Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο χατίρι;

Spoiler

Όλη τη σεζόν προσπαθούν να τον σκοτώσουν, πριν την τελική μάχη ο Ρικ τον πυροβολεί (και μη μου πεις ότι τον πυροβολεί για να τον τραυματίσει), στο τέλος του κόβει το λαρύγγι και αφού αιμορραγεί κανένα 3λεπτο αποφασίζουν να τον σώσει ένας νοσηλευτής με τα ανύπαρκτα μέσα που έχει στην κατοχή του. Αυτόν που σκότωσε μπροστά στα μάτια τους δύο δικούς τους, τους κατέστρεψε τις ζωές και όλη την πόλη και ενώ στο προηγούμενο σκότωσε άνευ λόγου στο μπαρ τους λιποτάκτες Saviors.

Αν αυτά τα λες "χατίρι"...

Επεξ/σία από Alejandro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Με τον Νιγκαν τα εχουν οι περισσοτεροι...δεν εγινε το χατήρι. To season finale μονο προχειροτητα δεν ηταν...

Κριμα καποιοι παραμεινατε στο σεναριο και χασατε καποια μηνυματα...σας προτεινω να ξαναδειτε το τελευταιο επεισοδιο. Η σκηνη με τον dwait daryl, αλλα και τα λογια του Ρικ ειναι ολα τα λεφτα.

 

9 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Ποιο χατίρι;

  Απόκρυψη περιεχομένων

Όλη τη σεζόν προσπαθούν να τον σκοτώσουν, πριν την τελική μάχη ο Ρικ τον πυροβολεί (και μη μου πεις ότι τον πυροβολεί για να τον τραυματίσει), στο τέλος του κόβει το λαρύγγι και αφού αιμορραγεί κανένα 3λεπτο αποφασίζουν να τον σώσει ένας νοσηλευτής με τα ανύπαρκτα μέσα που έχει στην κατοχή του. Αυτόν που σκότωσε μπροστά στα μάτια τους δύο δικούς τους, τους κατέστρεψε τις ζωές και όλη την πόλη και ενώ στο προηγούμενο σκότωσε άνευ λόγου στο μπαρ τους λιποτάκτες Saviors.

Αν αυτά τα λες "χατίρι"...

Αγαπητε. Κανεις λαθακια. Τον πυροβολει οπως πυροβολει ενας ενοπλος καποιον που παει να ξεφυγει. Του κοβει το λαριγγι γιατι ετσι πηγε η μαχη οχι για να το κανει και να τον σωσει. Ηταν σε αυτοαμυνα. Αν θυμασαι ειχε αρχισει να του μιλαει ο αλλος επιτεθηκε.

Δεν βγαζουμε ακρη. Το αλλο με το μπαρ δεν το καταλαβα.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε πείθει ο λόγος για τον οποίο δεν τον σκότωσαν, τι να πω; Ανήκεις σε μια μειοψηφία που συνεχίζει να θεωρεί ότι η σειρά έχει, σεναριακά και σκηνοθετικά, αξιοπρεπές επίπεδο.

Στο μπαρ ο Ρικ προδίδει και σκοτώνει τους Saviors που τον εμπιστεύτηκαν και τον βοήθησαν χωρίς κανένα λόγο, αλλά τον Νίγκαν που του έκανε ένα κάρο, τον κρατάει ζωντανό...

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Μα δεν υπηρχε ομοφωνια. Απ οτι ειδες οι αλλοι ειπαν θα τον φανε,

Τι καταλαβες απο την σκηνη dwait daryl ; Καταλαβες τιποτα;

10 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Αν σε πείθει ο λόγος για τον οποίο δεν τον σκότωσαν, τι να πω; Ανήκεις σε μια μειοψηφία που συνεχίζει να θεωρεί ότι η σειρά έχει, σεναριακά και σκηνοθετικά, αξιοπρεπές επίπεδο.

Στο μπαρ ο Ρικ προδίδει και σκοτώνει τους Saviors που τον εμπιστεύτηκαν και τον βοήθησαν χωρίς κανένα λόγο, αλλά τον Νίγκαν που του έκανε ένα κάρο, τον κρατάει ζωντανό...

