Προς το περιεχόμενο

"Απαγορεύεται η κατανάλωση ειδών εκτός καταλόγου" - Beach Bar


genius_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρε πρόσφατα το μάτι μου το συγκεκριμένο Link.png Site: άρθρο  και θυμήθηκα ότι πέρυσι είχα πετύχει και εγώ σε άλλο beach bar αναρτημένη μια τέτοια Link.png Site: ανακοίνωση .

 

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, έχουν κάποιο νομικό πάτημα να το επιβάλλουν αυτό ;;; 

 

- Έχουν το δικαίωμα να σου απαγορεύσουν την είσοδο στην παραλία του beach bar αν έχεις μαζί σου φορητό ψυγειάκι; 

 

- Έχουν το δικαίωμα να σε διώξουν αν φας κάτι εκτός τιμοκαταλόγου και δεν...υπακούσεις την παρατήρηση που θα σου κάνουν ;

 

 

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο ; Αν ναι πως το διαχειριστήκατε ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε λογικο ειναι, ειναι σαν να πηγαινεις και να καθεσαι σε καφετερια με δικο σου καφε.

 

εχω παει σε καφετερια με κρουσαν απο φουρνο και πηρα καφε δεν μου ειπαν τιποτα , εκει ομως ειναι μαγαζι η παραλλια ειναι δημοσια δεν μπορουν να σε διωξουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σκέφτεσαι το beach bar σαν κάτι διαφορετικό απο ένα εστιατόριο ή ένα club. Αν έβλεπες την ίδια πινακίδα σε μια καφετέρια πχ θα είχες την ίδια απορία ?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σκέφτεσαι το beach bar σαν κάτι διαφορετικό απο ένα εστιατόριο ή ένα club. Αν έβλεπες την ίδια πινακίδα σε μια καφετέρια πχ θα είχες την ίδια απορία ?

μα και πινακιδα να μην ειχε δε θελει και πολυ νιονιό να εφρμοσει μερικα στοιχειωδη πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι καλυμμένοι από νομικής - οικονομικής πλευράς. Δεν μπορείς να έχεις πράγματα μαζί σου που δεν πωλούνται στο μαγαζί και δεν έχει κοπεί απόδειξη γι'αυτά. 

 

Γενικά δεν το βρίσκω παράλογο. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς λογικό είναι, αλοίμονο...

 

ΟΚ το άρθρο χτυπάει στο συναίσθημα, το κακόμοιρο παιδάκι κλπ, αλλά δε νομίζω να είναι παράλογη απαίτηση να μην καταναλώνεις δικά σου προϊόντα σε έναν τέτοιο χώρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παει σε καφετερια με κρουσαν απο φουρνο και πηρα καφε δεν μου ειπαν τιποτα , εκει ομως ειναι μαγαζι η παραλλια ειναι δημοσια δεν μπορουν να σε διωξουν 

 

για πηγαινε με το κρουασαν να κατσεις σε τραπεζακι αλλου φουρνου, να δουμε τι θα σου πουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πηγαινε με το κρουασαν να κατσεις σε τραπεζακι αλλου φουρνου, να δουμε τι θα σου πουνε.

 

αν παραγγειλω τι θα μου πουν δηλαδη ? η χρηση των καθισματων γινεται απο τους πελατες εφοσον παραγγειλω ειμαι πελατης αν με διωξουν ειναι παρανομο .

 

Σαν να μου λες οτι αν μπω στα γκουντις πχ να παραγγειλω και κραταω σακουλα των μακντοναλτς θα με διωξουν , πραγμα που δεν ισχυει γιατι το εχω κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν παραγγειλω τι θα μου πουν δηλαδη ? η χρηση των καθισματων γινεται απο τους πελατες εφοσον παραγγειλω ειμαι πελατης αν με διωξουν ειναι παρανομο .

 

Σαν να μου λες οτι αν μπω στα γκουντις πχ να παραγγειλω και κραταω σακουλα των μακντοναλτς θα με διωξουν , πραγμα που δεν ισχυει γιατι το εχω κανει.

αλλο κρατας σακουλα αλλο το καταναλωνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παραγγειλω τι θα μου πουν δηλαδη ? η χρηση των καθισματων γινεται απο τους πελατες εφοσον παραγγειλω ειμαι πελατης αν με διωξουν ειναι παρανομο .

 

Σαν να μου λες οτι αν μπω στα γκουντις πχ να παραγγειλω και κραταω σακουλα των μακντοναλτς θα με διωξουν , πραγμα που δεν ισχυει γιατι το εχω κανει.

 

εξαρταται. αν ειχες παρει 2-3 σακουλες με φαγητο απο McDonalds, και μετα πηγαινες στο Goodies, παραγγελνες μια κοκα κολα μονο και μετα καθοσουν στο τραπεζι τους να χλαπακιασεις το φαγητο των MCD, δεν θα στο επιτρεπανε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καθε φορα παιρνω στην παραλια το μικρο μου ψυγειακι με νερα,μπυρες κτλ. Επισης παιρνω και φαγητο και δεν μου εχει πει κανεις τιποτα σε διαφορες παραλιες.Βεβαια αγοραζω και κατι απο το Beach Bar κανα καφε/μπυρα κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καθε φορα παιρνω στην παραλια το μικρο μου ψυγειακι με νερα,μπυρες κτλ. Επισης παιρνω και φαγητο και δεν μου εχει πει κανεις τιποτα σε διαφορες παραλιες.Βεβαια αγοραζω και κατι απο το Beach Bar κανα καφε/μπυρα κτλ.

 

Αν είσαι Αθήνα, δοκίμασε να το κάνεις στο Bolivar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...