Προς το περιεχόμενο

Η φρικη του Ινσταγκραμ και των stories


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα μην νομιζεις........οι ιδιες που ειναι face ειναι και ινστα φανταζομαι....απλως το ινστα ειναι πιο αμεσο και ευκολοπεπτο....

Στο ινστα τα πραματα ειναι εντελως χυμα.

Για καποιο λογο θεωρουν οτι εχει καποια διαφορα το να ξεφτιλιζεσαι στο φβ με το να ξεφτιλιζεσαι στο ινστα,οποτε στο ινστα το γ@μ@νε το θεμα.

Εγω μπαινω για να δω κανα βυζι παντως.

Τα stories ειναι οτι πιο αχρηστο εχει βγει σε social media.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τα stories ειναι οτι πιο αχρηστο εχει βγει σε social media.

 

Σε πείσμα της σοφίας του insomnia, με το συγκεκριμένο feature εδώ και καιρό γίνεται πόλεμος ανάμεσα σε snapchat, insta, facebook.

 

Δε βλέπεις εσύ τη χρησιμότητα =/= άχρηστο. Και δεν ισχύει μόνο για τα stories αυτό, ούτε μόνο στα social media.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτάσει σε σημείο για μια που μου άρεσε απλά κοιτώντας τα stories της εφόσον με προκαλούσε (την είχα κάνει follow οπότε οταν στο βγάζε πανω πανω με ροζ κυκλακι ουσιαστικα για αυτο το κανει για να το δεις) να ξέρω για τη σχολή της, το αμαξι της, τις φίλες της, τον γκόμενο της λες και ειναι καμια διασημη και εγω χαζη ξανθια αναγνωριστρια κουτσομπολιστικου περιοδικου. Επειδη ενιωσα μιζερια απλα το σταματησα. Δεν ειναι κατασταση αυτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φτάσει σε σημείο για μια που μου άρεσε απλά κοιτώντας τα stories της εφόσον με προκαλούσε (την είχα κάνει follow οπότε οταν στο βγάζε πανω πανω με ροζ κυκλακι ουσιαστικα για αυτο το κανει για να το δεις) να ξέρω για τη σχολή της, το αμαξι της, τις φίλες της, τον γκόμενο της λες και ειναι καμια διασημη και εγω χαζη ξανθια αναγνωριστρια κουτσομπολιστικου περιοδικου. Επειδη ενιωσα μιζερια απλα το σταματησα. Δεν ειναι κατασταση αυτη.

 

Μα για αυτό το έχουνε οι γκόμενες το insta. Φαντάσου πόσο ωραία την έκανες να νιώσει που σε τράβαγε σαν το σκυλάκι να ασχολείσαι μαζί της διαδικτυακά :) Δεν μας είπες τι νούμερο καλσόν φορούσε, τόσα πράγματα έμαθες :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για αυτό το έχουνε οι γκόμενες το insta. Φαντάσου πόσο ωραία την έκανες να νιώσει που σε τράβαγε σαν το σκυλάκι να ασχολείσαι μαζί της διαδικτυακά :) Δεν μας είπες τι νούμερο καλσόν φορούσε, τόσα πράγματα έμαθες :)

Ήταν παράλογο όλο αυτό. Σαν να ερωτεύεσαι μια φωτογραφία. Ή μάλλον σαν να εθίζεσαι στην εικόνα κάποιου και αντί να ζεις τη ζωή σου, ζούσες μια ξένη ζωή. Και τώρα σκέφτομαι, αν είχα αυτή τη γυναίκα που τόσο ήθελα ποιο το νόημα; Αφού θα συνέχιζε να έχει τόσους ακόλουθους, θα ανέβαζε καθε τρεις και λίγο τα πάντα όλα στο ινστα και δε θα χε χρόνο για μενα. Χρονο θα ειχε για τους θαυμαστές της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μερικους εχει γινει τροπος ζωης ολη μερα κανουν follow/unfollow ανεβαζουν τι τρωνε που πανε που χεζουν κλπ κλπ και σκεφτεσαι οταν ανεβαζει καποιος 10-15 στορις και αλλες τοσες φωτο κανει κατι αλλο στην ζωη του? η μονο με αυτα ασχολειται? δεν εργαζεται?

