Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, jay_D said:

Είπα ότι ο πόλεμος που έχει ξεσπάσει και η συμπεριφορά του κόσμου είναι άδικη. 

Όχι, δεν είναι.

Όταν η σειρά άγγιζε το τέλειο και την έκανε praise ο κόσμος ήταν δίκαιη συμπεριφορά, τώρα είναι άδικη; Και τι σημαίνει «άδικο για όσους δούλεψαν σκληρά»; Σε περίπτωση που σου διαφεύγει δεν έχει κανένας πρόβλημα με τη σειρά εν γένει, ακόμα και οι μεγαλύτεροι haters παραδέχονται ότι η σειρά ακόμα και στο φινάλε της είχε εξαιρετικές ερμηνείες, καταπληκτικά εφε και χολυγουντιανή σκηνοθεσία. Το πρόβλημα είναι ότι οι D&D έγραψαν το σενάριο σε κωλόχαρτο πριν το σκούπισμα. Αυτό και μόνο αυτό είναι το πρόβλημα.

Απόδειξη ότι κατέβηκε για ένα κάρο EMMY και το φαιδρό είναι αυτό του σεναρίου, δεν μίλησε κανείς για τα υπόλοιπα.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, δεν είναι.

Όταν η σειρά άγγιζε το τέλειο και την έκανε praise ο κόσμος ήταν δίκαιη συμπεριφορά, τώρα είναι άδικη; Και τι σημαίνει «άδικο για όσους δούλεψαν σκληρά»; Σε περίπτωση που σου διαφεύγει δεν έχει κανένας πρόβλημα με τη σειρά εν γένει, ακόμα και οι μεγαλύτεροι haters παραδέχονται ότι η σειρά ακόμα και στο φινάλε της είχε εξαιρετικές ερμηνείες, καταπληκτικά εφε και χολυγουντιανή σκηνοθεσία. Το πρόβλημα είναι ότι οι D&D έγραψαν το σενάριο σε κωλόχαρτο πριν το σκούπισμα. Αυτό και μόνο αυτό είναι το πρόβλημα.

Απόδειξη ότι κατέβηκε για ένα κάρο EMMY και το φαιδρό είναι αυτό του σεναρίου, δεν μίλησε κανείς για τα υπόλοιπα.

Δεν θα αναλύσω παραπάνω. Το petition για remake της 8ης σεζόν δείχνει ακριβώς τον μη-σεβασμό σε όλους τους υπόλοιπους πέραν των D & D που υπάρχει το πρόβλημα. Οταν βάζεις 1 στα τελευταία επεισόδια αναιρείς και την δουλειά τον υπολοίπων. Τους παίρνει όλους η μπάλα για να το πω αλλιώς. Γιαυτό και η αντίδραση του Snow στα post του κλπ κλπ κλπ. Τέσπα δεν θα συνεχίσω. Ο καθένας έχει την άποψή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, jay_D said:

Δεν θα αναλύσω παραπάνω. Το petition για remake της 8ης σεζόν δείχνει ακριβώς τον μη-σεβασμό σε όλους τους υπόλοιπους πέραν των D & D που υπάρχει το πρόβλημα. Οταν βάζεις 1 στα τελευταία επεισόδια αναιρείς και την δουλειά τον υπολοίπων. Τους παίρνει όλους η μπάλα για να το πω αλλιώς. Γιαυτό και η αντίδραση του Snow στα post του κλπ κλπ κλπ. Τέσπα δεν θα συνεχίσω. Ο καθένας έχει την άποψή του.

Ο JS δεν κάνει posts, δεν είχαν social media στο Westeros! :P

Ο Harrington από την άλλη έχει κάνει κατά καιρός δηλώσεις εξαιρετικά χαμηλής ευφυίας, οπότε δεν στέκει να τον φέρνεις για παράδειγμα, υποβαθμίζεις το επιχείρημά σου με αυτόν τον τρόπο.

Μπορείς να δεις συνεντεύξεις της Williams και του Hempstead-Wright που όταν διάβασαν το σενάριο νόμιζαν ότι είναι φάρσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως προείπα δεν θέλω να συνεχίσω παραπάνω. Δεν θέλω να πείσω κανέναν για το αντίθετο. Απλά εξέφρασα τη δυσαρέσκεια μου για κάποιες συμπεριφορές. 

