Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, panossar95 είπε

Όσο για αυτό που λέτε περί κόμιξ. Διαφωνώ ότι πρέπει να πηγαίνει μαζί. Ναι οκ, πάρε μια ιδέα, πάρε και μερικά στοιχεία ίδια, αλλά δε γίνεται αυτό που υπάρχει στο χαρτί να μεταφερθεί αυτούσιο στην οθόνη.

Και στη τελική, άλλαξε το λίγο, αφού βλέπεις ότι το κοινό κουράζετε. 

Πως διαφωνεις σε αυτο απο την στιγμη που μεχρι και εδω που φτασαμε βασιζεται στο μεγαλυτερο κομματι πανω στο κομικ?

Αν ειναι να ξεφυγει τελειως απο το κομικ,τοτε η σειρα πραγματικα δεν εχει λογο υπαρξης αφου για spin off εκτος κεντρικου κομικ εχουν ηδη το Fear.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόφασή μου να μην ξαναδώ τη σειρά μετά τα φετινά (άργησα 3 χρόνια σίγουρα) ενισχύεται με την αποχώρηση του μόνου σοβαρού ηθοποιού που έχει μείνει στη σειρά.

Μπράβο του που έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Πως διαφωνεις σε αυτο απο την στιγμη που μεχρι και εδω που φτασαμε βασιζεται στο μεγαλυτερο κομματι πανω στο κομικ?

Αν ειναι να ξεφυγει τελειως απο το κομικ,τοτε η σειρα πραγματικα δεν εχει λογο υπαρξης αφου για spin off εκτος κεντρικου κομικ εχουν ηδη το Fear.

Δε διαφωνώ ότι πηγαίνει. Όντως το κάνει.

Διαφωνώ που το κάνει, τόσο πολύ. Γιατί πιστεύω, γενικά, όχι μόνο για το walking, ότι δε γίνεται να μεταφέρονται κείμενα αυτούσια στην οθόνη. Αυτό. Κάτι θα βάλεις, κάτι θα βγάλεις. Προφανώς σε αυτό με το fear έχεις δίκιο.

Τώρα ας πούμε θα αναγκαστούν να πάνε εκτός κόμιξ με τον Ρικ αν φύγει. Για αυτό λέω ότι είναι η ευκαιρία τώρα. Αν υποθέσουμε ότι είναι κανονικά ο Ρικ στα κόμιξ, δε ξέρω κιολας 😛

 

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore συνεχίζεις να κανεις spoil dude, μέχρι season 7 επιτρέπονται, σου ξανά έκανα παράκληση και ακόμα να κανεις edit το προηγούμενο post σου, sorry για το report.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Fulgore συνεχίζεις να κανεις spoil dude, μέχρι season 7 επιτρέπονται, σου ξανά έκανα παράκληση και ακόμα να κανεις edit το προηγούμενο post σου, sorry για το report.

Τωρα συγνωμη αλλα πηγαινεις γυρευοντας?

Πιο πισω εχει αναφερθει για τον Carl τι συμβαινει σε αυτη την season και γιατι που θεωρειται spoiler και δεν εχει μπει edit.

Μπηκε link που αναφερει για τον Ρικ για την επομενη season(που σχολιαστηκε κιολας)τι θα απογινει, ουτε αυτο μπηκε σε spoiler.

Το ιδιο και για τον Νιγκαν πιο πισω για το πως εκλεισε αυτη η season(αν πεθανε ή οχι και τι εγινε στο τελευταιο επεισοδιο) αλλα και τι θα τον δουμε να κανει αργοτερα και αυτο εκτος spoiler.

Σελιδα 38 video που δειχνει συγκριση του τελους της τελευταιας season σε σχεση με το comic και αυτο εκτος spoiler

Θες να πιασω ολη την season να δεις ποσα πραγματα εχουν γραφτει εκτος spoiler και δεν δινει κανεις δεκαρα?

Επιλεκτικα πεφτει κραξιμο για τα spoilers,οποτε μας ερθει?

Μια απο τα ιδια και στο διπλα θεμα του Han Solo.

3 λαλουν και 2 χορευουν με τα spoilers πραγματικα.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πρόσεξα τα δικά σου και ενός αλλου user αλλα επικεντρώθηκα σε σένα γιατί το θεωρώ το πιο μεγάλο surprise/spoiler αυτής της season. Από εκεί και πέρα δεν είναι δικαιολογία το τι κάνουν οι άλλοι και δεν είναι η δικη μου δουλειά να επιτηρώ το forum. It not personal Fulgore σου είπα και sorry in advance cause im nice like that :) :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει γνωστό ότι θα αναλάβει "leadership" o Daryl οπότε μπορούν άνετα να αντιγράψουν τον κομικ ρόλο του Ρικ από το σημείο που φεύγει από τη σειρά, καρμπον στον Νταρυλ. Εξάλλου ο Νταρυλ είναι χαρακτηρας που δεν υφίσταται στα βιβλία, είναι και που είναι διακοσμητικός εδώ και 2 σεζόν άρα άνετα κολλάει ένας νέος σκοπός στον χαρακτήρα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εγώ πρόσεξα τα δικά σου και ενός αλλου user αλλα επικεντρώθηκα σε σένα γιατί το θεωρώ το πιο μεγάλο surprise/spoiler αυτής της season. Από εκεί και πέρα δεν είναι δικαιολογία το τι κάνουν οι άλλοι και δεν είναι η δικη μου δουλειά να επιτηρώ το forum. It not personal Fulgore σου είπα και sorry in advance cause im nice like that :) :P

Spoiler

 

Το point μου ειναι οτι αν ειναι να ειμαστε αυστηροι να ειμαστε σε ολα τα σχολια ολων των χρηστων και οχι μονο σε 1-2.

Για να γραφονται spoilers δεξια και αριστερα σε ολη την season σημαινει οτι οι περισσοτεροι την εχουν την σειρα τοσο γραμμενη(οπως και στο Han solo καλη ωρα που ανεφερα)που βλεπεις ποση σημασια δινεται.Και λογικο μεν αφου οι περισσοτεροι που συμμετεχουν γραφουν και οι ιδιοι πραγματα και εκτος spoiler.

Οταν λοιπον βλεπω εγω και γενικα οι υπολοιποι αυτο το πραγμα γιατι να κατσω ασχοληθω με το αν μπει κατι σε spoiler,οταν βλεπω τι γραφεται σε ολη τη season?

Δεν ειναι θεμα προσωπικο ή οχι ειναι κατι παραλογο.

Δες τελευταιο σχολιο καλη ωρα.


 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...