Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Τι σκάλωμα έχετε φάει με αυτή τη σκηνή; Λίγο άστοχη η όλη προσπάθεια σύγκρισης.

Απολύτως κανένα, απλά σε κάτι που είναι επικό θα υπάρχουν και κάποιες "αστοχίες" . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, telis said:

Τους κανόνες τους ακολουθώ 

Εσυ ναι, ορισμενοι οχι μονο δεν τους ακολουθουν, αλλα βρισκουν ενοχλητικο να τους ακολουθουμε οι υπολοιποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, telis said:

Αφου έχω βάλει σποιλερ, γιατί το αναφέρεις; την άποψή μου καταθέτω, δεν την επιβάλω. Τους κανόνες τους ακολουθώ 

Δεν είπα ότι δεν έβαλες. Ουσιαστικά εξηγώ γιατί γκρινιάζουν/αγανακτούν οι άλλοι που ανέφερες. Διότι ενώ το policy λέει ότι είναι υποχρεωτικα τα spoiler tags κι άρα είναι "safe" να μπει κάποιος στο topic, κάποιοι δεν βάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, coffeex είπε

Απολύτως κανένα, απλά σε κάτι που είναι επικό θα υπάρχουν και κάποιες "αστοχίες" . 

Για σένα ήταν αστοχία, εμένα δεν με χάλασε ούτε αυτή η σκηνή, ούτε το πως έριξε το Oliphant στο ROTK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, coffeex είπε

Καλά στο imdb είχε 10 πριν καν βγει στον αέρα το επεισόδιο. 

Τι BLASPHEMY! ;;;;

Δεν λέω έπος η τριλογία άλλα είχε και κάτι κουφά σαν το παρακάτω, που φαντάσου να υπήρχε στο GOT τι θα γινόταν 😂

SimplisticEnragedAnchovy-size_restricted

Legolas elf με high dexterity οπότε και μπορεί να τα κάνει αυτά όσο παράξενο και αν σου φαίνεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Για σένα ήταν αστοχία, εμένα δεν με χάλασε ούτε αυτή η σκηνή, ούτε το πως έριξε το Oliphant στο ROTK.

Το σέβομαι αυτό που λες για εσένα ήταν οκ για εμένα ήταν στιγμή LOL και οι 2 σκηνές.

Το θέμα είναι ότι με αυτά που έχεις διαβάσει για το GOT πιστεύεις ότι αν υπήρχε παρόμοια σκηνή με το skate δεν θα έτρωγε απίστευτο κράξιμο το επεισόδιο;

 

2 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

Legolas elf με high dexterity οπότε και μπορεί να τα κάνει αυτά όσο παράξενο και αν σου φαίνεται 

Οκ τότε γιατί 

κράζουν που η Arya σκότωσε τον ΝΚ;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Axelq είπε

Προσωπικά θα με πείραζε αν ένα ολόκληρο επεισόδιο βλέπαμε διάφορα οράματα του Bran που θα μας απαντούσαν σε πολλά ερωτήματα.

Ελπίζω πάντως η σειρά να έχει ένα φινάλε που να μην το περιμένει κανείς και όχι απλά μια μάχη και τέλος.

Εγώ πάλι ελπίζω ακριβώς αυτό. Μια μάχη, πολλούς θανάτους, και μια προδοσία. Και μου φαίνεται ότι αυτά θα συμβούν, ενδεχομένως όχι με αυτή τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, coffeex είπε

Το θέμα είναι ότι με αυτά που έχεις διαβάσει για το GOT πιστεύεις ότι αν υπήρχε παρόμοια σκηνή με το skate δεν θα έτρωγε απίστευτο κράξιμο το επεισόδιο;

Έχει Elves το GOT με τις ικανότητες που έχουν στο LOTR;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Έχει Elves το GOT με τις ικανότητες που έχουν στο LOTR;

πες ότι το έκανε η Arya θα σε πείραζε σαν σκηνή ή όχι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, coffeex είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

πες ότι το έκανε η Arya θα σε πείραζε σαν σκηνή ή όχι;

Ναι, αλλά δεν καταλαβαίνω που κολλάει με αυτό που λέω. Εσένα σε ενόχλησε που δεν βούλιαζε στο χιόνι ο Legolas; Λογικά ναι. Αλλά δεν θα έπρεπε, υποτίθεται ότι έχει την ικανότητα να τα κάνει αυτά.