Βαζε κανα spoiler. Ο πολεμος ηταν εν εξελιξη και ηταν δραπετες. Ποιοι τον βοηθησαν; Δεν τον αιχμαλωτισαν; Δεν παραδωθηκαν. Οι αλλοι το καναν αρχηγε. Εσυ δυσκολευεσαι να κατανοησεις τα βασικα

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Με τον Νιγκαν τα εχουν οι περισσοτεροι...δεν εγινε το χατήρι. To season finale μονο προχειροτητα δεν ηταν...

Spoiler

 

Εγώ γουστάρω Νίγκαν και δεν θα ήθελα να πεθάνει. Μη σου πω ότι σκασίλα μου και για τους υπόλοιπους βασικούς πρωταγωνιστές, αφού απέτυχαν οι δημιουργοί της σειράς να με κάνουν να δεθώ συναισθηματικά με κάποιον στις τελευταίες σεζόν.

Εεε έτσι όπως έγινε στο φινάλε, μου τη σπάει που τον κράτησαν ζωντανό και μάλιστα με αστείο τρόπο όπου δεν υπήρχε περίπτωση να σωθεί. Ο ορισμός της προχειρότητας ήταν και δυστυχώς όχι μόνο η συγκεκριμένη σκηνή. Τώρα στα επόμενα που γράφεις παρατηρώ ένθερμη υποστήριξη, οπότε δεν πρόκειται να σε πείσουμε για κάτι, ήρθες προκατειλημμένος.

 

 

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιο γραφει «δεν μπορω να σε πείσω γιατι» ειναι ο ιδιος προκατειλημενος γιατι δεν δεχεται την αντιθετη αποψη, ουτε επιχειρηματολογει. Προκαταληψη υπαρχει και απο την αναποδη και νομιζω το απεδειξες.

γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να σωθει; Δεν του εκοψε ολο το κεφαλι, μονο το λαρυγγι.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Οποιο γραφει «δεν μπορω να σε πείσω γιατι» ειναι ο ιδιος προκατειλημενος γιατι δεν δεχεται την αντιθετη αποψη, ουτε επιχειρηματολογει. Προκαταληψη υπαρχει και απο την αναποδη και νομιζω το απεδειξες.

Μα δεν θέλω να σε πείσω για τίποτα, αυτό είπα, τώρα εσύ μπορείς να το ερμηνεύσεις όπως θες, το ίδιο λέμε και νομίζω το απέδειξες. Απέφυγες και τα υπόλοιπα βέβαια, σαν να μην τα είπα. Αυτός που δεν επιχειρηματολογεί είσαι εσύ, όλοι όσοι σου απάντησαν σου ανέλυσαν αυτό που τους ενοχλεί, αντιθέτως εσύ δεν επιχειρηματολογείς πάνω σ' αυτά, το μόνο που λες είναι για... αυτοάμυνες του Ρικ. Ε τι να πούμε πέρα απ' αυτό...

PS. I'm Negan.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ειπαμε, μην τα ξαναλεμε, μην μπερδευουμε τους δραπετες με τους παραδομενους. Οποιος το κανει ειναι σε συνχιση. Καλα πρωτη φορα χαριζουν την ζωη σε χαμενους σε αυτο το σιριαλ;Ο νεγκαν γιατι δεν γινεται να σωθει;

Τιποτα δεν απεφυγα στην φαντασια σου μονο

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Τα ειπαμε, μην τα ξαναλεμε. Ο νεγκαν γιατι δεν γινεται να σωθει;

Ακριβώς, τα είπαμε. Ακόμη και σε ένα "φανταστικό κόσμο" ο δημιουργός θέτει όρια. Ο Σούπερμαν πετάει, αν αρχίσει να παίζει κλαρίνο, δεν θα πεις "είναι σούπερ ήρωας, όλα καλά". Μέχρι εδώ συμφωνούμε; Τα όρια λοιπόν στους χαρακτήρες της σειράς είναι ανθρώπινα.

