Προς το περιεχόμενο

Κάψιμο από τηγάνι ????


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούμπησα καταλαθως το τηγάνι που έκαιγε σε full θερμοκρασια στην κοιλιά μου.Το μεγεθος του εγκαυματος ειναι οσο της παλαμης περίπου.Εχω δοκιμάσει αλοιφες κλπ ωστόσο τωρα ανησυχώ πολυ για το σημαδι που θα μου αφήσει ! Καμια συμβουλη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας σε νοσοκομείο λέμε τώρα μία πιθανότητα;

 

υπαρχει οπωσδήποτε καποιο μυστηριο νοσοκομειο καπου στην χωρα που οταν εφημερευει για επειγοντα, στο γραφειο διαλογης και καθως ο γιατρος κλεινει το παραβαν πισω σας και ετοιμαζει τα εργαλεια του, ενεργοποιειται μια μαυρη τρυπα, ρουφαει τον ασθενη με το σμαρτφοουν του ανα χειρας σαν καταπακτη  και τον πεταει σε ενα τροπικο ακατοικητο νησακι οπου το μονο ιχνος πολιτισμου ειναι μια ταμπελα με ενσωματωμενη κεραια κινητης τηλεφωνιας που γραφει με μεγαλα γραμματα :

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΡΩΤΗΣΕΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την σταμπα δεν την γλυτωνεις,θα την εχεις για πολΰυυύυυ καιρο,ετσι για να θυμασαι τις βλακειες.......βαλε καμια παιδικη κρεμα για τα συγκαματα,με μπεμπανθολ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορέσεις να βρεις φυτό Αλόη, να κόψεις και να βάλεις το ζελέ της. Κάνει πολύ καλή δουλειά, βέβαια αν δεις ότι είναι σοβαρό κάψιμο και έχει κάνει ανοιχτή πληγή, θα ήταν καλύτερο να επισκεφθείς κάποιον γιατρό (λογικά νοσοκομείο) για να σου βάλουν κάποια γάζα και να σου δείξουν πως θα πρέπει να το αντιμετωπίσεις μέχρι να επουλωθεί λίγο η πληγή και να μπορείς να βάλεις κάποιο προϊόν πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pulvo 47 τιμη 7€ περιπου στα φαρμακεια.Κεραλοιφη (10€),εχει μερικους απο επαρχια που πουλανε στο facebook (απεφυγε Αθηναιους λογω οτι φτιαχνουν αραιομενη).Και με τα δυο θα εχεις γρηγορη επουλωση αλλα με την κεραλοιφη το σημαδι θα φυγει πιο γρηγορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει οπωσδήποτε καποιο μυστηριο νοσοκομειο καπου στην χωρα που οταν εφημερευει για επειγοντα, στο γραφειο διαλογης και καθως ο γιατρος κλεινει το παραβαν πισω σας και ετοιμαζει τα εργαλεια του, ενεργοποιειται μια μαυρη τρυπα, ρουφαει τον ασθενη με το σμαρτφοουν του ανα χειρας σαν καταπακτη και τον πεταει σε ενα τροπικο ακατοικητο νησακι οπου το μονο ιχνος πολιτισμου ειναι μια ταμπελα με ενσωματωμενη κεραια κινητης τηλεφωνιας που γραφει με μεγαλα γραμματα :

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΡΩΤΗΣΕΣ?

τον Φρόσκη τι τον εχεις, αν επιτρεπεται;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοσοκομείο δεν πηγα καθως το θεωρησα οριακο το εγκαυμα.Τωρα βαζω Pulvo,δεν με καίει οπως στην αρχη.Τωρα με νοιαζει να φυγει το σημάδι οσο το δυνατον πιο συντομα.Σε ποσο καιρο λετε να φύγει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοσοκομείο δεν πηγα καθως το θεωρησα οριακο το εγκαυμα.Τωρα βαζω Pulvo,δεν με καίει οπως στην αρχη.Τωρα με νοιαζει να φυγει το σημάδι οσο το δυνατον πιο συντομα.Σε ποσο καιρο λετε να φύγει ;

Όπως το βλέπω, σε 15 μέρες.

Πήγαινε άνθρωπέ μου να το δει κάποιος....

Νοσοκομείο δεν πηγα καθως το θεωρησα οριακο το εγκαυμα.Τωρα βαζω Pulvo,δεν με καίει οπως στην αρχη.Τωρα με νοιαζει να φυγει το σημάδι οσο το δυνατον πιο συντομα.Σε ποσο καιρο λετε να φύγει ;

Όπως το βλέπω, σε 15 μέρες.

Πήγαινε άνθρωπέ μου να το δει κάποιος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσο καιρό κάνεις να πας στον γιατρό.

 

Δεν περίμενα να ακούσω πως δεν θα πας γιατρό. Πίστευα πως απλά ζητούσες μια γρήγορη συμβουλή πάνω στο άγχος σου πριν πας στον γιατρό και σκεφτόμουν να κραξω αυτούς που πετάγονται πάντα σε τέτοια νήματα και κράζουν τον νηματοθέτη.

 

Τελικά όμως στην περίπτωσή σου είχαν δίκιο. Δεν χρειάζεται να είναι ζήτημα ζωής ή θανάτου για να πας στον γιατρό, μπορεί πχ να αποφύγεις να σου μείνει σημάδι ή καμία μόλυνση.

Εγώ θα πήγαινα σε ιδιώτη την ίδια στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοσοκομείο δεν πηγα καθως το θεωρησα οριακο το εγκαυμα.Τωρα βαζω Pulvo,δεν με καίει οπως στην αρχη.Τωρα με νοιαζει να φυγει το σημάδι οσο το δυνατον πιο συντομα.Σε ποσο καιρο λετε να φύγει ;

Όπως το βλέπω, σε 15 μέρες.

Πήγαινε άνθρωπέ μου να το δει κάποιος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω αρχίσει και ανησυχώ περισσοτερο τωρα...θα κλείσω ραντεβού σε γιατρό.

 

Το 15 μερες που γραφτηκε παραπανω ηταν τρολ ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μεγάλο κάψιμο από σόμπα ο φαρμακοτρίφτης (καλή του ώρα) μου έδωσε μια αλοιφή  Flogo.Ουτε σημάδι άφησε.

http://www.pharmasept.gr/el/ta-proionta-mas/flogo

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...