέλες δεξιά αριστερά να αλλάζω μπαμ μπαμ σε 27αρα οθόνη 4Κ και να μην μου βγαίνουν τα μάτια. 

Επεξ/σία από Rzarector
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα είναι να κουβαλάς όλα αυτά μαζί για να παίζεις ποιο το νόημα του tablet? 

είναι σαν να μου λες ότι παίρνεις μια ένα μηχανάκι για να τραβήξεις μια μετακόμιση απλά επειδή δεν χωράνε παίρνεις και μια νταλίκα μαζί, εμ γιατί να μην πάρεις νταλίκα σκέτη τότε ! δηλαδή ένα δυνατό λάπτοπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...