Προς το περιεχόμενο

TV season 2017-2018


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Θέλω να δω μια σειρά με Detective φάση και είμαι ανάμεσα στο True Detective αλλά και στο sherlock , μιας και για τις 2 διαβάζω εξαιρετικές κριτικές εσείς τι προτείνετε να αρχίσω ?

Mindhunter εχεις δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 343
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, SPANK είπε

Όχι ειναι και αυτο τέτοια φάση ?

Mindhunter και Manhunt: Unabomber ειναι σε παρομοιο στυλ του 2017 και οι 2 εχουν παιχτει μονο απο μια σεζον. Θα προτεινα και το εξαιρετικο happy valley πολυ δεν το ξερουν αλλα προκειται για σειρα διαμαντι μυστηριου με χτισιμο χαρακτηρων κτλ. Οπως και το cardinal 2 σεζον και εδω καναδικης παραγωγης με εξαιρετικη ατμοσφαιρα και ωραιο story.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SPANK είπε

Όχι ειναι και αυτο τέτοια φάση ?

Εχει να κανει με 2 agents που αναλυουν γνωστους εγκληματιες, τι τους εσπρωξε στο εγκλημα ας πουμε, λυνουν φονους κτλπ. Η παραγωγη ειναι εξαιρετικη, τρομερη σκηνοθεσια, τρομερη μουσικη, και πολυ καλοι ηθοποιοι. Αν και ειμαι biased, θα ελεγα να δεις αυτην πρωτα,  ειναι μονο 1 σεζον και λιγα επεισοδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Happy valley το έχω δει και είναι όντως πολύ καλό όπως και το Broadchurch που αναφέρθηκε παραπάνω όπως και το the fall.  Έπι ένα χρόνο έβλεπα σειρές μόνο με Βρετανους αστυνομικούς και μου ερσε πολύ η έμφαση που δίνουν στη λεπτομέρεια σε αυτές τις σειρές . 

Επίσης το the killing είναι καλό αν και κουράζει σε αρκετά σημεία .Και το Δανέζικο the Bridge https://m.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=m_tt_rec_tti φαινοταν καλό όσο είδα γιατί το σταμάτησα όταν δεν έβρισκα υπότιτλους .

Αλλά TD και Sherlock κατά τη γνώμη μου παραμένουν κορυφαία στο είδος . Δλδ αν ήταν να ξαναδώ κάποια από την αρχή θα ήταν αυτά .

Επεξ/σία από totalius
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Απο βρετανικές αστυνομικές προτείνω και το Luther. Το οποίο βγαίνει και η 5η σεζόν σε λίγο καιρό μετά απο hiatus χρόνων.

Πρέπει να το δω αυτό το έβαλα ο ote εδώ και 2 βδομάδες και όλο λέω να το αρχίσω. 

1 ώρα πριν, totalius είπε

Το Happy valley το έχω δει και είναι όντως πολύ καλό όπως και το Broadchurch που αναφέρθηκε παραπάνω όπως και το the fall.  Έπι ένα χρόνο έβλεπα σειρές μόνο με Βρετανους αστυνομικούς και μου ερσε πολύ η έμφαση που δίνουν στη λεπτομέρεια σε αυτές τις σειρές . 

Επίσης το the killing είναι καλό αν και κουράζει σε αρκετά σημεία .Και το Δανέζικο the Bridge https://m.imdb.com/title/tt1733785/?ref_=m_tt_rec_tti φαινοταν καλό όσο είδα γιατί το σταμάτησα όταν δεν έβρισκα υπότιτλους .

Αλλά TD και Sherlock κατά τη γνώμη μου παραμένουν κορυφαία στο είδος . Δλδ αν ήταν να ξαναδώ κάποια από την αρχή θα ήταν αυτά .

Πιστεύω πιο mainstream κυρίως το sherlock το happy valley λίγοι το γνωρίζουν. Το broadchuch δεν το γνώριζα θα το έχω στ; υπόψιν και το the killing έχω δει λίγα επεισόδια πολύ καλή και αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν μια εποχη που οτι ειχε σφραγιδα νετφλιξ ηταν σαν να εχει εγγυηση ποιοτητας (marco polo, narcos, house of cards , oa , a series of unfortunate events, get down, orange is the new black, οι πρωτες defenderomembers σειρες. πλεον με ολες αυτες τις φθηνοπαραγωγες απο ολο το κοσμο, δεν λεει τιποτα απολυτως...Εχουν ριξει αφανταστα τη ποιοτητα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...