Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά ίσως όλο το GoT γράφτηκε για να νομιμοποιήσει στα μάτια μας την αιμομιξία :P

Εγώ νομίζω ότι γράφτηκε για να προετοιμάσει την ανθρωπότητα για την έλευση των White Walkers. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O πατέρας του Νεντ Στάρκ και παππούς του Τζον Σνόου ήταν παντρεμένος με την πρώτη του ξαδέλφη.Πρώτη ξαδέλφη και θεία είναι στο ίδιο βαθμό συγγένειας.

Ο πατέρας του Ρέηγκαρ Ταργκαριεν και παππούς του Τζον Σνόου ήταν παντρεμένος με την αδελφή του.

Γενικά οι Ταργκάριεν παντρεύονταν μεταξύ τους με ελάχιστες εξαιρέσεις και όπως αναφέρω παραπάνω και οι Σταρκ ήταν κάπως ελαστικοί.

Φαντάζομαι όμως στο σόου θα το κάνουν θέμα αν και δεν θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω κάτι νομίζω πρέπει να το είχα ξαναρωτησει αλλά δεν ειμαι σίγουρος.

 

Η περίεργη γκομενα που είδαμε στο καρθ θα παίξει ρόλο στην τελευταία σεζόν η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά αλήθεια...εκεινο το ντορν,γιατί το παράτησαν εντελως στη σειρά; Δλδ πιάστηκε η βλαμμένη και οι κόρες της,πέθανε ο ομπερυν και αυτοί πίνουν τσιπρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά αλήθεια...εκεινο το ντορν,γιατί το παράτησαν εντελως στη σειρά; Δλδ πιάστηκε η βλαμμένη και οι κόρες της,πέθανε ο ομπερυν και αυτοί πίνουν τσιπρο;

 

Αν εισάγουν τώρα καινούργιους χαρακτήρες και ασχοληθούμε και με αυτό το θέμα, η σειρά δε θα τελειώσει ποτέ.

 

Καλός ο ρεαλισμός, αλλά στον αληθινό κόσμο δεν υπάρχει "ΤΕΛΟΣ" και υπάρχουν συνεχώς χιλιάδες ιστορίες να ειπωθούν που πηγάζει η μια μέσα από την άλλη (σαν ντόμινο), ενώ στη σειρά πρέπει να μπει κάπου μια τελεία.

 

Ότι και να κάνουν πάντως στο Ντόρν (πράγματα που δε θα δείξει η σειρά, αλλά μπορούμε να φανταστούμε ότι συμβαίνουν), δε νομίζω να μπορούσαν να επηρεάσουν τα κεντρικά γεγονότα που θα παρακολουθήσουμε αργότερα. Ενδεχομένως να πάρουμε μια ατάκα, όπου θα μάθουμε τη συμμαχία που αποφάσισε η νέα διοίκηση, αλλά να τους δείξουν ως χαρακτήρες, αμφιβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισάγουν τώρα καινούργιους χαρακτήρες και ασχοληθούμε και με αυτό το θέμα, η σειρά δε θα τελειώσει ποτέ.

 

Καλός ο ρεαλισμός, αλλά στον αληθινό κόσμο δεν υπάρχει "ΤΕΛΟΣ" και υπάρχουν συνεχώς χιλιάδες ιστορίες να ειπωθούν που πηγάζει η μια μέσα από την άλλη (σαν ντόμινο), ενώ στη σειρά πρέπει να μπει κάπου μια τελεία.

 

Ότι και να κάνουν πάντως στο Ντόρν (πράγματα που δε θα δείξει η σειρά, αλλά μπορούμε να φανταστούμε ότι συμβαίνουν), δε νομίζω να μπορούσαν να επηρεάσουν τα κεντρικά γεγονότα που θα παρακολουθήσουμε αργότερα. Ενδεχομένως να πάρουμε μια ατάκα, όπου θα μάθουμε τη συμμαχία που αποφάσισε η νέα διοίκηση, αλλά να τους δείξουν ως χαρακτήρες, αμφιβάλλω.

σε καταλαβαίνω αλλά ρε παιδί μου,εστω ως κομπάρσοι στο στράτευμα της δρακομανας..τι διαλο τους ξέγραψαν εντελώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...