Προς το περιεχόμενο

TV season 2017-2018


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Στις 11/7/2018 στις 1:46 ΜΜ, Heybro είπε

Sick Note

42.jpg

https://www.imdb.com/title/tt5770788/?ref_=nv_sr_1

Καλη παπαριτσα. Ειχε 1 2 στιγμες καλες και μεχρι εκει. Θα μπορουσαν να το κανουν λιγο καλυτερο γιατι το θεμα εχει τη φαση του και με οτι συμβαινει. Καφριλα οσο δεν παει κλασικοι Αγγλοι και ο Nick Frost πιο χαζος και απο τα κατσικια. 5/10

Την ειδα επειδη πετυχα εδω το ποστ σου. 

Εξαιρετικοτατη σειρα για τα γουστα μου, κλασικη αγγλικη καφροκομωδια!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎15‎/‎7‎/‎2018 στις 8:09 ΜΜ, Πανος999 είπε

Τι γνωμη εχετε για το "The Forest"  απο netflix? Γαλλικη σειρα 6 επεισοδιων.. Μυστηριου κ Εγκληματος ειναι.. 

Την ειδα μεσα στο Σ/Κ, αξιολογη.. Λογικα θα εχει κ 2η σεζον αλλα δεν εχω δει κατι ακομα..

Μου άρεσε αρκετά. Δεύτερη σεζόν με άλλη ιστορία;

Ειδα ακόμη την Βελγική Hotel Beau Séjour, με θέμα τη δολοφονία μιας κοπέλας που όμως παραμένει «ζωντανή» για κάποιους ανθρώπους.

Την Νορβηγική Borderline του Netflix που πήγε αρκετά καλά αν και θα μπορούσε να πάει πολύ καλύτερα με θέμα ένα αστυνομικό που προσπαθεί να εξιχνιάσει μια αυτοκτονία αλλά και να καλύψει τον αδερφό του που μπλέκεται στην όλη ιστορία.

Από τις τρεις το the forest είναι μάλλον η καλύτερη.

Αυτές τις μέρες βλέπω το Condor που είναι βασισμένο στην ταινία οι 3 ημέρες του κόνδορα με τον Ρεντφορντ και την Νταναγουαίη. (που με τη σειρά του ήταν βασισμένο σε βιβλίο).

Καλή προσπάθεια, καλοί ηθοποιοί καλή παραγωγή.

Έκπληξη της σεζόν για μένα το Killing Eve. Με την Sandra O να κρασάρει πάνω στην Jodie Comer σε μια στιλάτη παραγωγή, με πολύ καλές ερμηνείες καλό σενάριο και γρήγορο ρυθμό. Μια αναλύτρια κυνηγά και κυνηγιέται από μια δολοφόνο υψηλών στόχων. 

Επεξ/σία από fasttam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, fasttam είπε

Ειδα ακόμη την Βελγική Hotel Beau Séjour, με θέμα τη δολοφονία μιας κοπέλας που όμως παραμένει «ζωντανή» για κάποιους ανθρώπους.

Την Νορβηγική Borderline του Netflix που πήγε αρκετά καλά αν και θα μπορούσε να πάει πολύ καλύτερα με θέμα ένα αστυνομικό που προσπαθεί να εξιχνιάσει μια αυτοκτονία αλλά και να καλύψει τον αδερφό του που μπλέκεται στην όλη ιστορία.

Από τις τρεις το the forest είναι μάλλον η καλύτερη.

Αυτές τις μέρες βλέπω το Condor που είναι βασισμένο στην ταινία οι 3 ημέρες του κόνδορα με τον Ρεντφορντ και την Νταναγουαίη. (που με τη σειρά του ήταν βασισμένο σε βιβλίο).

Τις borderline και forest τις έχω στη λίστα, ευχαριστώ για τις Hotel και Condor! Η δεύτερη είναι ταινία;

Γαλλική μίνι σειρά είναι και η Frozen Dead, την βρίσκω πολύ ατμοσφαιρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎17‎/‎7‎/‎2018 στις 2:58 ΜΜ, nik5163 είπε

Τις borderline και forest τις έχω στη λίστα, ευχαριστώ για τις Hotel και Condor! Η δεύτερη είναι ταινία;

Γαλλική μίνι σειρά είναι και η Frozen Dead, την βρίσκω πολύ ατμοσφαιρική.

Το Condor είναι  σειρά.

Μια ακόμα σειρά που ξέχασα να γράψω είναι το Godless του Netflix. Γουέστερν αλλά χωρίς πολλά μπαμ μπούμ, εκτός από το τελευταίο επεισόδιο, με θέμα μια πόλη που έχει μείνει μόνο με γυναίκες και την προσπάθεια τους να κρατήσουν ένα ορυχείο και να μείνουν ζωντανές. Πολύ καλές ερμηνείες από πάρα πολλούς ηθοποιούς, ωραία τοπία και αργός ρυθμός που όμως σε κρατάει γιατί χτίζει προσεκτικά όλους τους χαρακτήρες.

Θα δω το Frozen.

Επεξ/σία από fasttam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Ξεκίνησε unforgotten season 3 με πολύ δυνατό πρώτο επεισόδιο που χτίζει το χάος που θα επακολουθήσει. Νέος φόνος και αρκετοί ύποπτοι.

Περιμενα πως και πως. Αργησανε να βγαλουν την 3η. Με το καλημερα σε κερδιζει και αυτη η σεζον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το Unforgotten η Nicola Walker παίζει την αστυνομικό και στη καινούργια σειρά του Netflix River δίπλα στον (πάρα πολλών κυβικών) Stellan Skarsgård.

Τα δύο πρώτα επεισόδια  που είδα ήταν πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
16 ώρες πριν, koftis650 είπε

wtf τιναιαυτορε

ουτε το ηξερα εχει την υψηλοτερη βαθμολογια απο παραγωγες 2018/τι λεει παιδες ειναι τοσο καλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικο το βρισκω προσωπικα. ΤΟ μονο κακο ειναι οτι εδωσαν κατευθειαν 3 επεισοδια τα οποια τα ειδα με την μια και τωρα δινουν ενα την εβδομαδα. Οποτε υπομονη να τελειωσει πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2018 στις 8:09 ΜΜ, stormrain είπε

Την ειδα επειδη πετυχα εδω το ποστ σου. 

Εξαιρετικοτατη σειρα για τα γουστα μου, κλασικη αγγλικη καφροκομωδια!! 

Καφρίλα έτσι. Ήταν too stupid σε μερικά σημεία αυτό με χάλασε περισσότερο. Αναμένω προφανώς δεύτερη σεζόν ο αστυνόμος με το kgb απίστευτος όπως και ο φίλος του Daniel από τα online παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω μια σειρά με Detective φάση και είμαι ανάμεσα στο True Detective αλλά και στο sherlock , μιας και για τις 2 διαβάζω εξαιρετικές κριτικές εσείς τι προτείνετε να αρχίσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, SPANK είπε

Θέλω να δω μια σειρά με Detective φάση και είμαι ανάμεσα στο True Detective αλλά και στο sherlock , μιας και για τις 2 διαβάζω εξαιρετικές κριτικές εσείς τι προτείνετε να αρχίσω ?

True detective season 1 και μετά Sherlock. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...