Προς το περιεχόμενο

εργασία Σάββατα


santac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά γινεται μια προσπάθεια να σπάσει το 5νθημερο και να εργάζονται όλοι, όλες τις ημέρες τις εβδομάδας, αν και το θεωρω δυσκολο.

Ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στη Γενικη παντως τα παιδια που δουλευουν Σαββατο δουλευουν τυπικα 7 ωρες τη μερα,για να κανουν 5 ωρες το Σαββατο.

Η Γενικη ειναι απο τις πιο τυπικες εταιριες που εχω δει,οποτε ειναι 100% νομιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Γενικη παντως τα παιδια που δουλευουν Σαββατο δουλευουν τυπικα 7 ωρες τη μερα,για να κανουν 5 ωρες το Σαββατο.

Η Γενικη ειναι απο τις πιο τυπικες εταιριες που εχω δει,οποτε ειναι 100% νομιμο.

Έτσι είναι παντού... Νόμιμο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Γενικη παντως τα παιδια που δουλευουν Σαββατο δουλευουν τυπικα 7 ωρες τη μερα,για να κανουν 5 ωρες το Σαββατο.

Η Γενικη ειναι απο τις πιο τυπικες εταιριες που εχω δει,οποτε ειναι 100% νομιμο.

Nαι μπορει να νομιμοποιηθει. Το δηλωνεις στην επιθεωρηση εργασιας κτλ. Απλά οι ωρες του Σαββάτου πληρωνονται πιο ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι μπορει να νομιμοποιηθει. Το δηλωνεις στην επιθεωρηση εργασιας κτλ. Απλά οι ωρες του Σαββάτου πληρωνονται πιο ακριβά.

Σε πιο όνειρο; φραγκο δεν δίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας καλά; φυσικά και το δήλωσαν, έχουμε αντίγραφα όλοι πάνω μας.

Εντυπωση μου κάνει που δε σας πληρωνουν παραπάνω την Σαββατιάτικη εργατοώρα τότε.

Οκ δεν ειμαι εργατολόγος, ισως να έχουν βρει κανα παραθυράκι. Βέβαια μπορεις να το δεις καλυτερα στη βεβαίωση μισθοδοσίας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωση μου κάνει που δε σας πληρωνουν παραπάνω την Σαββατιάτικη εργατοώρα τότε.

Οκ δεν ειμαι εργατολόγος, ισως να έχουν βρει κανα παραθυράκι. Βέβαια μπορεις να το δεις καλυτερα στη βεβαίωση μισθοδοσίας σου.

15 χρόνια το ίδιο γίνεται... Είναι κόλπο τώρα τι κόλπο δεν ξέρω. Τα ίδια λεφτά παίρνω είτε πάω Σάββατο είτε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιον λογο να ειναι ακριβοτερο το μεροκαματο του σαβατου;στον ιδιωτικο τομεα,το σαβατο ειναι κανονικη εργασιμη........αν δεν αρεσει,πας δημοσιο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωση μου κάνει που δε σας πληρωνουν παραπάνω την Σαββατιάτικη εργατοώρα τότε.

Οκ δεν ειμαι εργατολόγος, ισως να έχουν βρει κανα παραθυράκι. Βέβαια μπορεις να το δεις καλυτερα στη βεβαίωση μισθοδοσίας σου.

 

Παραπάνω πληρώνεσαι την Κυριακή και όχι το Σάββατο που είναι κανονική εργάσιμη.

 

Προσωπικά δουλεύω και τα Σ/Κ-, 2-3 φορές το μήνα τουλάχιστον, καθώς και τις περισσότερες αργίες εδώ και 12 χρόνια. Δε παραπονιέμαι βέβαια, είναι και η φύση της δουλειάς τέτοια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιον λογο να ειναι ακριβοτερο το μεροκαματο του σαβατου;στον ιδιωτικο τομεα,το σαβατο ειναι κανονικη εργασιμη........αν δεν αρεσει,πας δημοσιο......

Η μάνα μου στο δημόσιο όποτε πάει Σάββατο παίρνει απλά ρεπό άλλη μέρα.

Αντίστοιχα και ο αδερφός μου που δεν έχει ούτε αργίες ούτε τίποτα.

 

Αντίθετα εγώ αν πάω Σάββατο ενώ έχω δουλέψει και την υπόλοιπη βδομάδα πληρώνομαι έξτρα σε ιδιωτική εταιρεία όπως και όλες τις υπερωρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σάββατο απο την εργατική νομοθεσία δεν πληρώνεται, αντί αυτου δίνεται ρεπό μια εργάσιμη ημερα, αυτό ισχύει απο τοτε που καθιερώθηκε το πενθήμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σάββατο δεν πληρωνόταν ποτέ έξτρα. Η εργασία την Κυριακή και στις επίσημες αργίες έχει προσαύξηση ημερομισθίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...