Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά ένιωσα ότι η φετινή σαιζόν είναι κάπως βιαστική/πρόχειρη ως προς το storytelling χάρη του action. Ίσως φταίει και πως ό,τι βλέπουμε δεν έχει γραφεί στα βιβλία ακόμα. Σίγουρα σε επίπεδο ιστορίας δεν έχουν να ειπωθούν πολλά για το παρελθόν ωστόσο πρέπει και να τις "κλείσουν" τις ιστορίες τόσων βασιλείων/οίκων σε 6 επεισόδια.

 

Αυτό που επισημαίνεις βγάζει νόημα συμβολικά αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι το GOT, μια σειρά που βασίζεται πολύ σε ιστορίες/μυθολογία έγινε ξαφνικά ... Walking Dead. Ειδικά από τη στιγμή που τουλάχιστον οι αρχηγοί των White Walkers είναι όντα με νοημοσύνη   τα οποία δεν "πεινάνε" για αίμα κατ' ανάγκη.

 

Αυτό που λες για τις σκηνές μπορεί να ισχύει ωστόσο ο τρόπος που δόθηκε που θύμισε Hollywood. Όπως και οι απίθανοι τρόποι που σώθηκε ο Τζον και ο Τζειμι σε αυτή τη σαιζόν.

η προχειρότητα που λες,είναι γιατί δεν έχει υλικό,πάνω στο οποίο θα στηριχτεί(εδω ακόμα και τα βιβλία,δε τα γράφει ο μαρτιν αλλά τα επιβλέπει,επειδή εχει πνιγεί στο χρήμα και καλοπερνά,ως καλός φιλοχρήματος),οπότε παίζει και πολύ fan fiction/serving.Τα περί συμβολισμών,είναι απλά για γέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο όπου οι χαρακτήρες είναι σχετικά λίγοι, οι βασικοί και οι πιθανότητες να πέσει ενα " leak " ή μια μαντεψια μέσα πάει 50-50. Επίσης τα σενάρια δεν είχαν ολοκληρωθεί λένε μέχρι τα leaks της 8ης

 

Δείτε κι αυτή την ανάλυση

[ Γιατί τα σενάρια της 8ης σεζόν είναι ψεύτικα. ]

http://www.gameofthrones-grfans.com/2017/08/8.html?m=1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ, συζητήσεις για leaks για την 8η σεζόν να μπαίνουν σε spoiler.

 

Δεν νομίζω πως όλοι έχουμε την διάθεση να μάθουμε τι πιθανολογείται να γίνει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ, συζητήσεις για leaks για την 8η σεζόν να μπαίνουν σε spoiler.

 

Δεν νομίζω πως όλοι έχουμε την διάθεση να μάθουμε τι πιθανολογείται να γίνει.

Νομίζω ότι δεν αναφέρθηκε καμία λεπτομέρεια για τα leaked scripts, ούτε καν κάτι που να οδηγεί τη σκέψη του ανυποψίαστου αναγνώστη κάπου συγκεκριμένα. Το πιο σημαντικό είναι -αρχίζω και πείθομαι- ότι τα leaked scripts είναι μάλλον μούφα, άρα κατά πάσα πιθανότητα ότι ξέρετε ξέρουμε, δηλαδή τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παιδια, δεν αναφερομαι σε καποιον συγκεκριμενα, ουτε -οπως σωστα ειπε ο kirileman- αναφερθηκε λεπτομερεια.

 

Αλλά επειδη παρασυρομαστε ευκολα πανω στον ενθουσιασμο μας για το τι βρηκαμε στο ιντερνετ, καλο ειναι τα leaks να μπαινουν σε spoiler. Εστω και αν ειναι γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το leaks να μην μπαινουν καθολου. Οποιος θελει ας ανοιξει νεο τοπικ με τα leaks. 

 

Εδω πλεον δεν εισαι σιγουρος οταν βλέπεις μια αναλυση στο yt αν αυτός που μιλαει μαντευει, εχει ασχοληθει ή απλως εχει διαβασει leaks και απλως spoileriazei τον κοσμο. 

 

Και το ακομα χειρότερο, γραφεις κατι για τη συνεχεια ή καποιον χαρακτηρα και πετάγεται ο αλλος, ο και καλα δεν αποκαλυπτω τιποτα, και σου λεει "φιλε, θα αλλάξεις γνωμη στο μεθεπόμενο επεισοδιο, στο 32:37". Φχαριστώ, "φιλε" που δεν με σποιλεριασες, δεν θα το περιμενω τώρα που μου το ειπες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το leaks να μην μπαινουν καθολου. Οποιος θελει ας ανοιξει νεο τοπικ με τα leaks. 

 

Εδω πλεον δεν εισαι σιγουρος οταν βλέπεις μια αναλυση στο yt αν αυτός που μιλαει μαντευει, εχει ασχοληθει ή απλως εχει διαβασει leaks και απλως spoileriazei τον κοσμο. 

 

Και το ακομα χειρότερο, γραφεις κατι για τη συνεχεια ή καποιον χαρακτηρα και πετάγεται ο αλλος, ο και καλα δεν αποκαλυπτω τιποτα, και σου λεει "φιλε, θα αλλάξεις γνωμη στο μεθεπόμενο επεισοδιο, στο 32:37". Φχαριστώ, "φιλε" που δεν με σποιλεριασες, δεν θα το περιμενω τώρα που μου το ειπες. 

λιγο οφφτοπικ αλλα μου θύμισες πριν δω τα star wars που εψαχνα να δω με ποια σειρά να τα δω και διαβαζα ενα αρθρο που ελεγε

"Αν τα δείτε με αυτη τη σειρα εχει αυτο το πλεονεκτημα αλλα εχει το μειονεκτημα οτι μαθαίνεις οτι ο Χ ειναι ο πατερας του Y"

και λεω υπεροχα τωρα οπως και να τα δω το ξερω :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το leaks να μην μπαινουν καθολου. Οποιος θελει ας ανοιξει νεο τοπικ με τα leaks. 

 

Εδω πλεον δεν εισαι σιγουρος οταν βλέπεις μια αναλυση στο yt αν αυτός που μιλαει μαντευει, εχει ασχοληθει ή απλως εχει διαβασει leaks και απλως spoileriazei τον κοσμο. 

 

Και το ακομα χειρότερο, γραφεις κατι για τη συνεχεια ή καποιον χαρακτηρα και πετάγεται ο αλλος, ο και καλα δεν αποκαλυπτω τιποτα, και σου λεει "φιλε, θα αλλάξεις γνωμη στο μεθεπόμενο επεισοδιο, στο 32:37". Φχαριστώ, "φιλε" που δεν με σποιλεριασες, δεν θα το περιμενω τώρα που μου το ειπες. 

Φαίνεται τελικά (εγώ αρχικά είχα πειστεί για το αντίθετο) πως τα leaks είναι εκ της φαντασίας κάποιου/ων, πoια spoilers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται τελικά (εγώ αρχικά είχα πειστεί για το αντίθετο) πως τα leaks είναι εκ της φαντασίας κάποιου/ων, πoια spoilers;

 

Βασικα μιλάω για αυτά που ειχαν βγει για την προηγουμενη σεζον και πιθανοτατα για αυτα που θα βγουν στη συνεχεια. Οσοι θελουν να μιλησουν με βαση τα leaks ας κανουν αλλο τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...