Ελπίζω να έρθουν καλύτερες σειρές στο μέλλον από αυτή ή τουλάχιστον σειρές που θα έχουν τόσο μεγάλο το αντίκτυπο στον κοινό τους. (και ας τρωγόμαστε σαν τα κοκόρια μετά στα φόρουμ :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επιχειρήματα που "έχουν αναλυθεί", έχουν επισης απαντηθεί και καταρριφθεί δεκάδες φορές.

Στο φορουμ κάναμε κυκλους γράφοντας τα ιδια πράγματα. Μας έλεγαν για τρυπες στο σενάριο, ενω δεν υπήρχαν. Μας έλεγαν οτι οι ηθοποιοί έλεγαν οτι δε τους άρεσε η συνέχεια της σειράς, ενω οι ηθοποιοί έβγαιναν έξαλλοι με τις ακραίες αντιδράσεις μιας μερίδας τρολς και μηδενιστών (μονο τρολ μπορει να ειναι κάποιος που μηδενίζει τέτοια σειρά. Ακόμα και αν το τέλος δε του άρεσε, βλέπεις μια σειρά με εκπληκτικά εφέ, εξαιρετικους ηθοποιούς. Το οτι δε σου αρέσει το σενάριο σε εσένα προσωπικά, δε σημαίνει οτι ειναι για πέταμα)

Το να πεις οτι δε σου αρέσει, ειναι δεκτό. Το να παρουσιάζεις λόγους που πείθουν μονο εσένα και όχι τους άλλους (και να τους επαναλαμβάνεις συνεχώς) ή ειναι λάθος.

Και αυτός ηταν και ο λόγος της διαφωνίας. 

Το αν ο εκάστοτε ηθοποιός νομιζε οτι ειναι φάρσα λιγη σημασία έχει. Ειναι η έκπληξη του ηθοποιου για τον χαρακτήρα του.

Σε αυτο εδω το τοπικ γραφοταν συνεχως πως ο Μάρτιν δεν ειχε καμια συσχέτιση με αυτο το "αθλιο πράγμα", μέχρι που αποκαλύφθηκε οτι ηταν πίσω απ όλο το εγχειρημα, 3 χρονια τωρα. Αυτος πρότεινε το τέλος. 

Ειναι μια σειρά που σε κάποιους δεν άρεσε το τέλος. Δεν υπάρχει κάτι άλλο. Η σειρά έχει ήδη μείνει στην ιστορία και δεν έχει να αποδείξει τιποτε. Προσωπικά περιμένω πως και πως τα πρικουελ και ότι άλλο έχουν να μας δειξουν. Και μαντέψτε κάτι....Και οσοι την μηδένισαν αυτο περιμένουν.Και θα τα δουν.Και θα έρθουν να κρινουν

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jay_D είπε

Μα δεν είπα ότι η άποψη μου είναι η σωστή και πρέπει να τη δεχτούν όλοι (σε αντίθεση με το μισό internetικο hate που μου επιβάλει να αποδεχτώ ότι είναι κακή σεζόν, όπως γράφεις "με επιχειρήματα και έχει αναλυθεί" και εσύ λες και υπάρχει επιχείρημα για τα προσωπικά γούστα του καθενός). Είπα ότι ο πόλεμος που έχει ξεσπάσει και η συμπεριφορά του κόσμου είναι άδικη. Μην μπερδεύεσαι. Δεν έχω πρόβλημα με αυτούς που λένε ότι δεν τους αρέσει. Πολύ καλά κάνουν και έχουν την δική τους οπτική γωνία. Έχω πρόβλημα με τον εξαναγκασμό προς όλους όσους άρεσε η σειρά να αλλάξουν άποψη "γιατί αυτό συζητάει όλο το ίντερνετ και όλος ο κόσμος" και έχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με όλο τον πόλεμο που έχει δεχτεί η σειρά. Είναι άδικος. Δεν θα αναλύσω τίποτα παραπάνω. Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανέναν για το αντίθετο. Απλά έχει κουράσει αυτή η αρνητική στάση πάρα πολύ. 

