Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Γιατί εμείς που έχουμε Νόβα το ευχαριστηθήκαμε; Για κάποιο λόγο ειδικά το χθεσινό είχε τραγική ποιότητα για τα στάνταρ του HD. Είναι ένας σοβαρός λόγος για αίτημα παραπόνων. Εγώ το κατεβάζω τώρα σε 1080p μπας και το ξαναδώ σαν άνθρωπος. Πραγματικά άλλη λύση δεν υπάρχει.

Τόσο χάλια;;; Και εγώ θα το δω το βράδυ στη nova, θα μου βγουν τα μάτια δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, speedman_26 said:

Ας το έκαναν μέρα όπως στο hardhome ευχαριστηθηκα μάχη  

Υπήρχε θέμα budget. Δεν τους έπαιρνε να είχαν μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Τόσο χάλια;;; Και εγώ θα το δω το βράδυ στη nova, θα μου βγουν τα μάτια δηλαδή; 

Εντάξει δεν είπαμε ότι θα σου βγουν και τα μάτια, απλά έχουμε καλομάθει πλέον με τις ποιότητες κι αν δεν συμβιβάζεσαι εύκολα σε ενοχλεί. Σαφώς και είναι ok η εικόνα και βλέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Γιατί εμείς που έχουμε Νόβα το ευχαριστηθήκαμε; Για κάποιο λόγο ειδικά το χθεσινό είχε τραγική ποιότητα για τα στάνταρ του HD. Είναι ένας σοβαρός λόγος για αίτημα παραπόνων. Εγώ το κατεβάζω τώρα σε 1080p μπας και το ξαναδώ σαν άνθρωπος. Πραγματικά άλλη λύση δεν υπάρχει.

Και ρώτησα το πρωί φίλο μου που έχει Νόβα να το βλέπαμε μαζί και μου λέει άστα, κατέβασέ το καλύτερα... Και ο μπάτσος πάνω μας απειλεί κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, timos71 είπε

Καλά η αλήθεια είναι ότι ούτε το 10mbps bitrate που έδωσε το hbo στο 1080p ήταν αρκετά αλλά δεν πειράζει. Όσοι δεν το έχετε δει ακόμα προτείνω να το δείτε σε όσο πιο σκοτεινό χώρο γίνεται.

Κατεβάσαμε παντζούρια, βάλαμε κουρτίνες, βουλωσαμε τις κλειδαροτρυπες, δεν ανάβαμε καν τσιγάρο ( 😋 ) και πάλι στραβωθηκαμε.

720p γιατί την κατεβασα με Data από κινητό και την είδαμε μέσω otg/usb flash σε μια μέτρια 32αρα Samsung που έχουμε στο χωριό. 

 

Επεξ/σία από guido
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, guido είπε

Κατεβάσαμε παντζούρια, βάλαμε κουρτίνες, βουλωσαμε τις κλειδαροτρυπες, δεν ανάβαμε καν τσιγάρο ( 😋 ) και πάλι στραβωθηκαμε.

Δυστυχώς μόνο με AMZN 1080 σώζεται τελικά αλλά θέλει ώρες κατέβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κανω edit με Adobe Premiere, θα ανεβασω τον φωτισμο και οξυνση. Μετα θα το ανεβασω πισω σαν viewable εκδοση για οσους δεν εχουν OLED!

Πως με βλεπετε; Αμαρτησα για τους θεατες μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Solatorobo είπε

Κλασσική περίπτωση rogue.Οι άλλοι σκάνε με τούμπανο gear στα bg και αυτός με pve  μοιράζει ambush σε ότι έχει μείνει με 5% hp.Μόνιμα broken αυτή η κλάση.Όσον αφορά το τελικό boss τέρμα fail.Πιο jrpg δεν παίζει.Έχεις χαλάσει όλα τα items και οι healers ξέμειναν από mana και είσαι με το χαμόγελο του Τζόκερ,σκάει cutscene ότι ακολουθεί και άλλο boss.

Spoiler

Ο Night King ξέχασε να αλλάξει spec σε blood και έμεινε unholy για αυτό πέθανε. Σε άλλη περίπτωση ο roguas δε θα έκανε τίποτα.