Με ενόχλησε, σίγουρα, το πως αψηφούσε τη βαρύτητα στο Hobbit. Εκεί ναι, ήταν κωμικοτραγικό, αλλά είναι άλλη τριλογία.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Ναι, αλλά δεν καταλαβαίνω που κολλάει με αυτό που λέω. Εσένα σε ενόχλησε που δεν βούλιαζε στο χιόνι ο Legolas; Λογικά ναι. Αλλά δεν θα έπρεπε, υποτίθεται ότι έχει την ικανότητα να τα κάνει αυτά.

Γιατί θα σε ενοχλούσε; 

και εγώ κάνω skate αλλά δεν είμαι elf. (και ναι σαν του legolas στις σκάλες όταν ήμουν πιτσιρικάς) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, coffeex είπε

Γιατί θα σε ενοχλούσε; 

και εγώ κάνω skate αλλά δεν είμαι elf. (και ναι σαν του legolas στις σκάλες όταν ήμουν πιτσιρικάς) 

Πάνω σε ασπίδα ρίχνοντας ταυτόχρονα βέλη σε κεφάλια Ούρουκ Χάι; Οκ... Κακώς το συζητάμε εδώ, όλες αυτές οι σκηνές ήταν δείγμα των δυνατοτήτων του Legolas που έχουν να κάνουν με τη φύση του και τις ικανότητές του. Στο σύμπαν του LOTR έχουν νόημα, ασχέτως αν κινηματογραφικά και σκηνοθετικά ήταν πετυχημένες ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πιστεύω πως θα έπρεπε να έχουν προνοήσει και να είχε κατασκευαστεί αεροδιάδρομος περιμετρικά του Winterfell για την σωστή και ασφαλή προσγείωση και απογείωση  των δράκων καθώς και να έχουν παρθεί τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας για περιπτώσεις δυσμενών συνθηκών (χιονοθύελλα) όπως αυτά προβλέπονται από την αερονομια. Δεν είναι δυνατόν να κάνει αίτημα προσγείωσης η Dany και να μην υπάρχει σωστή σηματοδότηση παρά μόνο οι δύο δάδες του Davos 

Επεξ/σία από kti23
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kirileman είπε

Πάνω σε ασπίδα ρίχνοντας ταυτόχρονα βέλη σε κεφάλια Ούρουκ Χάι; Οκ... Κακώς το συζητάμε εδώ, όλες αυτές οι σκηνές ήταν δείγμα των δυνατοτήτων του Legolas που έχουν να κάνουν με τη φύση του και τις ικανότητές του. Στο σύμπαν του LOTR έχουν νόημα, ασχέτως αν κινηματογραφικά και σκηνοθετικά ήταν πετυχημένες ή όχι.

Εντάξει δεν είπα και για βέλη...

Σωστά λες "έχουν να κάνουν με τη φύση του και τις ικανότητές του. Στο σύμπαν του LOTR έχουν νόημα,"  έτσι και στο GOT υπάρχουν χαρακτήρες με κάποιες ικανότητες κτλ που έχουν νόημα στο σύμπαν του GOT αλλά για κάποιους δεν έχει νόημα ή λογική και κρίνουν με βάση αυτά (μέγα λάθος για μένα).

Το ξαναλέω θεωρώ την τριλογία Lord of the Rings το απόλυτο έπος ανεξάρτητα που έχει κάποιες σκηνές που για μένα είναι lol αλλά τις προσπερνώ και δεν κατακρίνω την τριλογία με βάση αυτές τις σκηνές. Έτσι και στο GOT υπάρχουν κάποιες σκηνές που λες οκ αυτό δεν είναι λογικό κτλ αλλά δεν θα βγάλεις μάπα το επεισόδιο ή όλη την σειρά με βάση αυτά. Σειρά φαντασίας βλέπουμε.

  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...