Υγ. Αν συμφωνείς με το άρθρο που μπήκε και δεν βλέπεις που είναι το κακό στο ύφος του...τότε δεν μπορώ να συζητήσω κάτι παραπάνω. Έχουμε διαφορετική άποψη σε κάποια θέματα.

Προσωπικά την δέχομαι την άποψη σου. Ακόμη κι αν μου πεις ήταν η καλύτερη όλων των εποχών, ειλικρινά σου μιλάω την δέχομαι. Κι εγώ το 3ο επεισόδιο αμέσως μετά την προβολή του ξημερώματα το χαρακτήρισα έπος. Έτσι μου φάνηκε εκείνη τη στιγμή, ακόμη κι αν το απομυθοποίησα αρκετά τις επόμενες ώρες. Απλά σου λέω ότι υπερβάλεις, δεν τρελάθηκαν όλοι ξαφνικά κι άρχισαν να hate-αρουν χωρίς λόγο.

Ούτε είναι δικαιολογία το "δεν δέχονται ότι τελειώνει μια αγαπημένη τους σειρά και γι' αυτό δεν ικανοποιούνται με τίποτα". Αν ήταν έτσι το Breaking Bad θα το είχαμε θάψει, αντιθέτως το φινάλε του ήταν στην πλειοψηφία του κοινού πολύ ικανοποιητικό. Πρώτοι απ' όλους οι ίδιοι αδίκησαν τον εαυτό τους, κανείς δεν τους φταίει και μάλιστα το έβλεπαν να έρχεται, αυτό δείχνουν οι δηλώσεις τους για απομόνωση με κλειστά κινητά και άλλα τέτοια ωραία, μετά το τέλος της σειράς.

36 λεπτά πριν, jay_D είπε

Δεν θα αναλύσω παραπάνω. Το petition για remake της 8ης σεζόν δείχνει ακριβώς τον μη-σεβασμό σε όλους τους υπόλοιπους πέραν των D & D που υπάρχει το πρόβλημα. Οταν βάζεις 1 στα τελευταία επεισόδια αναιρείς και την δουλειά τον υπολοίπων. Τους παίρνει όλους η μπάλα για να το πω αλλιώς. Γιαυτό και η αντίδραση του Snow στα post του κλπ κλπ κλπ. Τέσπα δεν θα συνεχίσω. Ο καθένας έχει την άποψή του.

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δίνουμε σημασία σε μια βαθμολογία του imdb, που αν καθίσουμε να το φιλοσοφήσουμε δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό σε κάνεναν, είτε το έχει δει είτε όχι. Το βρίσκω όλο αυτό εντελώς ανούσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, p4n0s86 είπε

Προσωπικά την δέχομαι την άποψη σου. Ακόμη κι αν μου πεις ήταν η καλύτερη όλων των εποχών, ειλικρινά σου μιλάω την δέχομαι. Κι εγώ το 3ο επεισόδιο αμέσως μετά την προβολή του ξημερώματα το χαρακτήρισα έπος. Έτσι μου φάνηκε εκείνη τη στιγμή, ακόμη κι αν το απομυθοποίησα αρκετά τις επόμενες ώρες. Απλά σου λέω ότι υπερβάλεις, δεν τρελάθηκαν όλοι ξαφνικά κι άρχισαν να hate-αρουν χωρίς λόγο.

Ούτε είναι δικαιολογία το "δεν δέχονται ότι τελειώνει μια αγαπημένη τους σειρά και γι' αυτό δεν ικανοποιούνται με τίποτα". Αν ήταν έτσι το Breaking Bad θα το είχαμε θάψει, αντιθέτως το φινάλε του ήταν στην πλειοψηφία του κοινού πολύ ικανοποιητικό. Πρώτοι απ' όλους οι ίδιοι αδίκησαν τον εαυτό τους, κανείς δεν τους φταίει και μάλιστα το έβλεπαν να έρχεται, αυτό δείχνουν οι δηλώσεις τους για απομόνωση με κλειστά κινητά και άλλα τέτοια ωραία, μετά το τέλος της σειράς.

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δίνουμε σημασία σε μια βαθμολογία του imdb, που αν καθίσουμε να το φιλοσοφήσουμε δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό σε κάνεναν, είτε το έχει δει είτε όχι. Το βρίσκω όλο αυτό εντελώς ανούσιο.

