Προς το περιεχόμενο

1 δισεκατομμύριo ενεργούς χρήστες καθημερινά διαθέτει το WhatsApp


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εχω χρησιμοποιήσει τις περισσότερες chat/messaging εφαρμογες.

 

Σαν πλεονέκτηματα του whatsup : πιο ελαφρια εφαρμογή , end to end encryption, πιο σοβαρό ui απο το viber.

 

Το μονο πλεονέκτημα που βλέπω στο viber είναι οτι ο web/desktop  client δουλεύει ασχετά με το άν εχει το κινητό σου ενεργή συνδεση data(το whatsup δεν δουλευεί σε desktop/web client αν πχ το κινητό σου μείνει απο δικτύο/μπαταρία)

Απο εκεί και πέρα για το θεμα end to end encryption το whatsup ανήκει πλέον στο facebook οπότε αν θέλω encryption θα πάω σε signal η και telegram (αν και πχ αυτό δεν έχει encryption σε group chat )

Απο θέμα χρηστών στις δικές μου επαφές τα βλέπω ισοτιμα ισως με την ζυγαριά να γερνει προς το whatsup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο εδώ στην Ελλάδα έπιασε φουλ το viber (ίσως είναι τα εικονίδια). Νομίζω όμως ότι είχε πρώτο κλήση μέσω 3g και εφαρμογή για desktop. Στο εξωτερικό όλοι whatsapp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Viber μπροστα στο WhatsApp ειναι τα ζωα μου αργα. Ειναι αναγκαιο κακο ομως γιατι στην Ελλαδα οι περισσοτεροι το χρησιμοποιουν. Το WhatsApp απο οσο βλεπω εδω στη Γερμανια εχει νικησει ολα τα messaging apps, ακομα και τον Messenger του Facebook. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα πολλές φορές να πείσω την οικογένεια και τους γνωστούς να χρησιμοποιήσουν το WhatsApp στις αρχές του και το telegram που είναι κλάσεις ανώτερα από το viber αλλά κατέληξαν όλοι πάλι στο τελευταίο με την έννοια "που θα αλλάξουμε τώρα εμείς συνήθεια...".Εχει γίνει mainstream εδώ η εφαρμογή ολοκληρωτικά και έχει διατυπωθεί ως το καλύτερο και απόλυτο στα "απλά" μυαλά :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έκανα ένα factory reset στο κινητό μου, να πω ότι το restore του whatsapp είναι θεϊκό συγκριτικά με το ανύπαρκτο του viber (επαναφέρει τα πάντα, και εννοώ τα πάντα) 

 

οπότε πολλούς βαθμούς για αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...