 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοσα ποστ μα κανεις ακομα δεν εβαλε το μουσικο theme που επαιζε στο φιναλε...;

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από xaratsi
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επεισοδιο overall περαν απο τα περι ποιοτητα λογω σκοτεινων σκηνων που αναφερθηκαν ηταν οτι ακριβως περιμενε ολος ο κοσμος απο πλευρας μεγαλης μαχης.

Μπορει καποιοι να ξενερωσαν με το τελος του επεισοδιου και οτι γινεται σε αυτο,μπορει καποιοι να ξενερωσαν με το ποιοι πεθαναν και ποιοι οχι και παει λεγοντας.

Αλλα overall μιλαμε για οχι μονο το καλυτερο επεισοδιο ως τωρα της season αυτης, αλλα και ενα απο τα καλυτερα ολης της σειρας.

Για τους υπολοιπους που συνεχιζουν να κανουν παραπονα για την τροπη που εχει παρει η σειρα απο τοτε που σταματησε να ακολουθει τα βιβλια ,και που ενω τους χαλαει συνεχιζουν και την βλεπουν,ας σταματησουν να γραφουν γιατι τσαμπα χαλανε το θεμα.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αλλα overall μιλαμε για οχι μονο το καλυτερο επεισοδιο ως τωρα της season αυτης, αλλα και ενα απο τα καλυτερα ολης της σειρας.

Εσενα αδερφε σε εχω κοψει απο 8:01 να λες ωραιο επεισόδιο μαζευτήκαν ολοι στο Winterfell, το καλύτερο επεισόδιο, μην κραζετε εσεις οι αλλοι!

Sto 8:02 τελειο επεισόδιο κατσανε στο τζακι και ειπαν τους επιλόγους τους, το καλυτερο επεισόδιο, μην κραζετε εσεις οι αλλοι!

Στο 8:03 επος η μαχη ηταν επος, το καλυτερο επεισοδιο, μην κραζετε εσεις οι αλλοι!

Στο 8:04 τι θα πεις; 😀

Κυνηγαω το patern σου σαν detective!

Mηπως εισαι λιγο Ευτύχης Μπλέτσας;

 

Επεξ/σία από aris1986
  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, xaratsi είπε

Τοσα ποστ μα κανεις ακομα δεν εβαλε το μουσικο theme που επαιζε στο φιναλε...;

Ρε φίλε περίμενε μέχρι το βράδυ και αύριο - μια που οι μισοί λείπουν στα χωριά τους - να το δουν και κλείστο καλύτερα σε σπόιλερ το βίντεο, γιατί είναι σπόιλερ.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Κυνηγαω το patern σου σαν detective!

Η σειρα ειναι γνωστο τι ρολο βαραει και σε τι κοινο στοχευει.

Προφανως οχι κυριως στους σκληροπυρηνικους που περιμενουν πως και πως τα βιβλια.

Επισης μπορω να κατσω αν θελεις να ψειριζω το καθε επεισοδιο για να βρω ψεγαδια για να το κανω να φαινεται κακο/μετριο,αλλα ποιο το νοημα?

Σκεφτομαι οτι τετοια σειρα ισως να μην ξαναπετυχουμε ποτε να δουμε κυριως λογω παραγωγης.

Αρα εκτιμαω αυτο που προσφερει συνολικα η σειρα και δεν καθομαι να δωσω τοσο πολυ βαση στο αν η Cersei ειναι μεγαλος κακος της σειρας ή οχι οπως βλεπω και πειραζει μερικους απο την προηγουμενη season.

Και συνηθως περιμενω πρωτα να τελειωσει ολη η Season πριν βγαλω τα οποια συμπερασματα. Δεν καθομαι να θαβω μια ολοκληρη Season απο ενα μονο επεισοδιο.

Τελος αν μια σειρα απο προηγουμενες season βλεπω οτι δεν με τραβαει,την σταματαω.Δεν συνεχιζω να την βλεπω και να γραφω σε καθε season μονο παραπονα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...