και αυτό εσένα πρέπει να σε αφορά επειδή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχεις κάπως λαθος. Αηδία το ινστα δεν είναι, αηδία είναι αυτό που κάνεις φολοου.

Πχ αυτός είναι "αηδία"; https://www.instagram.com/wd_wilddrawing/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά. έκανα αλλά δεν πολυανεβάζω δικές μου φωτογραφίες ούτε ξέρω τι ακριβώς κάνουν με αυτό το hashtag.

Αλλά ακολουθώ γατες,σελίδες που πουλάνε ρούχα,κάποιους διάσημους που ζηλεύω την ζωή τους (πχ Bilzerian) και γενικά είναι καλή φάση για χαζεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρα σαν πλατφορμα το insta ειναι gtp, οτι πρεπει δηλαδη για να γινει mainstream.

 

Υλικο καλο υπαρχει, αλλα το καλο υλικο, καλυτερα να το βλεπεις σε καλη αναλυση και υπαρχουν πλατφορμες που οι ιδιοι που ποσταρουν στο insta ποσταρουν και εκει, επισης λοιπουν οι βιζιτες, τα ψωνια, τα κολλαγονα, ολοι οι φιλοι σου στο fb, που ποσταρουν οτι τους εκανε κλικ και εν τελη γι'αυτο δημιουργηθηκε και το insta, μια πλατφορμα για απλες καθημερινες φωτογραφικες ιστοριες χαμηλης αναλυσης απο κινητα, με πανηλιθια φιλτρα, που πηγε η βαλιτσα σταδιακα με τις τοποθετησεις προιοντων και με τους celebrities ειναι αλλη ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' εμέ απλά κάνεις κακό στον εαυτό σου. Αυτή που ανεβάζει δείχνει αυτά που θέλει να δείξει και εσύ βλέπεις αυτά που θέλει να δείξει.

Η όλη διαδικασία γίνεται υπό ένα καθεστώς μηδαμινής κοινωνικής αλληλεπίδρασης. Αυτή θα πάρει επιβεβαίωση αφού θα πατήσεις καρδούλα και εσύ τίποτα. Απλά σπαταλάς το χρόνο σου. Αυτοί που βγαίνουν κερδισμένοι περισσότερο είναι οι δημιουργοί της εφαρμογής που βγάζουν δισεκατομμύρια από διαφημίσεις.

 

Αρα κωλους μπορουμε να κοιταμε μονο οταν υπαρχει κοινωνικη αλληλεπιδραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα αυτά τα μέσα στα οποία ο καθένας μόνος προβάλει ότι θέλει από την προσωπική του

ζωή,εγώ απορώ ποιοι μαλάκες  διατηρούν την Αρχή Προστασίας Προσωπικών δεδομένων

και πληρώνουν όλους αυτούς που είναι εκεί μέσα.!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το κακο με τα social media,οτι αποκτα ο καθε ηλιθιος βημα και αγορευει,δημοσιευει και ποζαρει.

Αν δεν ειχαμε ολα αυτα τα αχρηστα μεσα προβολης,με ολους αυτους τους αχρηστους,το ιντερνετ θα ηταν πολυ πιο αξιοπιστο ( ασε που δε 8α κολλαγε με ολες αυτες τια αχρηστες πληροφοριες ) .
Ενας μεγαλος hacker ειχε πει καποτε : Το ιντερνετ απευθυνεται σε ολους αλλα ειναι χρησιμο μονο στους εξυπνους .
Πλεον ολα τα μεσα και οι πλατφορμες εχουν γεμισει σκουπιδια,αχρηστες πληροφοριες,clickbaits και πολλα αλλα.

Μηδενικη αξιοπιστια στις πληροφοριες,πασχιζουμε να βρουμε κατι γνησιο και σωστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...