Μα δεν με πειράζει να μου αναλύσουν τα αρνητικά. Θα το δεχτώ. Ισως να θέλω και εγώ να κάνω τα στραβά μάτια. Το Hate δεν μ αρέσει. Γιαυτό έγραψα και για το άρθρο. Ήταν επιθετικό χωρίς να προσφέρει τίποτα, πράγμα που βλέπω παντού ώρες ώρες. Την μηδενίζουν πολλοί την σειρά και όπως είπα είναι άσχημο για όλους τους υπόλοιπους που προσπάθησαν και έλιωσαν στη δουλειά. Καλή, κακή κάκιστη τελευταία σεζόν; Οκ. Αλλά μην τους σταυρώσουμε κιόλας. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά, εδω που ειχε φθάσει, οπως και να τελείωνε, πάλι θα ειχε πολλους δυσαρεστημένους. Δεν ειναι BB. Δεν ειναι Τσέρνομπιλ. Μιλάμε για 10 επεισόδια το χρονο επι μια 8ετία. Μιλάμε για θεωρίες, σποιλερς, leaks που δεν έχουν ξαναγίνει σε καμια άλλη σειρά στο παρελθόν.

Η σειρά πήρε την κατιούσα κατά την άποψη αρκετών, όταν ήρθε η Νταινέρης στα 7 βασίλεια και το πράγμα μεταφέρθηκε επιτέλους στο εξωπραγματικό (δράκοι, νεκροί) και όχι στον ρεαλισμο με τη δολοπλοκία.

Αυτό το τελευταίο ηταν κάτι που δε μπόρεσαν να το χονεψουν αρκετοί και έκτοτε άρχισαν να ψάχνουν λεπτομέριες. Λεπτομέριες που δε τις πρόσεχαν σε άλλους κυκλους, τις κατέκριναν στον 7ο και στον 8ο. Διότι ισως, (υποθέτω πάντα) δεν αντιλήφθηκαν πως όλο αυτο το πολιτικο κομμάτι που βλέπουν, κάποια στιγμη θα πάει στο γηπεδο και θα παιχτεί μπαλίτσα. 

Και όσο ξαναπαρακολοθεί κανεις τις 2 πρώτες σεζόν, θαυμάζει το πόσο ωραία συνδέθηκαν όλα και το πόσο εύκολο ηταν τελικά να καταλάβουμε τι θα συμβεί. 

 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jay_D είπε

Μα δεν με πειράζει να μου αναλύσουν τα αρνητικά. Θα το δεχτώ. Ισως να θέλω και εγώ να κάνω τα στραβά μάτια. Το Hate δεν μ αρέσει. Γιαυτό έγραψα και για το άρθρο. Ήταν επιθετικό χωρίς να προσφέρει τίποτα, πράγμα που βλέπω παντού ώρες ώρες. Την μηδενίζουν πολλοί την σειρά και όπως είπα είναι άσχημο για όλους τους υπόλοιπους που προσπάθησαν και έλιωσαν στη δουλειά. Καλή, κακή κάκιστη τελευταία σεζόν; Οκ. Αλλά μην τους σταυρώσουμε κιόλας. :P 

Εγώ πάντως στην ζωή μου κρατάω τους ανθρώπους που ασκούν κριτική στα πάντα. Είτε με ενοχλεί, είτε όχι. Η καλή κριτική δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, το αντίθετο βλάπτει. Δεν υπάρχει καμιά αδικία προς αυτούς που δούλεψαν, όταν υπήρχε υπερβολικό hype μέσω του οποίου έκαναν καριέρα, φήμη και πολύ χρήμα όσοι εμπλέκονται έλεγες τα ίδια; Δεν νομίζω. Fanboys και haters είναι χαλαρά μειοψηφία, όταν έχουμε ένα τόσο τεράστιο δείγμα κριτικών παγκοσμίως, τότε ο μέσος όρος είναι δικαιότατος σε όλους τους τομείς, όσο κι αν προσπαθούν κάποιοι να το υποβαθμίσουν ότι προέρχεται από άσχετα παιδάκια που hate-αρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 minutes ago, pontez2 said:

Ειναι μια σειρά που σε κάποιους δεν άρεσε το τέλος. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Για ακόμα μία φορά, κανένας δεν είχε πρόβλημα με το τι έγινε. Το πρόβλημα ήταν στο πως έγινε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο δυσνόητο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για ακόμα μία φορά, κανένας δεν είχε πρόβλημα με το τι έγινε. Το πρόβλημα ήταν στο πως έγινε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο δυσνόητο.

