Προς το περιεχόμενο

Κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ απαραδεκτοι σε εγγύηση


mecp2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και τωρα θα βγει ενας χρηστης με 0 μηνυματα και ονομα σοτος18 και θα πει το πλαισιο η εταιρεια μας εχει τους καλυτερους τεχνικους εξιδικευμενους απο επαλ και η εγγυηση μας σε ολα τα προιντα ειναι εφ ορου ζωης..

καππα  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες κακη εξηπηρετηση στο σερβισ τι εννοεις ? οπως ειναι τα πραγματα στην ελληνικη αγορα τη περιμενες να πας μια καρτα 1000 ευρω και να σου πει το καταστημα πριν την κοιταξει οκ σε πιστευω ειναι χαλασμενη πανε παρε μια αλλη ?αυτα ελλαδα καλως η κακως τελειωσαν

τωρα αν σας φαινετε παραλογη η αναμονη δοκιμαστε να κανετε RMA μονοι σας στην εκαστοτε εταιρια αλλα μετα ελατε εδω και γραψτε ποσες μερες σας πηρε η διαδικασια και με τι κοστος

Κανένας δεν είπε να μου δώσει απευθείας μια άλλη κάρτα   χωρίς τον απαιτούμενο έλεγχο στην παλιά άλλα να περιμένω να μου απαντήσει σε ένα μήνα και άλλο ένα μήνα η διαδικασία για το rma 2 μήνες στο σύνολο νισάφι πια.

Τότε δεν υπάρχει λόγος να σκάμε 100 ευρώ παραπάνω και να ψωνίζουμε από της παραπάνω εταιρείες ποιος ο λόγος.

Όσο άφορα  το rma έχω κάνει δυο φορές μια κάρτα γραφικών ASUS και ένα intel usb stick και στις δυο περιπτώσεις

ο χρόνος αντικατάστασης δεν ξεπέρασε της 20- 25 μέρες χωρίς να επιβαρυνθώ το παραμικρό έξοδο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα έχω πει από την αρχή, αυτός είναι ο λόγος που έδωσα κι εγώ παραπάνω χρήματα και προτίμησα να αγοράσω από Ελλάδα και συγκεκριμένα από πλαίσιο. Τελικά όμως μεγάλη μαλάκια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εκανες καταγγελια για την αρνηση και παραπλανηση για να μην σου δωσουνε καρτα γραφικων μεχρι να κοιταξουνε την προβληματικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα θα βγει ενας χρηστης με 0 μηνυματα και ονομα σοτος18 και θα πει το πλαισιο η εταιρεια μας εχει τους καλυτερους τεχνικους εξιδικευμενους απο επαλ και η εγγυηση μας σε ολα τα προιντα ειναι εφ ορου ζωης..

 

καππα  

Εντελως τυχαια ετσι μην ξεχνιομαστε.Καποτε θυμάμαι είχε πεταχτεί ένα χρήστης που δήλωνε κάτι υπέυθυνος του πλαισιού και έλεγε έλεγε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελως τυχαια ετσι μην ξεχνιομαστε.Καποτε θυμάμαι είχε πεταχτεί ένα χρήστης που δήλωνε κάτι υπέυθυνος του πλαισιού και έλεγε έλεγε

Δεν μας απαντησε ομως ποτε, γιατι δεν υπαρχει ζυγαρια στα αξιοπιστα καταστηματα ΠΛΑΙΣΙΟ, ωστε να ζυγιζουμε τα τροφοδοτικα, και να ξερουμε την πραγματικη τους αξια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας απαντησε ομως ποτε, γιατι δεν υπαρχει ζυγαρια στα αξιοπιστα καταστηματα ΠΛΑΙΣΙΟ, ωστε να ζυγιζουμε τα τροφοδοτικα, και να ξερουμε την πραγματικη τους αξια.

Αφου με το ζορι η ζυγαρια θα δειξει 0.01 οσο ζυγιζει το κινεζικο εξαρτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου με το ζορι η ζυγαρια θα δειξει 0.01 οσο ζυγιζει το κινεζικο εξαρτημα

Υπηρχε διαφημιση στο επισημο youtube καναλι του πλαισιου, οπου "γνωστος" παρουσιαστης μας ελεγε πως μια πολυ καλη ενδειξη της ποιοτητας των τροφοδοτικων, ειναι το βαρος, και τα turbox ειναι τα βαρυτερα της αγορας. Δεν ηταν πρωταπριλιατικο αστειο, οντως ετσι το διαφημιζανε.

