Προς το περιεχόμενο

OnePlus 5, με Snapdragon 835, 6GB RAM, 64GB ROM, 2 κάμερες και τιμή €390


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Ένα από τα καλύτερα smartphones αυτής της χρονιάς είναι χωρίς αμφιβολία το OnePlus 5, ένα smartphone που όχι μόνο συνδυάζει κορυφαίες επιδόσεις εξαιτίας των τεχνικών του χαρακτηριστικών, αλλά αποτελεί και μια από τις πιο συμφέρουσες αγορές στην κατηγορία που ανήκει.

 

Πλεόν με τιμή €390 (κουπόνι: LSRONEPLUSA), το OnePlus 5, είναι ένα από τα πιο οικονομικά smartphone της αγοράς που ενσωματώνουν το καλύτερο chipset της Qualcomm, το Snapdragon 835. Με οκταπύρηνο επεξεργαστή, 6GB μνήμη και 64GB αποθηκευτικού χώρου, το OnePlus 5 ξεχωρίζει ανάμεσα σε όλα για την ποιότητα κατασκευής του αλλά και για την ποιότητα των φωτογραφιών του.

 

Γι' αυτές, στο πίσω μέρος η OnePlus έχει ενσωματώσει αυτή τη φορά ένα διπλό σύστημα φακών telephoto, με αισθητήρες των 20MP και 16MP, με τον συνδυασμό των δύο να δίνει τη δυνατότητα για εντυπωσιακές λήψεις τύπου "Portrait Mode" όπου το παρασκήνιο είναι θολό, κάνοντας το κεντρικό αντικείμενο της φωτογραφίας να ξεχωρίζει. Ακόμα η αυτόματη εστίαση γίνεται σε χρόνο ρεκόρ ενώ και η εμπρόσθια κάμερα έχει ανάλυση 16MP με διάφραγμα f/2.0, για κορυφαίες selfies. Η εγγραφή βίντεο μπορεί να γίνει στην 4K ανάλυση με υποστήριξη οπτικού σταθεροποιητή μετά από πρόσφατη αναβάθμιση.

 

oneplus-5-midnight-black-1.jpg

 

Κάτω από την AMOLED οθόνη των 5,5 ιντσών με Full HD ανάλυση η οποία χαρίζει πολύ καλά χρώματα, βρίσκεται ο αισθητήρας ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων, ο οποίος φέτος είναι αρκετά καλύτερος από την περσινή γενιά, δίνοντας πρόσβαση στον χρήστη σε χρόνο περίπου στο 0.1 του δευτερολέπτου. Ένα ακόμη σημαντικό χαρακτηριστικό του OnePlus 5 είναι η μπαταρία των 3.300mAh η οποία μπορεί να φορτίσει σε χρόνους λίγο πάνω από τα 60 λεπτά, εξαιτίας της τεχνολογίας Dash Charge. Σύμφωνα με την εταιρεία, φόρτιση μόλις 30 λεπτών είναι αρκετή για χρήση του κινητού για μία ολόκληρη ημέρα,

 

Το OnePlus 5 είναι διαθέσιμο από το ηλεκτρονικό κατάστημα TomTop με τιμή €390 για περιορισμένο χρονικό διάστημα, με τους ενδιαφερόμενους να πρέπει να εισάγουν το κουπόνι LSRONEPLUSA κατά τη διαδικασία της παραγγελίας.

post-39041-0-84242500-1503078876_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε με το καλό εγώ την παραγγελία μου δεν αντιστάθηκα και την έκανα πάντως.... :(

Ενημέρωσε μας όταν έρθει πόσο έδωσες στο τελωνείο να δούμε τι παίζει με τις αλλαγές τελευταία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) αξιοπιστεια?

2) τελωνεια?

3)επιπλεον φοροι?

4) ελληνικη υποστηριξη δικτυων?

  ειχα αποφασισει να μην δαπανησω χρηματα για κινητο αλλα αυτη η ευκαιρια μου ακουγεται καλη

καλο ειναι οσοι γνωριζουμε 2-3 πραγματα για ονλινε αγορες αυτην την περιοδο ας πουν αν υπαρχει κινδυνος κλπ

edit: επισης απο gearbest 400 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+18$ για Priority Line 

 

Να δωσω 400 ευρω για να παρω κλωνο του iPhone με android? Με 530 ευρω περνεις Samsung S8

οτι νανε λες, σχεδιαστικα μοιαζει στο iphone  αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κλωνος , επισης το s8 δεν ειναι τιποτα τρομερο, αβολο, μικρη μπαταρια λογο αναλυσης οθονης, και ειδικα η samsung κανει πολυ κακη διαχειρηση της ram. το one plus 5 ειναι κινητο , το s8  ειναι κοσμημα για τα ματια του κοσμου . αποψη μου παντα

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+18$ για Priority Line 

 

Να δωσω 400 ευρω για να παρω κλωνο του iPhone με android? Με 530 ευρω περνεις Samsung S8

 

Εγώ πάντως μες στο μετρό με το OnePlus 5 μου, βλέπω άλλους δίπλα μου με S8 και iPhone 7 και γελάω με το πόσο αργά αλλάζουν και φορτώνουν σελίδες και εφαρμογές σε σχέση με το δικό μου.

 

Και επειδή τα έχω δει δίπλα-δίπλα με φίλο μου που έχει 7 plus, κλώνος φαίνεται στο πίσω μέρος λόγω κυρίως της κάμερας, που όντως είναι απαράδεκτα ίδια. ΑΛΛΑ από κοντά βλέπεις πράγματα που διαφέρουν πχ καμπυλότητα, μέγεθος (μικρότερο) και αφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μες στο μετρό με το OnePlus 5 μου, βλέπω άλλους δίπλα μου με S8 και iPhone 7 και γελάω με το πόσο αργά αλλάζουν και φορτώνουν σελίδες και εφαρμογές σε σχέση με το δικό μου.

 

Και επειδή τα έχω δει δίπλα-δίπλα με φίλο μου που έχει 7 plus, κλώνος φαίνεται στο πίσω μέρος λόγω κυρίως της κάμερας, που όντως είναι απαράδεκτα ίδια. ΑΛΛΑ από κοντά βλέπεις πράγματα που διαφέρουν πχ καμπυλότητα, μέγεθος (μικρότερο) και αφή.

 

Γελας με το ποσο αργά αλλαζει τις εφαρμογες το iphone σε σχεση με το one+.....

μαλιστα....

 

οοοοοk!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μαζευα λεφτα για το S8+, λετε αξίζει να πάρω αυτό με τα γρηγορότερα μεταφορικά?

OnePlus δαγκωτό φίλε μου! Χωρίς τα γρήγορα μεταφορικά. Δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου καθώς η OnePlus παραδίδει πάντα νωρίτερα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OnePlus δαγκωτό φίλε μου! Χωρίς τα γρήγορα μεταφορικά. Δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου καθώς η OnePlus παραδίδει πάντα νωρίτερα! 

Τα γρηγορα μεταφορικα ειναι καθαρα για να αποφυγεις το τελωνειο και το σιτε που βλεπεις ειναι μεταπωλητης, οχι η ιδια η One Plus, η One Plus το εχει στα 500 ευρω το μοντελο 6 gb ram και 64 rom 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...