Το ίδιο ειναι. Δεν αλλάζει κάτι. Το θέμα ειναι οτι δε σου άρεσε. Εμένα μου άρεσε. Ας μην προχωράμε ούτε σε επιχειρήματα τυπου "οι ηθοποιοί ήταν έκπλήκτοι διοτι δε τους άρεσε", διοτι δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα, ούτε σε σεναριακές τρυπες.

Απ όσο θυμάμαι ο βασικος λόγος που δε σου άρεσε (μεταξυ άλλων που έβγαλες μετά), ήταν οτι η σειρά προχώρησε πολύ πιο γρηγορα απ όσο θα έπρεπε. Σε αυτο έχουμε συμφωνήσει όλοι. Aπλώς άλλοι ειδαν και τρυπες, άλλοι δεν ειδαν.

Εν πάση περιπτώσει, για εμενα η σειρά τελείωσε οπως έπρεπε και ότι έγινε ήταν καλό. Σε αυτο διαφωνω ακομα και με κολλητους μου, δε θα διαφωνησω στο ιντερνετ; :P

Επεξ/σία από pontez2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Τα επιχειρήματα που "έχουν αναλυθεί", έχουν επισης απαντηθεί και καταρριφθεί δεκάδες φορές.

Τίποτα δεν έχει καταρριφθεί, γιατί δεν είδαμε τίποτα και απλά μας άφησαν να βγάζουμε δικά μας συμπεράσματα. Συνεχίζεις να θεωρείς ότι η ερμηνεία που δίνεις εσύ είναι απόδειξη για κάτι, ενώ δεν είναι. Όσο υπάρχει ο παράγοντας που παρέκαμψε και "έτρεξε" πολλά γεγονότα, οποιοδήποτε συμπέρασμα βγαίνει, δικό σου, δικό μου ή οποιουδήποτε δεν έχει απάντηση. Εγώ θα λέω ότι

Spoiler

ο Greyworm δεν θα τολμούσε να κάνει κάτι με τον JS βασιλιά, εσύ θα λες ότι θα έκανε.

Αυτό δεν είναι κατάρριψη της δική μου άποψης, όπως κι αν το θέσεις.

6 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Το ίδιο ειναι. Δεν αλλάζει κάτι. Το θέμα ειναι οτι δε σου άρεσε. Εμένα μου άρεσε. Ας μην προχωράμε ούτε σε επιχειρήματα τυπου "οι ηθοποιοί ήταν έκπλήκτοι διοτι δε τους άρεσε", διοτι δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα, ούτε σε σεναριακές τρυπες.

Απ όσο θυμάμαι ο βασικος λόγος που δε σου άρεσε (μεταξυ άλλων που έβγαλες μετά), ήταν οτι η σειρά προχώρησε πολύ πιο γρηγορα απ όσο θα έπρεπε. Σε αυτο έχουμε συμφωνήσει όλοι. 

Όχι δεν είναι το ίδιο και κάνεις πάλι αυτό που είπα πιο πάνω, θεωρείς ότι καταρρίπτεις με κάποιο τρόπο τα όποια επιχειρήματα του άλλου.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, pontez2 said:

Το ίδιο ειναι. Δεν αλλάζει κάτι. Το θέμα ειναι οτι δε σου άρεσε. Εμένα μου άρεσε. Ας μην προχωράμε ούτε σε επιχειρήματα τυπου "οι ηθοποιοί ήταν έκπλήκτοι διοτι δε τους άρεσε", διοτι δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα, ούτε σε σεναριακές τρυπες.

Φυσικά και αλλάζει. Αν δεν σου αρέσει το δημιούργημα του δημιουργού είναι δικό σου πρόβλημα. Αν ο δημιουργός αλλάζει τον τρόπο διαχείρισης του έργου προς το χειρότερο είναι δικό του πρόβλημα. Τεράστια διαφορά.