Ειχα ρωτησει παπαγαλακι της εταιριας εδω πριν λιγα χρονια

http://www.insomnia.gr/topic/479564-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CF%83%CE%B9%CE%BF/page-12?do=findComment&comment=52509691

Μιλαμε τωρα υποτιθεται για σοβαρη εταιρια εν ετη 2010. Οχι 1980, οχι 1990 ουτε καν 2000. Και ειχανε διαφημιση να παρουμε τροφοδοτικο βαση βαρους.

Και εχουν ακομα πελατες.

Τι να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βρεις το βίντεο φίλε?

Το εχασα απο χαλασμενο σκληρο (τον ειχα παρει χρονια πριν απο αυτους, ελπιζω να μην του κανανε βουντου), και το βιντεο το διεγραψε η υπηρεσια που το ειχα ανεβασει. Το ειχα στειλει σε διαφορα παιδια απο εδω, ελπιζω να το εχει κρατησει καποιος αλλος και να το ξανανεβασει καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανένας δεν είπε να μου δώσει απευθείας μια άλλη κάρτα χωρίς τον απαιτούμενο έλεγχο στην παλιά άλλα να περιμένω να μου απαντήσει σε ένα μήνα και άλλο ένα μήνα η διαδικασία για το rma 2 μήνες στο σύνολο νισάφι πια.

Τότε δεν υπάρχει λόγος να σκάμε 100 ευρώ παραπάνω και να ψωνίζουμε από της παραπάνω εταιρείες ποιος ο λόγος.

Όσο άφορα το rma έχω κάνει δυο φορές μια κάρτα γραφικών ASUS και ένα intel usb stick και στις δυο περιπτώσεις

ο χρόνος αντικατάστασης δεν ξεπέρασε της 20- 25 μέρες χωρίς να επιβαρυνθώ το παραμικρό έξοδο.

Η msi πάντως όταν έκανα rma δεν καλύπτε τα μεταφορικά προς αυτούς,

Σε μια sapphire ρ9 280 έκαναν 26 μέρες(ημερολογιακες) από όταν την παρέδωσα να μου φέρουν νέα κάρτα, τον 1 μήνα έξτρα δεν ξέρω που τον βγάζετε, η διαδικασία είναι συνήθως έλεγχος στο τοπικό κατάστημα αν βρούνε πρόβλημα αποστολή Αθήνα στα κεντρικά και από εκεί βγάζουν μια πιο λεπτομερή έκθεση και γίνεται η αποστολή προς την εκάστοτε εταιρία αυτό συνήθως θέλει 2-4 μέρες (ανάλογα σε πια πόλη μένεις, αν είσαι σε νησί κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "αξιοπιστοι " τεχνικοι του Πλαισιου που ηλπιζε να εχει ο φιλος που ανοιξε το ποστ, σε καταστημα στην Αθηνα (δε δινω συσκεκριμενα ποιο), τους παει φιλος πισω μια 1080ti υδροψυκτη εκδοση με απαραδεκτο coil whine. Ανοιγει ο τεχνικος τη σακουλα και βλεπει υδροψυξη και βιδες και ρωταει το επικο "α μου εφερες και την υδροψυξη?".

Δλδ εναλλακτικα περιμενε να την παρει ξηλωμενη να σταζει ζουμια?

Τοσο εμπειροι ειναι. Φυσικα η διαφικαδια πηρε κοντα ενα μηνα να ληξει και δεν αλλαξε τπτ οπου ευθυνεται και η εταιρια της gpu ( msi) που δεν την αντικατεστησε.

Αλλα οντως οταν ακους τετοια να ελπιζεις οτι δεν θα ασχοληθουν να σου φτιαξουν τπτ και θα στειλουν το προιον στην αντιστοιχη εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η msi πάντως όταν έκανα rma δεν καλύπτε τα μεταφορικά προς αυτούς,

Σε μια sapphire ρ9 280 έκαναν 26 μέρες(ημερολογιακες) από όταν την παρέδωσα να μου φέρουν νέα κάρτα, τον 1 μήνα έξτρα δεν ξέρω που τον βγάζετε, η διαδικασία είναι συνήθως έλεγχος στο τοπικό κατάστημα αν βρούνε πρόβλημα αποστολή Αθήνα στα κεντρικά και από εκεί βγάζουν μια πιο λεπτομερή έκθεση και γίνεται η αποστολή προς την εκάστοτε εταιρία αυτό συνήθως θέλει 2-4 μέρες (ανάλογα σε πια πόλη μένεις, αν είσαι σε νησί κτλ

Στην καλύτερη περίπτωση να την έχει σε 40-50 μέρες καινούργια κάρτα αν δεν προαποφασιστούν τίποτα άλλες λαλακίεσ από το πλαίσιο δεν φημίζονται για την ταχύτητα τους παλιά ναι είχαν ελάχιστα καλύτερη εξυπηρέτηση από την σημερινή  σε τέτοια θέματα.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...