Προς το περιεχόμενο

Επί πληρωμή τα γεύματα των εργαζομένων στο Apple Campus, “καθ’ υπόδειξη” του Steve Jobs


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρά τα πάει η Μηλοφών . Χρεώνει τα πάντα .Θα βγεί οσονούπω και το 8αρι με τιμή πάνω από χιλιάρικο , όπως ακούγεται , οπότε σε τρια-τέσσερα χρονάκια θα φτιάξει καινούργιο campus. Όσοι αγοράσουν τώρα  το 8αρι , και θα είναι πολλοί να είστε βέβαιοι , δεν πρέπει να ζητήσουν εκπτωτικό κουπόνι στα εστιατόρια , κάτι σαν μέτοχοι -χρηματοδότες ένα πράμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εταιρία δεν είναι συσσίτιο. Όσοι εργάζονται σε μια εταιρία πληρώνονται για αυτό που κάνουν. Ο μόνος λόγος ύπαρξης εστιατορίου σε μια τόσο μεγάλη εταιρία είναι η αύξηση παραγωγικότητας μέσω της διευκόλυνσης των υπαλλήλων.

Νομίζω ότι το τσάμπα φαΐ σε εστιατόριο εταιρίας είναι υποτιμητικό για τους υπαλλήλους.

Εγώ προσωπικά δεν θα ένιωθα καλά άμα έπαιρνα 5.000 και η εταιρία είχε το φαγητό δωρεάν.

5000€ σιγα μην επαιρνες αλλα και να τα επαιρνες οτι τζαμπα και καλο ;)

Στη google τρωνε. παιζουνε. αραζουνε, πινουν κλπ. Και νομιζω οτι ειχε βγει πριν καποιο καιρο ως ο καλυτερος εργοδοτης του κοσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Άμα σκάσεις τρία μηνιάτικα για να πάρεις το νέο iphone το εκτιμάς. Αν στο δώσουν τσάμπα η με ένα μηνιάτικο όχι.

Απλή καθαρή καπιταλιστική λογική. Κάντε το τέσσερα μηνιάτικα να ανέβει στην εκτίμηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή καθαρή καπιταλιστική λογική.

Αν η αντιπρόταση είναι η Κούβα, η Β.Κορέα , το Βιετνάμ ή η Μαριναλέδα στην Ισπανία, "μια χαρά" είναι ο καπιταλισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5000€ σιγα μην επαιρνες αλλα και να τα επαιρνες οτι τζαμπα και καλο ;)

Στη google τρωνε. παιζουνε. αραζουνε, πινουν κλπ. Και νομιζω οτι ειχε βγει πριν καποιο καιρο ως ο καλυτερος εργοδοτης του κοσμου.

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ Google Apple. Η Google είναι κλασεις ανώτερη σαν εταιρεία σε όλα από τις υπηρεσίες που προσφέρει στον κόσμο χρόνια τώρα μέχρι την άψογη μεταχείριση των υπαλλήλων της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ Google Apple. Η Google είναι κλασεις ανώτερη σαν εταιρεία σε όλα από τις υπηρεσίες που προσφέρει στον κόσμο χρόνια τώρα μέχρι την άψογη μεταχείριση των υπαλλήλων της.

 

Ενω η apple ας πούμε, τους μαστιγώνει... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω η apple ας πούμε, τους μαστιγώνει... :P

Σύμφωνα με τα site του είδους, που ασχολούνται δλδ με συνθήκες εργασίας, παροχές, ικανοποίηση υπαλλήλων, μισθούς κτλ η διαφορά μεταξυ των 2 εταιρειών είναι μεγάλη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με τσατιζει οτι η Apple ειναι πρωταθλητρια σαν Drama Queen. Οκ αρκετες εταιριες δεν προσφερουν γευματα. So what?

 

Αλλα οχι, στην Apple επρεπε να βρουν τις διδαχες του γεροντα, να τις εμπλουτισουν με λιγο Coehlio και λιγο Tom Robins, να βαλουν και Bob Dylan να παιζει στο background και να κανουν μια new age δηλωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω η apple ας πούμε, τους μαστιγώνει... :P

 

Εμενα με τσατιζει οτι η Apple ειναι πρωταθλητρια σαν Drama Queen. Οκ αρκετες εταιριες δεν προσφερουν γευματα. So what?

 

Αλλα οχι, στην Apple επρεπε να βρουν τις διδαχες του γεροντα, να τις εμπλουτισουν με λιγο Coehlio και λιγο Tom Robins, να βαλουν και Bob Dylan να παιζει στο background και να κανουν μια new age δηλωση.