Το επιχείρημα για τους ηθοποιούς το χρησιμοποίησα ως αντεπιχείρημα στο επιχείρημα «ο Harrington είπε στα trolls να πηδηχτούν». Αν λάβουμε υπόψιν τα λεγόμενα του Harrington (που το υποκριτικό του ταλέντο είναι αντιστρόφως ανάλογο του IQ του - και έχει αρκετό ταλέντο), τότε θα πρέπει να λάβουμε υπόψιν και τα λεγόμενα της Williams (που είναι δέκα φορές πιο πνευματώδης από τον Kit). 

10 minutes ago, pontez2 said:

Απ όσο θυμάμαι ο βασικος λόγος που δε σου άρεσε (μεταξυ άλλων που έβγαλες μετά), ήταν οτι η σειρά προχώρησε πολύ πιο γρηγορα απ όσο θα έπρεπε. Σε αυτο έχουμε συμφωνήσει όλοι. 

Γρήγορα, άτσαλα και εκτός πνεύματος σε σχέση με τον προηγούμενο εαυτό της.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Αυτό δεν είναι κατάρριψη της δική μου άποψης, όπως κι αν το θέσεις.

Στη δεδομένη φάση, μπηκαν μέχρι και οι διάλογοι.. Επιμένεις πως ο Σ θα μπορουσε να ειναι βασιλιάς και ολα να ληξουν ομορφα. Σου εξηγήθηκε μέσα απο τη σειρά πως κάτι τέτοιο δε θα μπορουσε να γινει διοτι κανεις δεν ηθελε τον πόλεμο. Αν δε θέλεις να δεχτεις ένα γεγονος της σειράς, ειναι δικο σου θέμα ομως. Δε σου αρέσει η συγκεκριμένη εξέλιξη και αυτο ειναι το πρόβλημα. Είναι η άποψη του πως θα ηθελες να ειναι το πράγμα, οχι το πως έγινε. Και εγω θα ηθελα να δω κρεμμασμένη την Λάνιστερ όμως δεν έγινε. Δε θα κατηγορησω το σενάριο για αυτο.

 

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Φυσικά και αλλάζει. Αν δεν σου αρέσει το δημιούργημα του δημιουργού είναι δικό σου πρόβλημα. Αν ο δημιουργός αλλάζει τον τρόπο διαχείρισης του έργου προς το χειρότερο είναι δικό του πρόβλημα.

Kαταλαβαίνεις οτι σε αυτη τη προταση αναιρεις τον εαυτο σου. Ουσιαστικά μας λες δύο φορές οτι αν δε σου αρέσει το δημιουργημα του δημιουργου ειναι δικο σου προβλημα.

Ο δημιουργος αυτό κάνει. Αμα σου αρέσει.Αν δε σου αρέσει ειναι δικο σου θέμα, οχι δικό του. Από την αρχη αυτο σου έδειχνε. Το ίδιο "ατσαλα", οπως το χαρακτηρισες ηταν από τη πρωτη σεζον. Και όλοι περιμεναν έναν χειμωνα που ποτέ δεν ερχόταν. Οι ίδιοι λοιπον μετά μιλησαν για άτσαλη συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, pontez2 said:

Kαταλαβαίνεις οτι σε αυτη τη προταση αναιρεις τον εαυτο σου. Ουσιαστικά μας λες δύο φορές οτι αν δε σου αρέσει το δημιουργημα του δημιουργου ειναι δικο σου προβλημα.

Ο δημιουργος αυτό κάνει. Αμα σου αρέσει.Αν δε σου αρέσει ειναι δικο σου θέμα, οχι δικό του. Από την αρχη αυτο σου έδειχνε. Το ίδιο "ατσαλα", οπως το χαρακτηρισες ηταν από τη πρωτη σεζον. Και όλοι περιμεναν έναν χειμωνα που ποτέ δεν ερχόταν. Οι ίδιοι λοιπον μετά μιλησαν για άτσαλη συνέχεια.

Εντάξει, βαριέμαι να ξανακάνω την ίδια κουβέντα, έχεις δίκιο.

Μακάρι και να κερδίσει το Emmy σεναρίου, ήταν εξαιρετικά κομψό το φινάλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...