Spoiler

Απ' τη στιγμή που του κόβει το λαρύγγι και αιμορραγεί τόση ώρα, ε δεν γίνεται να τον σώσεις, τι να κάνουμε τώρα. Είναι γελοίο, όπως και οι περισσότερες σκηνές μάχης που έστησαν φέτος (μη τα ξαναλέμε). Καλή σκέψη, κακή εκτέλεση, αυτό λένε οι περισσότεροι.

 

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Εσυ δυσκολευεσαι να κατανοησεις τα βασικα

Μάλλον μόνο εσύ είσαι έξυπνος και τα καταλαβαίνεις. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζεις μιας και καταπίνεις αμάσητη τη σεναριακή προχειρότητα της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Ακριβώς, τα είπαμε. Ακόμη και σε ένα "φανταστικό κόσμο" ο δημιουργός θέτει όρια. Ο Σούπερμαν πετάει, αν αρχίσει να παίζει κλαρίνο, δεν θα πεις "είναι σούπερ ήρωας, όλα καλά". Μέχρι εδώ συμφωνούμε; Τα όρια λοιπόν στους χαρακτήρες της σειράς είναι ανθρώπινα. Απ' τη στιγμή που του κόβει το λαρύγγι και αιμορραγεί τόση ώρα, ε δεν γίνεται να τον σώσεις, τι να κάνουμε τώρα. Είναι γελοίο, όπως και οι περισσότερες σκηνές μάχης που έστησαν φέτος (μη τα ξαναλέμε). Καλή σκέψη, κακή εκτέλεση, αυτό λένε οι περισσότεροι.

Ποση ωρα αιμοραγουσε, παμε καλα;  Καλα αστο παει αλλου η δουλεια, εχει ξεφυγει η κουβεντα, αντε ρωτα ενα γιατρο να σου λυσει τις αποριες, τι γινεται και τι δεν γινεται...οτι να ναι.Over and out

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Ποση ωρα αιμοραγουσε; Καλα αστο παει αλλου η δουλεια, εχει ξεφυγει η κουβεντα, αντε ρωτα ενα γιατρο να σου λυσει τις αποριες. Over and out

Και μετά είμαι εγώ αυτός που δεν επιχειρηματολογεί. Την δουλειά εσύ θες να την πας αλλού που θες χρονόμετρο και να ρωτήσουμε γιατρούς να μας πουν με ακρίβεια... λίτρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Μα εσυ λες ρε φιλε γιατι εζησε.... εμενα δεν μου φαινεται παραλογο. Αφου επενεβει γιατρος σχετικα αμεσα ουτε λεπτο δεν περασε. Αν δεν ειναι βαθυ το κοψιμο, γιατι οχι; Εσυ λες οχι και πρεπει να το στηριξεις, σαν παραλογο οχι εγω! Εσυ πρεπει να εισαι σιγουρος οτι ΔΕΝ γινεται...

παρτο σκηνοθετικα, δεν ηταν κοψιμο Deadly. Δεν ηταν συντριβανι, εσυ μπερδευτικες. Ετρεχε το αιμα καθετα, σαν να μην εχει κοπει αρτηρια. Καθομαι και μπαινω σε λεπτομερειες για να δεις οτι δεν ειναι προχειροτητα

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Zerg13 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μα εσυ λες ρε φιλε γιατι εζησε.... εμενα δεν μου φαινεται παραλογο. Αφου επενεβει γιατρος σχετικα αμεσα. Αν δεν ειναι βαθυ το κοψιμο, γιατι οχι; Εσυ λες οχι και πρεπει να το στηριξεις, σαν παραλογο οχι εγω!

Δεν θα κολλήσουμε εκεί τώρα, δεν είναι η μόνη προχειρότητα δυστυχώς. Τους περισσότερους μας ενοχλεί που (θεωρούμε) έπεσε το επίπεδο της σειράς. Εσένα σου αρέσει. Ωραία το πρόβλημα μας που είναι; Εγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα, εκτός αν ενοχλεί που της κάνουμε αρνητική κρητική (πες το κράξιμο αν θες). Δεν γίνεται να γράφονται μόνο θετικά για μια σειρά, το Breaking Bad ένα ήταν, δεν θα βγει άλλο. Χοχο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...