 

Δείτε και Link.png Site:

λάθος , συγνώμη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δείτε και Link.png Site:

 

Μόνο που αυτοί δεν είναι υπάλληλοι της apple. Είναι σε εργοστάσιο που κατασκευάζει συσκευές για πολλές εταιρείες. Δεν είναι προσωπικό της apple, δεν πληρώνεται από την  apple, δεν έχει καμία σχέση με το θέμα του topic που αφορά τις κεντρικές της εγκαταστάσεις στην Αμερική.

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αντιπρόταση είναι η Κούβα, η Β.Κορέα , το Βιετνάμ ή η Μαριναλέδα στην Ισπανία, "μια χαρά" είναι ο καπιταλισμός.

Με την ιδια λογικη και σκεπτικο μπορεις να δειξεις οτι θες.

Ειναι σαν να μου λες να το καινουργιο γερμανικο αυτοκινητο μου ειναι κορυφαιο, εαν το συγκρινουμε με το zastava του 70.

Οι κορυφαιοι ποτε δεν συγκινονται με τους τελευταιους, δεν εχει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν στοιχειώδεις γνώσεις αγοράς δεν έχετε παιδιά. Ό,τι είπε ο Bildanos πιο πάνω...

Δεν είναι πολλά παιδάκια, ένας είμαι εν προκειμένου εγώ και ζήτησα & συγνώμη γιατί δεν διάβασα ούτε τίτλο ούτε αρκετά σχόλια για να καταλάβω περίπου κλίμα και πνεύμα που γράφετε σε αυτό το 'τίτλο' αλλά και περιεχόμενο μη σου πω.

 

Οπότε μη μαλώνεις τα υπόλοιπα μόνο εμένα με τις 3 τελείες, καλέ μου κάτοικε Kent , UK.

 

Εάν έχεις χρόνο γράψε και μια εισαγωγή για το τι??? εννοείς γνώσεις τις αγοράς και μάλιστα στοιχειώδης,

εγώ να είσαι σίγουρος θα το διαβάσω.

 

Καλό μεσημέρι να έχεις εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι πολλά παιδάκια, ένας είμαι εν προκειμένου εγώ και ζήτησα & συγνώμη γιατί δεν διάβασα ούτε τίτλο ούτε αρκετά σχόλια για να καταλάβω περίπου κλίμα και πνεύμα που γράφετε σε αυτό το 'τίτλο' αλλά και περιεχόμενο μη σου πω.

 

Οπότε μη μαλώνεις τα υπόλοιπα μόνο εμένα με τις 3 τελείες, καλέ μου κάτοικε Kent , UK.

 

Εάν έχεις χρόνο γράψε και μια εισαγωγή για το τι??? εννοείς γνώσεις τις αγοράς και μάλιστα στοιχειώδης,

εγώ να είσαι σίγουρος θα το διαβάσω.

 

Καλό μεσημέρι να έχεις εκεί!

 

Με απλά λόγια σου λέμε πως η Foxconn είναι ένα τεράστιο εργοστάσιο - Πόλη που κατασκευάζει κινητά πολλών εταιρειών (apple, samsung, sharp, κλπ). Οι χιλιάδες υπάλληλοι εκεί δεν είναι εργαζόμενοι της Apple και οι συνθήκες εργασίας τους δεν έχουν καμία σχέση με το προσωπικό της Apple στα κεντρικά της στο Κουπερτίνο. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πολλά παιδάκια, ένας είμαι εν προκειμένου εγώ και ζήτησα & συγνώμη γιατί δεν διάβασα ούτε τίτλο ούτε αρκετά σχόλια για να καταλάβω περίπου κλίμα και πνεύμα που γράφετε σε αυτό το 'τίτλο' αλλά και περιεχόμενο μη σου πω.

 

Οπότε μη μαλώνεις τα υπόλοιπα μόνο εμένα με τις 3 τελείες, καλέ μου κάτοικε Kent , UK.

 

Εάν έχεις χρόνο γράψε και μια εισαγωγή για το τι??? εννοείς γνώσεις τις αγοράς και μάλιστα στοιχειώδης,

εγώ να είσαι σίγουρος θα το διαβάσω.

 

Καλό μεσημέρι να έχεις εκεί!

 

Ο Bildanos σου είχε ήδη εξηγήσει με απλά λόγια αμέσως πριν το δικό μου μύνημα.

 

Τίτλους δεν διαβάζεις, σχόλια δεν διαβάζεις, θες να γράψουμε και εισαγωγές για το πως λειτουργεί η αγορά και η παραγωγή τρομάρα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...